Diana Johnstone: Amerika potřebuje režimní změnu – ale Hillary ji chce v Rusku

Avatar
Původní autoři

23. 10. 2016    PaulCreigRoberts
Je to jasné. Hillary má velké ambice, které nevyslovuje sice nahlas, aby rozvážnější volice nevyplašila, ale které jsou naprosto srozumitelné jak jejím nejbližším poradcům, tak jejím sponzorům: CHCE DOSÁHNOUT ZMĚNY REŽIMU V RUSKU


Má v té snaze podporu ministerstva zahraničí, Pentagonu a též Kongres je prý ochoten do toho jít.

METODA: Zopakovat hru Brzezinského, kterému se kdysi podařilo nalákat Moskvu do Afghánistánu, aby se tak i Rusové umolousali ve „ svém Vietnamu“. Jelikož jsou Rusové ve své většině mírumilovní lidé a ruské angažmá v Afghánistánu bylo proto v zemi velmi nepopulární, bylo to nakonec i ono jako jedna z příčin zániku SSSR. Poté přišel k moci opilý Boris Jelcin a pravá to prý hračka v rukou Billa Clintona.

Hillary by právě takový vývoj chtěla zopakovat – ale překážkou je Putin.

Novou verzí staré strategie je využít zodpovědného úsílí Ruska k záchraně Sýrie před zničením – a to propagandistickým vyzdvihováním a zveličováním ruských obětí v tomto boji, aby se tak v Rusku iniciovala nálada proti Putinovi, vedoucí až k jeho svržení. Všimněme si v té souvislosti nedávného vyjádření mluvčího amerického ministerstva zahraničí Kirbyho, který prohlásil, že už brzy bude Rusko posílat své jednotky ze Sýrie zpět do vlasti „v papírových pytlích“.

To je onen primární důvod, pro který dělají Američané všechno myslitelně i nemyslitelné, aby udrželi syrskou válku v běhu.

Druhou scénou, která má k odstoupení Putina přispět, je Ukrajina.

Hillary je zkrátka rozhodnuta – jak je to zapsáno i v jejích prozrazených mailech ještě z doby americké války proti Libyi – získat si své místo v historii jako vítězný stratég „režimových změn“, využívajících metod jak otevřených tak tajných, vedoucích k tomu, aby se jaderné zbraně znovu vrátily do rukou a kontroly jediné, výjimečné a dobré země – do Spojených států.

Nemám za to, že ten plán uspěje, ale jsem si jista tím, že existuje. A volební cirkus, který se dnes kolem nás odehrává, je zde hlavně proto, aby pozornost lidí odvedl od kriticky vážných záležitostí, které se stranou od jejich očí připravují.

Článek z webu P.C. Robertse přeložil Lubomír Man