Nová ČSSD

Avatar
Původní autoři

Eric Best
12. 10. 2016   Final Word

Ať už to přizná nebo ne, dny Bohuslava Sobotky v čele ČSSD i v čele země jsou sečteny. Teď už hraje jen o čas, zatímco hledá únikovou cestu. Chce odsunout nevyhnutelné a tak se snaží ČSSD revitalizovat a přivést nové tváře, jako jsou Tomáš Prouza a Josef Bernard. Prouza je nedůležitou postavou, která má za úkol vyslat signál do Berlína a Washingtonu, že je ČSSD stále prozápadní. Skutečná naděje je vkládána do Bernarda, který zbohatl díky vazbám Martina Romana na Rusko a Kajmanské ostrovy

Nová ČSSD tak bude brzy mít v Plzeňském kraji hejtmana, jehož společnost je vyšetřována kvůli podezření, že se snažila uplatit rozhodce (z nichž jeden zastupuje významnou mezinárodní společnost) ve svém sporu s Českými drahami o 1,1 miliardy Kč. Bude mít hejtmana, jehož společnost vyplatila dividendy ve výši 6,5 miliardy Kč svému offshorovému vlastníkovi.

To jde zcela proti Sobotkovu předvolebnímu slibu, že omezí toto vyvádění zisků do zahraničí. Taková je tedy nová ČSSD. Je stejná jako ta stará, potřebuje ale novou tvář. Pokud může mít ANO za předsedu pochybného oligarchu, jehož společnost vyšetřuje policie, proč by nemohla i ČSSD?