Aleppo bude dobyto v nejbližších dnech! Ruský specnaz operuje v Sýrii.

Avatar
Původní autoři

Emil Kalabus
8.12.2016  CzechFreePress

Syrská armáda ovládla všechny části Starého Města v Aleppu, jež dosud kontrolovala opozice.

Vojáci jsou přesvědčeni, že dokážou osvobodit zbytek Aleppa už v  nejbližších dnech. Podle Dmitrie Sablina se teroristé budou ze svých činů zodpovídat.

Za současnými velkými úspěchy syrské armády ve Východním Aleppu lze hledat efektivní činnost ruských speciálních sil, uvádí portál Rusvesna.su a publikuje fotografie i videozáběry z místa bojů.

Přesnost leteckých úderů ruských a syrských vzdušných sil by podle expertů nebyla možná bez činnosti leteckých návodčích, působících v týlu protivníka. Tyto úkoly jsou svěřovány právě ruským vojákům.

Další oblast činnosti ruských „speciálů“ v Sýrii se podle portálu promítla do zabití bezmála desítky vůdců teroristických skupin v předvečer současného útoku ve východním Aleppu. O jejich smrti informovali teroristé na sociálních sítích.

Někteří z teroristických pohlavárů, uvádí Rusvesna, byli likvidování v noci výstřelem z dalekonosné velkorážné odstřelovačky, jiní zemřeli po zásahu přesnou municí během komunikace prostřednictvím mobilních nebo satelitních prostředků spojení. I tyto „technologie neutralizace“ protivníka nesou rukopis ruského specnazu.

A konečně je také „veřejným tajemstvím“ – už i „neochotně“ potvrzeným ministerstvem obrany –, že v Sýrii, přímo v poli, působí ruští vojenští poradci.

Kdo sleduje pravidelně dění v Sýrii ví, že na straně syrské opozice bojovali a bojují američtí poradci. A snad jen velmi naivního člověka mohla překvapit účast specnazu v této důležité válce. Opravdu pouze velký naivka si mohl myslet, že ruští poradci sedí někde doma za pecí a luští křižovku.

Co přinese vítězství v Aleppu? V podstatě nic zvláštního. Lze jen připomenou okřídlené rčení, že vítěz bere vše. Vliv Ruska na Blízkém východě bude kulminovat a svět si to samozřejmě dobře uvědomuje.

Není tajemstvím, že role Ruska je již delší dobu v této oblasti dominantní.

Nesporně si to uvědomuje také madam Merkelová. Ta prohlásila, že Německo musí přehodnotit vztahy s NATO a Ruskem. Podle slov německé kancléřky to vyžaduje situace ve světě.

Kdo získá kontrakty na obnovu poválečné infrastruktury Sýrie? Samozřejmě to budou především vítězové a spřátelené země, které pomáhaly a pomáhají porazit teroristy v Sýrii. Je pravděpodobné, že Česká republika díky své politice vůči Sýrii, podíl na obnově Sýrie získá. Připomeňme, že jiná země Evropské unie na území Sýrie své velvyslanectví v době bojů neměla či zrušila. Z evropských zemí zůstal na místě pouze český úřad. Ten pak zastupoval i americkou diplomacii. Stal se tak cenným prostředníkem v diplomatických jednáních po celou dobu bojů v Sýrii.

Je pěkné, že EU se nyní hlásí k tomu, že je připravena vyčlenit peníze na obnovu Sýrie, ale není na to již pozdě? Všichni víme, jaké stanovisko Evropa jako celek zastávala v syrské otázce a vláda Sýrie k tomu bude při rozdělování kontraktů zcela jistě přihlížet.