Uprchlíci v Německu zvýšili HDP. Sláva jim! Zatím nejlepší silvestrovskej fór!

Avatar
Původní autoři

Radim Valenčík
1. 1. 2017     RadimValenčíkPíše
Na toto mě upozornil Phillip Janýr, který to nadšeně zveřejnil. Ten dobrý muž vůbec netuší, jak se počítá HDP. Každá katastrofa vždy přispěje k tomu, že HDP vzroste. A čím větší katastrofa, tím větší růst. – Proto je HDP “hrubý” – protože zahrnuje i obnovu zničeného. Obávám se, že tento dobrý muž takto žere i ostatní zprávy mediálního mainstreamu. Připomíná mi roli železničního inspektora, kterého krásně zahrál Vlastimil Brodský v “Ostře sledovaných vlacích”.


Tady je ten článek z ČRo, abyste si udělali představu, jak se manipuluje s lidmi, kteří neměli příležitosti získat základní ekonomické vzdělání:

“Německá ekonomika díky uprchlíkům roste. V budoucnu to bude ještě víc, shodují se experti

Dodatečné výdaje způsobené přílivem uprchlíků působí v Německu jako stimul pro ekonomiku. Hospodářský růst země byl díky nim letos o 0,3 procenta vyšší. V příštích letech lze očekávat ještě pozitivnější vliv, napsal v pátek s odvoláním na odborníky web listu Die Zeit.

Ekonomiku oživovaly jak výdaje státu na běžence, tak spotřeba samotných migrantů.

“Státní dávky pro uprchlíky působí jako malý konjunkturní program, neboť v konečném důsledku prospějí prostřednictvím zvýšené poptávky především německým společnostem a zaměstnancům,” řekl prezident Německého institutu pro hospodářský výzkum (DIW) Marcel Fratzscher.

Stát v souvislosti s přistěhovalci letos dodatečně vynaložil přibližně 20 miliard eur (přes 540 miliard Kč).

Rostla také soukromá spotřeba. “Jednoduše proto, že kvůli větší imigraci je u nás více lidí, kteří v Německu utrácejí peníze,” uvedl šéf mnichovského ekonomického institutu Ifo Clemens Fuest.

Pozitivní dopad uprchlíků na výkon hospodářství se podle Fratzschera v příštích letech ještě znásobí. V dlouhodobém horizontu by jejich přítomnost mohla zvyšovat ekonomický růst o nejméně 0,7 procenta, a to současně s tím, jak se stále více migrantů začlení do trhu práce. Zatím tvoří běženci v Německu jen necelé jedno procento výdělečně činných osob.”  viz zde

…a to tu nejsou uvedeny výdaje na zajištění elementární bezpečnosti, o kterých se zvýší spotřeba domácností, dále výdaje na úklid rychlovlaků a opravu jejich vybavení atd. atd. A to vše poroste. A z daní daňových poplatníků. Pokud by se liberalizovala politika držby zbraní, vzrostl by HDP ještě mnohem víc. A naprosto závratně by rostl, pokud by se legalizovalo používání výbušnin v centru měst.

Takže do Nového roku – co nejvíce vlastního rozumu, co nejméně se nechat zblbnout a k tomu to hlavní: Učit se, učit se, učit se. Rok 2017 si to zaslouží a bude to i potřebovat!

Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/4135-uprchlici-v-nemecku-zvysili-hdp-slava-jim.html