Porošenko je připraven k útěku

Avatar
Původní autoři

2. 3. 2017   zdroj a zdroj
“Dvě letadla do Španělska”: bývalý lidový poslanec oznámil, že Porošenko je připraven k útěku a začal vyvážet cennosti. Podle exlidového poslance byl náklad odbaven jako diplomatický. Prezident Ukrajiny Petr Porošenko začal vyvážet cennosti a připravovat se k útěku do zahraničí. Oznámil to na svém Facebooku bývalý lidový poslanec Nejvyšší rady Vladimír Olejnik s odvoláním se na zdroje v SBU.


“Obdržel jsem informaci od celníků a služby SBU, že v lednu poslal Porošenko do Španělska dvě letadla s penězi a uměleckými cennostmi. Náklad byl odbaven jako diplomatický. Velvyslanec ve Španělsku je Peťův přítel, kterého jmenoval v roce 2006. Jeho hlavní diplomatickou misí je starat se o Porošenkův dům. A ten bude potom všechny přesvědčovat, že utekl z Ukrajiny s příručními zavazadly”, napsal Olejnik.

Jak potvrzují samotní Kyjevané, na letišti Žuljany je nyní v neustálé pohotovosti několik Porošenkových letadel a vrtulníků. Menší letecká skupina má prezidentovi pomoci opustit zemi v případě nepokojů.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová