Svět podle Putina

Avatar
Původní autoři

– vlk –
18.6.2017  Kosa zostra čili  vlkovobloguje.wordpress.com

Dnes místo článku dám něco, co jsem zatím ještě nikdy neudělal a nezveřejnil – upoutávku na televizní program. Respektive na dokonce na televizní seriál. Ne nebojte se, nejde ani o nějaké těžké umění, srozumitelné pouze vyvoleným a pomazaným ani o  nějaký slabomyslný blábol pro Josefa Koblihu a  Růženu Koblihovou typu Ordinace v  růžové zahradě či Tele Tele.

Prima Zoom se rozhodla do svého vysílacího plánu zařadit čtyřdílný seriál rozhovorů amerického oscarového režiséra Olivera Stonea s  ruským prezidentem Putinem. Nemá smysl, abych pracně tvořil jakýkoli vlastní text, když mi Maneca poslala link na server Parabola.cz, odkud mohu převzít vše důležité a podstatné.

Normální

Čtyři díly divákům naservíruje pouze v premiéře a jedné repríze o tři dny později. Všechny části stanice odvysílá během čtyř po sobě jdoucích dní.

Politicky vysoce angažovaný filmař Oliver Stone zaznamenal rozhovor, o který se snažilo mnoho novinářů, poseděl s ruským prezidentem Vladimirem Putinem a promluvil s ním mezi čtyřma očima. Většina setkání proběhla v únoru tohoto roku. Stone mimo jiné pokládá Putinovi otázku: „Proč Rusko ovlivňovalo volby?“

Unikátní série rozhovorů s Putinem na Prima ZOOM:

19. 6. 20.00 – Svět podle Putina (1)
20. 6. 20.00 – Svět podle Putina (2)
21. 6. 20.00 – Svět podle Putina (3)
22. 6. 20.00 – Svět podle Putina (4)

Stone je považován za jednoho z nejkontroverznějších režisérů v Hollywoodu, je kritikem americké politiky po celá desetiletí. Sám Stone popsal čtyřhodinovou sérii tímto způsobem: „Není to klasický rozhovor – otázka a odpověď. Putin je jedním z nejdůležitějších vůdců světa, a pokud Spojené státy prohlásily, že je nepřítelem – velkým nepřítelem, tak myslím, že je velmi důležité si poslechnout, co říká on.“

Producentským partnerem projektu je Fernando Sulichin, který s Oliverem Stonem spolupracoval již dříve na filmech o Hugovi Chávezovi, Fidelu Castrovi a dalších. Posledním Stoneho počinem byl snímek „Snowden“, filmové vysvětlení rozhodnutí Edwarda Snowdena, které vedlo k úniku tajných informací. Stone se se Snowdenem v Rusku opakovaně setkal. Některé režisérovy návštěvy do Ruska byly také spojeny s rozhovory s Putinem. Mluvil s ním sice původně jen o Snowdenově aféře, ale vzešla z toho důvěra pro sérii dalších rozhovorů. Stone uskutečnil rozhovory s Putinem více než desetkrát během dvou let, nejvíce však v únoru po prezidentských volbách v USA. Putin poskytl pro americká média v posledních letech jen malý počet rozhovorů, včetně interview pro CBS a CNN. Produkce však prezentuje Stonovy rozhovory jako výjimečně rozsáhlé – dokonce je přirovnává k rozhovorům Davida Frosta s Richardem Nixonem před čtyřiceti lety.

Opakování:

22. 6. 17.50 – Svět podle Putina (1)

23. 6. 17.50 – Svět podle Putina (2)
24. 6. 17.45 – Svět podle Putina (3)
25. 6. 17.45 – Svět podle Putina (4)

Netuším, co budete v  uvedených dnech a časech dělat vy, ale mám naprosto jasno, že já budu sedět u  bedny a pečlivě naslouchat. A pokud by to z nějakého důvodu nebylo možné, pak si to nepochybně nahraji na disk k  pozdější konzumaci. Názory ruského prezidenta mne opravdu zajímají. Chci totiž rozhodně vědět, co si myslí a jak myslí člověk, který kdykoli může stisknout jaderný knoflík a  o  kterém jsem denně informován z  medií, že je to bud mocí posedlý psychopatický blb či naopak nesmírně rafinovaný nejhorší možný zloduch, vedle kterého profesor Moriarty, Adolf Hitler nebo Džingischán vypadají jako parta Rychlých šípů.

Už se těším na komentáře takových Votápků, Kolářů, Langšádlových, Gabalů, Jandů nebo Břeštanů a všech dalších, kteří až se vyrovnají se svou mozkovou kolikou, která je nepochybně, jako důsledek tohoto počinu Primy, čeká, nás opět zavalí dobrodiním rad, jak ty rozhovory máme správně chápat a  co si o nich máme myslet. A  moc se těším, až Smatana, Slonková, Aktualně.cz, Čulík a  všichni další vydavatelé sestavovatelé různých fízlovských seznamů proruských webů a  dalších podvracečů do nich zařadí i  televizní stanici Prima Zoom. A  doufám, že někdo upozorní na obrovský rozvratný potenciál této Stoneovské série rozhovorů i  paní Romancovovou a  její partičku s monopolem na jedinou pravdu, aby nás mohla včas aktivně ochránit.

Poctivě přiznávám, že nebýt těch, v  předchozím odstavci jmenovaných, nejspíš byste četli nějaký článek zabývající se některým z  akutních problémů světa nebo České republiky. Ale při představě, jak a si ti, co si ursurpovali a  ursurpují jedinou platnou pravdu jsem neodolal a napsal s velkým gustem a potěšením tuto upoutávku. Ať už od Putina uslyšíme cokoli.

– – –