Jiný pohled na terorismus

Avatar
Původní autořiJiří Jírovec 
18. 6. 2017
Mně udivuje ten optimismus našich nakladatelství, že co čtenář, to blbec. (Jan Werich o vysvětlivkách ve Švejkovi).
ČT nedávno zveřejnila článek. Umělé inteligence začínají hlídat Facebook. Sledují náznaky terorismu. ZDE Opravdu si někdo myslí, že co terorista, to blbec, který bude dávat na facebook svoje fotografie, zprávy o tom, že střelného prachu je dostatek, hřebíky a matky jsou nakoupeny a že se jeho kamarádi jsou ochotni, aby se tam či onde odpráskli?


V této souvislosti si vzpomínám na zprávu, že se politici vyhýbají elektronické komunikaci a důležité věci si ukazují na kousku papírku, který se dá sežvýkat podle potřeby.

Zapojení umělé inteligence do boje proti teroru zastírá nedostatek inteligence přirozené.

O teror a jeho oběti, kterých je v Evropě zanedbatelně málo, nejde. Za posledních 10 let zahynulo v “západem osvobozeném” Iráku na 40 000 tedy 100x víc než za stejné období v západní Evropě ZDEZDE

Statisticky vzato, počet obětí útoků v Evropě je zanedbatelně malý. Media nafukují útoky, protože zprávy o nich zvyšují sledovanost. A přihřívají se u nich i politici. Jakýkoli útok vyvolává šílenství v mediích (viz třeba speciály v ČT), která takovou událost pojímají na způsob “s mikrofonem za kopanou”. Místo gólů se počítají mrtví. Kdyby media teroristy ignorovala, tak by nedocházelo k jevu zvaném “opičení” neboli “copycat”.

V okamžiku, kdy k teroristickému útoku dojde, se veřejnost dozví, že mu nebylo možné zabránit. Politici následně unisono tvrdí, že je třeba posílit tajné služby, najít informátory, instalovat ještě víc kamer na ulicích, kontrolovat internet a zvýšit počet policistů.

Na boj proti terorismu lze pohlížet jako na přípravu moci na zvládnutí sociálních nepokojů, které přijdou, protože současný kapitalismus nemá řešení na problémy, které sám vyvolává.