Trumpovo arabské NATO

Avatar
Původní autoři

Jar. Loudil
13. 6. 2017
první zahraniční cesta pana Trumpa vedla do Saudské Arábie. Uzavřel tam dohodu o dodávce amerických zbraní za 110 mld. USD / skoro 3 biliony korun/. Zároveň prohlásil, že na Blízkém Východě, zřejmě pod vedením Saudské Arábie, by bylo vhodné vytvořit – “Druhé NATO” . Jeho úkol ? Boj s terorem. Přitom teroristé , kteří 11.9.2001 zničili WTC pocházeli právě ze Saudské Arábie!


Je navíc známo, že vahábistický sunnitský režim Saudské Arábie stojí za dodávkami zbraní nejrůznějším náboženským teroristickým uskupením po celém Blízkém Východě. Sýrii, Irák , Afganistán nevyjímaje. Hlavním protivníkem Saudů je šíitský Irán ,který je ovšem mnohem demokratičtější zemí, než Saudská Arábie. V Iránu probíhají volby, ženy tam mají mnohem větší práva než ženy v Saudské Arábii, …atd. Nastává tak zajímavá situace. Putin vsadil na demokratický Irán, USA a Trump zase na islámské fanatiky v plně totalitní Saudské Arábii. Doufejme tedy všichni , že na Blízkém Východě zvítězí Putinova sázka na demokraty v Iránu, nikoli Trumpova sázka na náboženské fanatiky v Rijádu. Rusko podporuje demokraty, USA totalitu.

P.S. Vybudovat blízkovýchodní NATO s centrálou v Saudské Arábii ?? To může napadnout jenom psychicky narušeného jedince. Jak se píše v odkazu, bylo by to stejné, jako umístit centrum boje proti fašismu roku 1938 do Berlína. Třeba někam na Wilhelmstrasse.