Úspěch prezidenta Miloše Zemana: Přijme ho britská královna Alžběta II.

Avatar
Původní autoři

12.6. PL
Kritici často naší hlavě státu vytýkají, že na zahraniční cesty vyjíždí pouze do východních zemí, neboť o něho prý na západě nikdo nestojí. To krom jiného naprosto popírá Zemanův páteční program, kdy se mu dostane audience u britské panovnice.
Zeman v Londýně zamíří do Buckinghamského paláce, ale také vyzna)mená válečné veterány a zúčastní se pietní ceremonie u památníku bitvy o Británii.(část článku)


„Po audienci u Jejího Veličenstva královny Alžběty II. prezident vyznamená pět válečných veteránů a také předá diplom o povýšení brigádnímu generálovi ve výslužbě Miroslavu Liškutínovi, válečnému letci RAF. Závěrem se zúčastní ceremoniálu u památníku bitvy o Británii,“ odhalil prezidentův program zdroj z Hradu.

Jak dále říkají informace PL, Zeman má pro královnu připraven dárek, který „je ukázkou českého umu“.

Miloš Zeman se s Alžbětou II. neuvidí poprvé. Setkali se na počátku 90. let a také v roce 2014 v Normandii při oslavě vylodění spojenců.

Do Londýna prezident Zeman odletí dva dny po skočení návštěvy Jihočeského kraje, kterou zahajuje v pondělí. Před tím byl téměř týden na státní návštěvě Vietnamu a návštěvě kazašské Astany na zahájení světové výstavy EXPO 2017.