Výnosy z prodeje drog používá CIA pro svou činnost

Avatar
Původní autoři

– rp –
28.6.2017  PrvníZprávy

Bolivijský prezident Evo Morales prohlásil, že americká protidrogová politika vede ke zvýšení obchodu s drogami. 
 

„Tam, kde je DEA (Národní úřad pro kontrolu obchodu s drogami)) a vojenské základny USA, tam roste obchodování s drogami, trestná činnost, korupce,“ napsal Morales na Twitteru.

Poznamenal také, že tam kde byly nainstalovány Spojenými státy neoliberální vlády a vojenské diktatury, tak tam vzkvétá obchod s drogami.

V Kolumbii, po pravdě řečeno, běží válka o drogy, stejně jako v Afghánistánu, který od invaze amerických vojáků se stal světovou jedničkou ve výrobě drog. To znamená, že tajné fondy CIA jsou naplněny !!! (napsaly Prvnizpravy.cz.)

„Jaká to může být morálka Spojených států, které kontrolují ostatní státy, když v samotné USA je 1,6% uživatelů, zatímco světový průměr je 0,4%?“ upozornil bolivijský prezident.

Podle Moralese Spojené státy pod rouškou protidrogového boje zasahují do záležitostí jiných států a nedělají nic pro snížení užívání drog mezi svou populací.

CIA používá prostředky z prodeje heroinu na financování vlastních, externích operací , takže když se Taliban dostal k moci, přišla o peníze. Heroin je jediný důvod, proč v Afghánistánu ještě americká armáda je a posiluje.

Na obchod s heroinem je napojena většina světových tajných služeb. A 93% heroinu pochází z Afghánistánu.


Související článek:

Trump nechal generálům v Afghánistánu volné ruce

(rp,prvnizpravy.cz,fb morales,foto:arch.)