Fendrychův další kýbl špíny na Zemana, ale i jiných. Nepochybně se mu (jako vždy) ulevilo, otázka je, na jak dlouho?

Avatar
Původní autoři

Jiří Baťa
17. 7. 2017
Jakkoli se nerad vyjadřuji o lidech neslušně, v případě pana Fendrycha musím udělat jistou výjimku. Snažím se však vyhnout vulgaritám, i když mě prsty pálí neskonale. Pan Martin Fendrych, kterého čtu opravdu jen výjimečně, má neskonalý dar svými zvratky a blivanci nasrat každého, kromě svých přátel z pražské kavárny, havloidy, sluníčkáře a pravdoláskařské hnidy. Nemám nic proti kultivovanému, promyšlenému, racionálnímu, relevantnímu, ale hlavně objektivnímu a nestrannému názoru, ale to, co předvádí pan Fendrych, je něco jako politická Sodoma Gomora. 


O panu Fendrychovi je všeobecně známo, že nejen že nemá rád, ale přímo nenávidí prezidenta Zemana, u kterého mu snad vadí i barva jeho ponožek (trenýrky záměrně vynechávám, protože podle Fendrycha nemohou být jiné, než červené). Ale k věci.

S nesmírným afektem („afekt“ je krátkodobá, silná a prudká emoční reakce na významný podnět při sníženém sebeovládání. Je odreagováním náhle vzniklého emočního napětí a zpravidla vede k určitému jednání výrazovému, jako např. žal, radost, vztek, hnus, stud, popřípadě i jednání zkratovému, což je Fendrychův případ) dává pan Fendrych na Aktuálně.cz (ZDE) na vědomí všem naši občanům, že došlo k dalšímu, demokracii a lidským právům odporujícímu zločinu.V Číně zemřel jistý čínský vězeň svědomí, nositel Nobelovy ceny za mír, Liou Siao-po (61) a my bychom se, podle Fendrycha měli kvůli tomu asi po… Nic proti Liou Siao-po, jen konstatuji, že já (a nebudu přehánět když řeknu, že drtivá většina občanů ČR jej neznáme), já s ním nechodil do školy, ani nehrál kuličky, nikdy se s ním osobně ani jinak nesetkal, natož abych řešil lidská práva v Číně (a nepochybuji, že pan Fendrych rovněž, byť to vypadá, jakoby spolu do té školy chodili) a jakkoli mi jeho smrti může být lidsky líto, tak to je tak asi všechno.

V této souvislosti bych na adresu pana Fendrycha uvedl, že mě osobně (a stejně mnoha občanům) smrt tohoto pána přijde stejně líto, jako smrt mé stoleté matky panu Fendrychovi. Já jsem neznal a ani jsem se nezajímal o nějakého Liou Siao-pu, stejně jako on neznal a nikdy se nezajímal o mou starou matku. Tak potom nechápu, proč bych já, resp. někdo další (kromě jeho samého a okruhu lidí výše citovaných), měl nad jeho smrtí truchlit zvlášť, když všechno stihne a obstará za nás sám Fendrych.

Nicméně, Fendrych truchlení přímo vyžaduje, ne sice po nás občanech, ale po prezidentovi Zemanovi, neboť prý všichni dlouho víme, že „ je zcela pročínský, nezápadně pročínský a nějaká smrt disidenta s ním nehne“. Tak to má Fendrych naprostou pravdu a opravdu se divím, že se pozastavuje nad tím, že Zeman jako hlava státu nekondoloval. Fendrychovu kritiku „nekondolence“ hradní mluvčí vysvětlil slovy, že „Prezident republiky kondoluje hlavám státu, předseda vlády kondoluje premiérům, předseda Senátu kondoluje předsedům Senátu atp. A toto pravidlo funguje všude na světě. Žádnou nótu Číně zasílat nebudeme.” Tečka! Myslím, že takové vyjádření je srozumitelné všem, tedy kromě pana Fendrycha.

Ale nejde jen o kondolenci jako takovou, panu Fendrychovi jde hlavně o to, vylít na Miloše Zemana další kýbl špíny, pomluvit jej, zostudit před občany a národem, neboť jak říká : „ … jeho (Zemanův) postoj je konzistentní. Podobně se nikdy nesnaží podporovat ruské disidenty, když se stýká se svým “přítelem” panem Vladimirem Putinem. Zeman je prostě pročínský a proruský, stojí na opačné straně než Havel“. No a tím se dostáváme k jádru pudla, přesněji k Veškrny Havlovi, alias Veškrnovi, ke kterému říká, že „Nepochybujme, že prezident Havel by se nejen snažil Čínu přesvědčit, aby Lioua pustila na léčení, ale jistě by vdově kondoloval a zdůraznil smysl života slavného Číňana. A možná i proto Zeman nekondoluje, aby nejednal jako Havel“. S prominutím, ale toto může napsat jen hňup, jako je Fendrych. Já dodávám, že Havel by toho udělal mnohem, mnohem víc, třeba i do té Číny jel, aby toho disidenta odvezl k nám, do země demokratické, lidskoprávní, plné pravdy a lásky a možná mu i udělil Řád Venci Flašky Veškrny.

Aby toho nebylo málo, Fendrych však za stejnou nehoráznost odsoudil i premiéra ČR Sobotku a ministra zahraniční ČR Zaorálka, kteří „ v tom lítají, se Zemanem, protože dělají pročínskou politiku, Sobotka spolupodepsal i potupné prohlášení čtyř nejvyšších ústavních činitelů a není známo, že by za Lioua nějak bojoval“, konstatuje havloidní, prodisedentský lidumil pan Fendrych. Na závěr své lidskoprávní kritiky pan Fendrych srdceryvně a dojatě konstatuje, že „Drsná, Pekingem zřejmě zaviněná či urychlená smrt disidenta je pro české občany důkazem s jakým režimem si naši politici hrají, jak krutému režimu se klanějí, bijí před ním čelem o zem jako ubozí vazalové. Smrt Liou Siao-poa svlékla Zemana, Sobotku i Zaorálka, naše jako demokraty, donaha“. Není od věci zeptat se pana Fendrycha, komu pak se klaní, bije hlavou o zem a komu leze do jiným zádele on sám?

Škoda jen, že podobně úderně a se stejným zápalem také nekritizuje mj. i tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdoğana. Nemůže. Navzdory tomu, že aktivita M.Zemana v proruských a pročínských aktivitách nesahá Recepu Tayyipu Erdoganovi ani po kotníky. Turecko je totiž členem NATO, tedy našim partnerem, angažuje se v řešení války v Sýrii, stejně jako v  uprchlické krizi a přesto, že Erdogan nastoluje a upevňuje v Turecku svůj autokrativní režim, přesto, že hrubě pošlapává ideu demokracie, lidských práv a svobody slova, vězní tisíce odpůrců režimu, další statisíce vyhozených na dlažbu, panu Fendrychovi zřejmě nic neříká. Zato Zemana, Sobotku a Zaorálka vysvléká do naha jenom proto, že se neadekvátně a odmítavě (resp.nedostetčně) postavili k úmrtí nějakého čínského disidenta. Apropó, zdalipak pan Fendrych, zanícený obhájce lidských práv, nositel a obhájce Havlových světoborných myšlenek, ideí pravdy a lásky a jiných báchorek, kondoloval vdově pana Liou Siao-pu?