Odmítáme povinné kvóty EU na rozdělování migrantů. Žádné další války!

Avatar
Původní autoři
J.Skalský
9.7.2017   ČeskéNárodníListy

Nebudeme přijímat ani jiným způsobem migranty. Důvodů tohoto našeho postupu je několik. Především jsme se v minulých dobách nezúčastnili na vykořisťování afrických či asijských států. Československo nebylo koloniální mocností. Jimi byly například Francie, Holandsko, Belgie, Španělské, Portugalsko, Itálie, Anglie, USA a do první světové války i Německo.

Uvedené státy měly z kolonií značný a dlouhodobý ekonomický prospěch. Proto je jejich povinností migranty přijímat úměrně tomu, co z kolonií získaly. A pak je zde další silný důvod. USA, VB, Francie, a  kromě dalších i Německo, se zúčastnily ozbrojených akcí např. v Afghánistánu, Iráku, Sýrii, Libyi, které zbavily miliony lidí jejich domovů. Statisíce dalších ztratily v těchto bojích životy. Infrastruktura států, v nichž probíhaly války, či dosud probíhají, byla z větší části zničena, státní moc silně oslabena či zcela vyvrácena. A právě odtud do Evropy míří miliony dalších migrantů.

Jsme přesvědčeni, že povinností států, které v uvedených válkách bojovaly, je vybudování zničených měst a vesnic, infrastruktury, nových domovů a pracovních příležitostí pro všechny ty, kteří jejich vinou museli opustit svá bydliště, případně i vlast. O těchto otázkách by měla jednat OSN. Jejím rozhodnutím by mněly být stanoveny konkrétní povinností válečnických států na obnovu všeho válkou zničeného. Na útraty válečnických států by měli být dopraveni i uprchlíci do své vlasti.

Naše účast v těchto válkách byla spíše symbolická, zanedbatelná, pokud vůbec se naši vojáci těchto „misí“, kterJ. Skalskýé někde měly spíše charakter agresí, zúčastnili, To je výstraha i pro budoucnost. Naši vojáci by neměli být napříště nasazeni v žádném konfliktu, pokud Rada bezpečnosti OSN nerozhodne o nutném užití zbraní.
 

A konečně dalším důvodem je skutečnost, že někteří ústavní činitelé států EU výslovně zvali migranty do svých zemí. Nejznámější z nich je A. Merkelová, kancléřka SRN. Zvala migranty, prohlašovala „my to zvládneme“. Nyní by se ráda o ně podělila. Tento postup není solidní. Němci, pokud strpí tuto dámu ve vedoucí ústavní funkci, musí počítat s tím, že o pozvané migranty by se měli postarat sami. My s tím nechceme mít nic společného ani v současnosti, ani v budoucnosti.

Pokud EU neuzavře své vnější hranice a do unie budou proudit další statisíce, pravděpodobněji miliony migrantů, pak to není náš problém. Poláci již dříve prohlásili, že uprchlický problém nezpůsobili a proto odmítají ho i řešit. ČR by měla zaujmout obdobné stanovisko, které by měla držet i nadále bez ohledu na případné sankce EU.

Bude-li v budoucnosti EU požadovat na státech východní Evropy i zvýšení příspěvků do unijní pokladny za členství, pak bychom v EU být již dávno neměli být.

Navíc EU má v úmyslu zbrojit a budovat tzv. evropskou armádu. Němci již uvažují o jaderných zbraní pro ochranu Německa a EU. Ani na tomto dobrodružství se nechceme podílet. Vzpomeňme si na listopad 1989! Změna vlády proběhla na základě určitých programových bodů. Vystoupíme z Varšavské smlouvy, NATO bude zrušeno, do žádného dalšího vojenského bloku nevstoupíme, odzbrojíme,. Žádné války, mír. To jsme chtěli a to i nadále požadujeme. Zbrojit s Evropou nechceme.

Půjde-li Evropa a svět cestou zbrojení, bude jen otázkou času, kdy dojde k malé či větší válce. Ta může se změnit kdykoliv ve válku jadernou, již lidstvo nepřežije. Jeho poslední zbytky budou umírat v průběhu jaderné zimy, která po větším jaderném střetu nastane. Proto jsme přesvědčeni, že do budoucnosti vede jen jedna cesta – mír a rozvoj.

J. Skalský