Valerij Pjakin: Kissinger povedal Brzezinskému: “Tridsať rokov som musel vydržať, než som ti mohol povedať, aký si veľký hlupák”

Avatar
Původní autoři

8. 7. 2017     HlavnéSprávy (kráceno)
V najnovšom komentári sa ruský politológ Valerij Pjakin venoval stretnutiu Putina a Trumpa, vzťahom Saudskej Arábie a Ruska, situácii v Sýrii, politologom a globálnomu prediktorovi a  odpovedal a otázky divákov.
Prepis tejto relácie v češtine zverejnil portál leva-net.webnode.cz. Valerij Pjakin


V posledním týdnu nám velmi mnoho otázek přišlo v souvislosti s návštěvou Henry Kissingera v Rusku. A konkrétně Vadim Kazakov píše, že 29.06. se Putin setkal s Kissingerem. V médiích se tato schůzka prakticky nerozebírala. Co myslíte, že bylo příčinou toho, že Kissinger k Putinovi přiletěl osobně? Vždyť brzy bude schůzka G20 a GP mohl předat své vzkazy přes Trumpa? Nebo se řešila natolik závažná otázka, že bylo lepší ji probrat bez prostředníků?

Ta druhá možnost se více blíží pravdě. Skutečně byla ta otázka natolik závažná, že bylo lepší ji probrat bez prostředníků. Špatně tam byl popsán samotný systém vztahů, komunikační systém. GP nemohl přes Trumpa vzkázat to, co by potřeboval, protože…

Přes Kissingera.

Ne přes Trumpa, na G20, neboť Kissinger přiletěl právě v rámci organizování té schůzky Putina s Trumpem. To bylo třeba projednat. A o čem mohla v této souvislosti informovat naše média? O ničem. Důležité je, že informovala, že k takovému setkání došlo. To stačí, abychom pochopili, oč se jedná.

Už jsem mluvil o tom, že Kissinger je teď nucený pracovat v terénu. Dříve k tomu stačila práce státní elity. Nedávno jsme mluvili o smrti Zbigniewa Brzezinského, tehdy po státech, městech a obcích cestovala státní elita a globální elita ten proces organizovala. Určitou dobu se státní elitou počítali a lichotili jí, jak je šikovná, jak všechno zvládá. Když Brzezinský sepsal nějaké ty své hlouposti, tak mu to všechno schválili. Potom však přišla doba, kdy ten samý Kissinger řekl: „Třicet let jsem musel vydržet, než jsem mohl říci, jak velký jsi pitomec.“

Na jeho jubileu.

Ano na oslavě Brzezinského narozenin. Chtěl bych se teď vrátit k trochu dřívější události. Když byl Trump zvolen do funkce prezidenta USA, tak mu při té příležitosti blahopřály hlavy různých států, a to včetně hlavy neuznaného státu Tchaj-wanu. Když se mluví o Doněcku a Luhansku, tak musíte pamatovat také na existenci takových států jako je například Tchaj-wan. Tchaj-wan není uznaný stát a USA se podepsaly pod to, že budou uplatňovat politiku jednotné Číny. A najednou Trump to blahopřání přijal a dokonce došlo na telefonický rozhovor mezi ním a prezidentem Tchaj-wanu. No hrůza, šok, skandál, skřípění zubů, oheň na střeše… A celý ten humbuk skončil plácnutím do vody, ničím. Proč?

Protože v té samé době, kdy Trump mluvil s prezidentem Tchaj-wanu, seděl v kanceláři u Si Ťin-pchinga Kissinger. Měli schůzku. Takže Kissinger letěl do Číny, letěl tam s předstihem, promluvit si s nimi, vysvětlit jim to, zařídit, co bylo třeba a dohlédnul na to, aby čínské vedení reagovalo v tomto zorganizovaném skandálu správným způsobem. Teď je na programu dne setkání Putina s Trumpem. K tomu setkání musí dříve či později tak jako tak dojít. Musí k němu dojít, dva vedoucí představitelé dvou významných států světa se setkat musí, to je nevyhnutelné.

Navíc bude G20, jak by mohli přijet na tuto konferenci a nesetkat se tam, nepromluvit si? Celý problém spočívá jen v tom, jak samotný rozhovor proběhne. To je totiž velice zásadní z hlediska toho, jak se Trump i nadále bude vypořádávat se státní elitou. Média nás informují o tom, jak Trump rázně překonává odpor a všichni, kteří na něj útočili, jsou nuceni ustupovat. Poslední taková větší událost je dementi vlastního článku v New York Times. Je třeba, aby schůzka Putina s Trumpem proběhla takovým způsobem, aby bylo možné pokračovat v přeformátovávání státu USA, a přitom nedošlo k žádnému velkému narušení celé globální politiky globálního prediktoru.

A v tomto ohledu se Putin, který uplatňuje globální politiku, potřebuje předem dohodnout na tom, co a jakou formou bude řečeno, jaká témata se budou probírat. Scénář toho setkání je pilován do všech podrobností, protože ta situace je velice vratká, je všude velice vratká. Slovo ledabyle pronesené na takové schůzce, může mít velké následky. Putin si to uvědomuje. Putin svá slova vždy váží dobře, ale také hájí ruské zájmy, které se neshodují se zájmy globálního prediktoru. I globální prediktor se musí, aby dál mohl řídit svět v souladu se svými cíli, předem dohodnout, aby nezaznělo nic nevhodného.

Bylo tedy třeba přijet předem a říci: „Tvoje bolavé téma je takové a takové, budeš o něm asi chtít mluvit, ale měj na paměti, že máme již připraveny takové a takové mechanismy, jsi připraven nést právě takové důsledky? Neboť povedou k větším průvodním škodám, než bude prospěch získaný z toho, co řekneš.“ Je tedy třeba ten scénář vypracovat předem. Putin má také samozřejmě zájem na tom, aby se vše vyvíjelo nekonfliktně, a globální prediktor i nadále podporoval jeho řízení, neboť brzy budou volby. A přitom je to globální prediktor, kdo má více než kdo jiný zájem na tom, aby se Putin těch voleb zúčastnil.

Globalisté zlomí vaz komukoliv, kdo by se pokusil Putinovi zkřížit cestu ve věci jeho zvolení prezidentem. Protože s ohledem na řízení světa je třeba řešit velice závažné úkoly. USA jsou teď v dezorganizovaném a nestabilním stavu, kdyby se navíc do stejného stavu dostalo Rusko, tak by to znamenalo konec, katastrofu globální úrovně. A jinou planetu v zásobě nemají. Nesmíte si ale dělat iluze, že když probíhá stabilně a celkem úspěšně přenos centra koncentrace řízení z Velké Británie do Číny…

Je to jen jeden proces. Jenže ta stabilita se drží na Rusku a USA. USA jsou teď v rozkolísaném stavu. Chceme snad, aby se naše elita vrátila do svých zlatých devadesátých let, a opět začala náš stát destabilizovat? Pro globalisty by to teď znamenalo smrtelné nebezpečí, a proto to nepřipustí. Proto…

A vůbec ke krizi. Povšimněte si, že Putin řídí bez krizí, snaží se své řízení budovat jemně, proto je pro něj také lepší dohodnout se ještě na břehu. No a o tom bylo to setkání. Kissinger přijel a promluvili si. Proč by měla média informovat o důvodu jeho návštěvy? Tím spíše, že absolutní většina lidí ani není schopná pochopit podstatu jejich dialogu. Kdyby nahráli a potom přehráli lidem, o čem Putin s Kissingerem mluvili, tak by absolutní většina lidí, kteří nevědí, jak probíhá řízení sociálních supersystémů…

Velice málo lidí a to dokonce i mezi těmi, kteří se řízením státu zabývají profesionálně, mezi státními úředníky, tyto věci chápe. Všichni tedy řeknou: „A co? Setkali se, promluvili si jen tak, o životě.“

Přestože ten rozhovor byl velice důležitý, takže proč by to mělo být rozebíráno? Všem oznámili, že se taková schůzka konala. Určitých dohod bylo dosaženo, takže se Trump může setkat s Putinem na G20 v rámci dohodnutého, „znovu dohodnutého“ plánu, jak bylo proneseno v jedné komedii. Tak to tedy je s tou jeho návštěvou. Ten kádrový problém je velice závažný. Vždyť si to vezměte, je mu 94 let! Stařík může zemřít přímo v letadle, jestliže ho budou dál takto zneužívat. Jenže oni nemají nikoho, komu by mohli svěřit řešení tak složitých otázek. Svět se nachází v tak krizové…

Vždyť proč vlastně budou podporovat Putina? Svět je v tak krizové situaci, mají takové problémy s kádry, kteří rozumí procesům řízení, že Kissinger je v devadesáti čtyřech letech nucen takto se plahočit. Nicméně podle informací od Ušakova se Rusko pokusí zařadit schůzku Putina s Trumpem na G20 do svého harmonogramu. To už je veřejná odpověď. Takže se sešli, dohodli, vše projednali, a oč teď jde?

Putin vždy odpovídá asymetricky. A toto Ušakovovo prohlášení právě říká: „Ano, zde budeme hrát tak, jak jsme se dohodli, a to setkání se „pokusíme“ zařadit…“ To znamená, že i nadále uplatňujeme… Neustoupili jsme ani o píď ze své suverenity, své nezávislosti a z těch cílů, ke kterým míříme při realizaci své globální politiky, kterou uplatňuje Putin. Je to odpověď.

To byla jedna strana Kissingerovy návštěvy. On se také účastnil Primakovského čtení, tak vás prosí okomentovat jeho projev na tomto mezinárodním fóru. Jedná se o vytváření potřebného informačního pole bezprostředně před setkáním Trumpa s Putinem, nebo o něco jiného?

Ne, je to opravdu vytváření potřebného informačního pole. Kissinger s Lavrovem si vzájemně přihrávali, pracovali v tandemovém režimu a oznámili potřebné informace. No a opět mnozí analytici, jestli se jim tak dá říkat prý: „Vždyť nic moc neřekl.“ Zatímco byly řečeny velice důležité věci, které absolutně změní situaci ve světě. Ale abychom to tu rozebírali po jednotlivých citacích, na to asi nemáme dost prostoru. Takže se učte Dostatečně všeobecnou teorii řízení, abyste pochopili, co řekl.

Tím hlavním je, že skutečně vytvořili nezbytné informační pole a to fórum Primakovské čtení prostě bylo příhodným, vhodným místem, kde právě mohli vystoupit, aniž by museli organizovat nějakou podobnou příležitost. Tam bylo možné změnit scénáře, vyměnit vystupující. Prostě obvyklá práce.

Mnozí by si mohli pomyslet, že právě proto přijel a s Putinem se setkal jen tak. Mám cestu do Moskvy… No tak se zastav na čaj a hodíme řeč.

Nu, ano, proč ne? Takový šálek čaje…?

Další otázka je od Andreje Savčuka. V posledním pořadu jste řekl následující, cituji: „Je načase změnit složení těch politologů a analytiků, kteří se nepokoušejí vyznat v tom, co se děje.“ Konec citátu. Otázkou je, kde ale vezmeme jiné? Mezi lidmi takové kádry téměř nejsou, vždyť dokonce i GP má kádrový nedostatek.

Můžu hned vstoupit? Cítím, že se jedná o rozsáhlejší otázku. Kde je máme vzít? Reální politologové a analytici mezi lidmi jsou a je jich hodně. Jenže se nenarodili v těch správných rodinách. Proto pracují ve funkcích takříkajíc „podrž, podej“. To právě díky nim, díky těmto lidem existují různé korporace, transnacionální společnosti apod. To oni všude na svých bedrech nesou tu největší tíhu. To oni kompenzují všechny chyby, no všechny ne, ale hlavní podíl těch, které nejsou pro existenci těch společností kritické. Protože majitelé těchto společností, kteří se narodili v těch správných rodinách, dělají takové chyby, že je už žádný najatý manažer vykompenzovat nedokáže.

Takže to tito lidé kompenzují hlavní podíl běžných chyb, a drží ty výrobní společnosti nad vodou, takoví lidé jsou i ve státním řízení, všude. Celý problém spočívá pouze v tom, aby se ti lidé, kteří se narodili v těch správných rodinách, odsunuli. Oni si přece vůbec neuvědomují, co plácají za hlouposti, a že jsou terčem posměchu lidí, kterým to myslí, a že se tu v důsledku toho tvoří paralelní systém řízení. Jestliže nechtějí, aby jejich řízení změnilo svůj směr, tak ať ho nemění, oni se sami vyloučí z řízení, sami se diskreditují a lidé, kteří reálně řídí ekonomické a politické procesy na úrovni jejich vykonavatelů, stále více a více vstupují do řízení a v podstatě tak neformálně plní funkce svých nadřízených, neboť jsou to právě oni, kteří dokáží navrhnout určitá řešení.

A těmto lidem jsou nuceni umožňovat postup. Tak se do svých funkcí například dostal i sám Putin. To je konkrétní příklad. On dokázal řešit problémy. A to je dostupné všem. Osvojíte si teorii, uplatníte ji v praxi, a stanete se potřebným při řízení té či oné korporace, podniku, čehokoliv, organizace vojenské, polovojenské, jakékoliv. Začínáte tím, že dáváte účinné rady, které váš šéf vyhodnotí jako užitečné pro sebe i svou výrobu, a hlavně mu nesmíte ukázat, že jste pro něj nebezpeční. Nesmíte se rvát o funkce. To nedělejte.

A potom vás on sám bude posunovat dopředu, protože on sám bude mít zájem na tom, abyste byli neustále vedle něho a radili mu. Tímto způsobem se oni sami odstaví od řízení a lidé, kteří umí řídit, zaujmou jejich místo. Jedná se však o proces dlouhodobý, který je roztažený v čase. Je možné jej i urychlit, přičemž tím nejefektivnějším způsobem i pro ty, kteří teď ty funkce zaujímají. Ponechají si tak možnost stále vypadat jako inteligentní lidé, jestliže se stáhnou a do televize skutečně začnou zvát lidi z druhořadých pozic, kteří se zatím zabývají shromažďováním informací, analýzou.

V různých těch korporacích takoví lidé jsou, celý problém je jen v tom, že je jim uzavřena cesta třeba do té televize, do rádia. Zatvrzele přehlížejí analytiky, kteří se pokoušejí, nebo dělají analýzu v souladu s živým životem společnosti. Tyto lidi… Víte, je možné zaujmout pštrosí pozici a dělat, že tu nic takového neexistuje: „Ale on je takový… Vždyť co on je vlastně zač…“ To není důležité. Existuje takové pravidlo Dostatečně všeobecné teorie řízení. Jestliže existuje proces nebo objekt řízení, tak může mít člověk, zabývající se řízením, iluzi, že tento proces nebo objekt řídí, jenže výsledek tohoto iluzorního přístupu bude vždy objektivní! A může přinést tragické následky jak přímo jemu, tak i lidem, kteří jsou mu podřízeni. A toto pravidlo nelze obejít.

Můžete si na předním skle svého auta nakreslit jakýkoliv obrázek, ale stejně dojedete přesně tam, kam vaše auto pojede. Vy můžete řídit podle svého obrázku, ale narazíte přitom do sloupu, spadnete do příkopu, narazíte do zdi… Vždyť právě kvůli tomu je vaše přední sklo průzračné a dokonce máte i zpětná kontrolní zrcátka, abyste při jízdě reagovali adekvátně, abyste viděli, co se okolo vás děje. A řízení je úplně stejný obrázek. Když někdo říká, že něco je mu ukradené, že to není důležité, že ho to nezajímá, tak tímto způsobem opomíjí určité procesy. Potom vznikne situace, kdy vyloučí nějaký mezní potřebný počet procesů a objektů, nezohlední je a nepřizpůsobí se jim ve svém řízení, což povede ke katastrofě jeho korporace, jakéhokoliv jeho řízeného objektu.

Proto tu není problém, kde vzít lidi. Protože na střední a nižší úrovni jsou lidé, kteří reálně řeší problémy přežití jakékoliv korporace a organizace. Je velice mnoho lidí, kteří to v reálné praxi dělají. Jediný problém je pozvednout je výš a umožnit jim před širším publikem říci, jak oni tyto procesy řízení chápou. A jejich chápání je daleko vyšší, než chápání těch lidí, které vidíme ve všech těch politických talk show. Tam je najdete, mezi lidmi.

Fakticky jste tak odpověděl i na druhou část otázky. A kdo je má vyměnit? Cožpak to někomu dovolí udělat, když tato situace s politology v Rusku vyhovuje samotnému globálnímu prediktoru?

Ta situace s těmi politology v žádném případě globálnímu prediktoru nevyhovuje, neboť provokuje krizovost a nestabilitu Ruska. V těchto podmínkách vůbec nepotřebují, aby se Rusko zhroutilo. Potřebují, aby Rusko bylo stabilní, a ano, aby bylo natolik slabé, že by nedokázalo ohrozit globální prediktor, ale zase natolik silné a mocné, aby se o něj bylo možné opřít v této neklidné době, kdy může nadejít tak velká krize, kdy jsou přestavovány USA, což může potenciálně vyvolat globální krizi.

Globalisté mají skutečně velký kádrový nedostatek, oni jednají na základě hermetismu. Dovedete si vůbec představit, co je to za úkol přestavět USA a odstřihnout celosvětově dolar, na kterém je založena veškerá výměna zboží? Jak by mohli navíc připustit destabilizující situaci v Rusku? Globalisté mají zájem na tom, aby tam přišli (ti noví analytici)… A naši?

„Z jaké jsi rodiny? Tak to ne. Jsi-li z té správné rodiny, tak klidně běž a plácej tam pitomosti a my je budeme vysílat.“ Jenže tím provokují a sami vytváří a zvyšují krizovost. Globalisté mají skutečně velký kádrový nedostatek, protože opakuji, oni jednají na základě hermetismu, takže musí vytrhnout člověka z jeho minulosti, nebo ho vychovat v určitém prostředí, aby většinu lidí nepovažoval za lidi, aby to pro něj byl pouze objekt řízení.

A my nejsme omezovaní tímto rámcem, u nás jen ať vycházejí z lidu a na lidi myslí, to je to, co my potřebujeme. Aby mysleli na lidi, a tím mysleli i na stát, a jestliže myslí na stát, aby tím mysleli i na lidi. Tento kruh je třeba uzavřít a globalisté naopak tohle potřebují vyloučit. Proto u nich nastoupila krize a my v podstatě lidi máme. Jediný problém je zajistit sociální výtahy, kádrové výtahy. Jenže to pak nebude dost míst pro ty, co se narodili v těch správných rodinách. Takto však to jejich řízení může skončit tím, že do toho globalisté vstoupí jinak. Aktivují svůj mechanismus GP – globální, generální prokuraturu. No a potom? Hluchým mši dvakrát neslouží.

Jak dlouho je možné jim neustále naznačovat: „Pánové, ustupte ze svého místa, vždyť nic nechápete. Pusťte tam ty, co jsou okolo vás a vědí, která bije. Prosazujte je a pozvedejte.“ Sociální procesy jsou přece roztaženy v čase, a tak budete mít ještě možnost dožít v určitých podmínkách, které jsou pro vás komfortní a vaše děti již vstoupí do nových sociálních vztahů, které budou komfortní zase pro ně. Nikomu to neublíží. Tímto způsobem si koledujete o globální odstavení. Jestli to tak chcete, je to vaše volba. Pro stát to bude jako zbavit se hnisající rány, bude to bolet, bude to nepříjemné, ale zbaví se tak té pseudoelity, státní.

I když u nás dokonce ani ta státní elita jako taková neexistuje, máme tu pouze podpindosníky, kteří jen přemýšlejí o tom, jak by posloužili svému páníčkovi – USA. Jenže USA se hroutí, ten stát se hroutí. Cožpak to není vidět? Všichni to vidí, a oni také. Jenže oni si myslí, že když teď zradí Rusko, které se staví na nohy a sílí, a všechny jeho zdroje předají USA, které to posílí a zamezí jejich pádu, tak je páníček ocení. Nechápou, že tím okamžitě vstupují do systému vztahů v globální politice, jejichž cílem je USA přestavět a odříznout od zdrojů, od pohlcování zdrojů celé planety. Takže se sami vyloučí, půjdou společně s nimi a společně s odstavením elity v USA budou odstaveni i oni.

Z Uljukajeva si u nás nikdo příklad vzít nedokázal? Nebo si nepamatují rok 1937, kdy docházelo k hromadnému zatýkání? Tohle si snad přejete? Poděkujte Putinovi, že k tomu zatím nedošlo, protože globalisté by to udělali už dávno a všechny ty pitomce by odstavili. Co tam ještě bylo?

Nu, v pokračování jste to už také řekl. Lidé jsou připraveni učit se analytiku, jenže sociální výtahy nefungují. Co nám poradíte kromě studia Koncepce?

Studujte teorii Koncepce sociální bezpečnosti a uplatňujte ji v životě. A jestliže ti, co jsou dnes u řízení, nespustí sociální výtahy, sami si zavaří. Ještě jednou opakuji, že se tak příčí svému páníčkovi, globálnímu prediktoru. Oni si myslí, že jako podpindosníci musí sloužit USA. Ne! Globální prediktor státní elitu ani ruské podpindosníky v novém modelu řízení nepotřebuje. Probíhá přestavba. A demonstrativně potrestat ty, kteří se pokoušejí převést ruské zdroje do USA, je pro globalisty velký úkol.

Proto je zřejmé, že projevíte-li svůj profesionalismus, porozumění procesům řízení tam, kde působíte… Budete-li vědět, jak probíhá řízení sociálních supersystémů, jak jsou řízeny konkrétní korporace, tak se okamžitě stanete kandidátem na povýšení a otevře se vám sociální výtah. Protože, jak říkám, globalisté tuto elitu odstraní. Musíte na to být připraveni. Mimochodem Fjodorov o tom mluví přímo. Musíte být připraveni na to, až tato elita zmizí, a na její místo budou dosazeny nové kádry.

To byla poslední otázka. Tou poslední otázkou jsme se opět dostali k potřebě studovat teorii. Jak říkal soudruh Stalin: „Bez teorie nám hrozí smrt.“ Musíte vědět a chápat, jak probíhá řízení sociálních supersystémů. Musíte se do toho zapojovat a vědět jak budovat systémy bez vnitřního napětí.

Vždyť velkou chybou, které se dopouštějí mnozí, jež začnou s osvojováním si Dostatečně všeobecné teorie řízení, Koncepce sociální bezpečnosti, je ta, že se pokoušejí svým nadřízeným dokazovat, že jsou lepší než oni. To dělat nesmíte. To vede k vytvoření vnitřně napjatého systému. Musíte jim dát najevo, že jste připraveni jim pomoci, aniž byste podrývali jejich autoritu. A přitom si začnete vytvářet svoji vlastní autoritu a zaujmete určité místo v kolektivu.

Stejně jako Putin. Kissinger k němu přijel právě na takovémto základě a Putin globalistům odpověděl: „Najdeme čas ve svém harmonogramu.“ Sám sebe neshodil a přitom se s globalisty dohodnout dokázal. A oni na něm mají zájem, obrovský zájem. Takto je možné fungovat na všech úrovních řízení, na všech. Ale to si musíte uvědomovat, že znalosti znamenají moc. Berte tuto moc do svých rukou. Studujte dostatečně všeobecnou teorii řízení a Koncepci sociální bezpečnosti. Braňte zájmy své a své rodiny. Buďte šťastni.