Lavrov oznámil, kdy USA ukážou v Sýrii svou “pravou tvář”

Avatar
Původní autoři

28. 9. 2017    zdroj

Paradoxem je, že nejprve Státy napomáhaly vzniku takových skupin na Blízkém východě, jako jsou DAEŠ nebo Džabhat an-Nusra, pak vykřikují o záměru všemi prostředky bojovat proti mezinárodnímu terorismu. Je to jako způsobit v cizím domě požár a pak ho hasit benzínem.

Ale dnes se Sýrie velmi vzdálila od libyjského scénáře, protože podpora SAR Ruskem staví Západ do svízelné situace, kdy maska jejich spiknutí bude co nevidět stržena. Ministr zahraničí Ruska Sergej Lavrov je přesvědčen, že plány Washingtonu ohledně Sýrie budou známy po konečné porážce islamistů.

“Když bude DAEŠ a společně s ním Džabhat an-Nusra poražen, pak se projeví, kdo jaké cíle v Sýrii má. Protože nás naši američtí kolegové, včetně Tillersona, přísežně ujišťují, že nemají v Sýrii jiný cíl, než je zničení teroristů”, řekl Lavrov.

A i když se dříve prezident Trump kasal, že zastaví financování teroristů a přezkoumá politiku USA na Blízkém východě, celá řada bolestivých podrazů od kongresmanů a senátorů rychle přivedla hlavu Bílého domu do formy – Trumpovi ukázali jeho místo, takže destruktivní politika pokračuje.

Blízký východ je stále horkým místem na mapě světa; země jsou zde zničeny až do samého základu institucí státnosti. A stalo se, že problémy vznikly ne bez pomoci západních zemí, ale nepříjemnosti nyní má celý civilizovaný svět. Když budeme spoléhat na prognózy Lavrova, je jasné, že nebudeme dlouho čekat – země, v níž si vedení ochotně připisuje cizí vítězství, se ani zde nevzdá svého “kusu koláče”.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová