Právo na sebeurčení není demokratické?

Avatar
Původní autoři

Jar. Loudil
13. 9. 2017
Katalánská vláda naplánovala na 1.října referendum o nezávislosti na Španělsku. Španělský ústavní soud ihned vyloučil možnost, že by se nějaké území Španělska mohlo i demokratickým lidovým referendem odtrhnout. Probíhá zabavování volebních lístků, katalánským politikům je vyhrožováno soudním stíháním a vězením. Bude to ještě zajímavé ! Španělsko je přitom člen EU i NATO !! Prý – “demokratická země”. My jsme se na ČR a SR rozdělit mohli ,ve Španělsku to nejde ??


Zvláště vynikne farizejský přístup Západu k požadavkům na osamostatnění Kosova, /tam pomohly americké bomby/ – Kosované prý měli na samostatnost – “právo”. Rovněž prý : “Čína by měla udělit samostatnost Tibetu” a Rusko třeba Čečensku. atd, atd. Zajímavé ! Tibeťané, Kosované, Čečenci a další prý mají na svou samostatnost “právo”. Katalánci ovšem nikoli .

Opravdu zvláštní, když se mají rozpadat takové země jako Čína, Rusko,… tak jejich regiony prý – “mají právo vystoupit ze svazku”, ovšem : Katalánci ze Španělska už nikoli, občané Severního Irska z Británie nikoli, Kurdové z Turecka nikoli,…atd.

P.S. Státy NATO rozpad – “někomu přejí a doporučují”, ovšem samy se tomu samému zuby nehty zoufale brání a aktivisty za udělení samostatnosti posílají do vězení. /Turecko, Španělsko,…./

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/449050-v-katalansku-naridili-zabavovani-volebnich-listku-proti-referendu-je-i-tenista-nadal.html