Trump se včera v OSN svým špatným žvanivým hereckým výkonem předvedl jako další klient dr. Chocholouška; USA jsou prý nejmírumilovnější, mají dobrotivá srdce zajišťující světový mír; jsou jeho globálním garantem

Avatar
Původní autoři

Břetislav Olšer
20.9.2017 Rukojmí

To se mi snad jenom zdá, tak neomalená drzost, když prezident Spojených států, co už dvě stě roků vedly tisíce válek, invazí, státních převratů a anexí po celém světě, se pasuje do globálního mírotvůrce. “Bezhlavá honba KLDR za jadernými zbraněmi a balistickými střelami ohrožuje celý svět,” prohlásil Trump a marně v umělé pauze čekal na potlesk delegátů Valného shromáždění.


Připravte se nyní, prosím, na velmi dlouhý text, následuje totiž vyvracení jen těch nejzásadnějších lží z Trumpova projevu v OSN. Navíc nelze fakta a fotografie o válkách a brutálním násilí nerecyklovat, proto zde bude spousta všeho, co je pro popis globálních děsivostí nezbytné. A dozajista komplic pornoherce z Evropských hodnot, jenž je znám z diskuzí jako čtyřprocentní psychopat, vystupuájící pod pseudonymem Pan Eurofil, s tím může nesouhlasit, ale to je asi tak jediné, co s tím může udělat…

Že dle Trumpa ve Venezuele střílejí do nevinných lidi? A co střílení do neozbrojených černochů ve Fergusonu či Baltimore a nepokoje po celých Spojených státech? Zde.

Nebo třeba že severní Korejci zavírají americké studenty, mučí je a ti pak po návratu domů umírají? Jeden z nich tam porušl zákon a jak to dopadlo… (ZDE)

A omezování nezávislosti Ukrajiny? Ukázka z vraždění v Oděse, zde… Dne 2. května 2014 zahynulo v Domě odborů z rukou neonacistů a banderovců Pravého prostoru 48 ruských obyvatel; 9 z nich se otrávilo oxidem uhelnatým, 13 se udusilo kouřem, úřadoval i chloroform,12 zemřelo v důsledku popálení dýchacích cest, 8 zemřeli po pádu z výšky, 6 bylo zastřeleno. A teď ty nejděsivější obrázky z Oděsy (ZDE).
A nyní vraždění z kyjevského Majdanu:  

Trump řekl: Írán je rozvrácená země, vyváží jen násilí… Zde USA, co vyvážejí jen lásku do celého světa… 200 let terorismu

Nebo do Srbska a Černé Hory… Václav Havel – humanitární bombardování…

A co by řekl Trump na dokument amerického režiséra Olivera Stonea, nositele čtyř věhlasných amerických Oscarů, který natočil rozhovory s Vladimírem Putinem? (Zde)

Pak Trump asi jen ze setrvačnosti paranoidně dodal, že pokud bude Severní Korea ohrožovat Spojené státy, má se připravit na “totální zničení”. Severokorejský vůdce Kim Čong-un je navíc podle Trumpa “rakeťák, který je na sebevražedné misi”. Trump v projevu vyzval všechny státy, aby se od režimu KLDR izolovaly.

Já mám ale jiný nápad, vlastně mám také vizi jako Trump, ale pouze vizi valašskou; zrob susedovi dobře, osere ti plot… Představu s podotázkou; když se dva milují u plotu, je to jejich plod lásky…?

Co když si zkrátka vezme si “rakeťák” Kim do hlavy, že jeho vzor je vietnamský strýček Ho, co vyhnal z Vietnamu přes 2 miliony vojáků US Army a v rámci boje proti hydře komunismu ho zavedl na celém poloostrově, nejen na severu země? Trump by si oddechl, když by pochopil, že Ho Či Min to dokázal i bez atomové bomby? Japonsko by si mohlo odfrknout; ví totiž, jak skončila Hirošima a Nagasaki…


Nagasaki: Autor: Charles Levy from one of the B-29 Superfortresses used in the attack…

Je to možná jen hypotéza notně přitažená za vlasy, ale proč by nemohl mladý Kim napodobit strýčka Ho, který po deseti letech války s USA, jež chtěly za pár měsíců rozbombardovat vietnamské komunisty do doby kamenné, zvítězil i bez atomové bomby. A Spojené státy, co jsou podle Trumpa za těch pár měsíců, co je prezidentem, mnohem lepší, než kdykoli předtím, by se mohly radovat, jak světu zachránily mír…

(Strýček Ho alias Ho Či Min, vlastním jménem Nguyễn Sinh Cung, zvaný též Hồ Chí – Ten, kdo je osvícený“ nebo „Ten, kdo osvětluje cestu“, byl také spisovatelem, novinářem a básníkem. Mluvil plynně francouzsky, anglicky, rusky, kantonsky a mandarínsky. Jako prezident bydlel v domku zahradníka vedle bývalého paláce francouzského guvernéra…)

Výsledek obrázku pro foto trump korea křižník

„Naším konečným cílem je dosáhnout rovnováhy sil se Spojenými státy a donutit americké vůdce, aby se již neopovažovali mluvit o vojenském řešení severokorejské otázky,” citovala agentura KCNA Kimova slova. Proč by chtěl “totální zničení”? Přesně v tomto duchu mluvil před zhruba šedesáti lety Ho Či Min ve Vietnamu, když po USA vyprovokovaném konfliktu v Tonkinském zálivu usiloval dlouhé a tragické roky o mír též během jednání ženevské konference…

Že nelze srovnávat Kim Čong – una s Ho Či Minem? Kdoví, jaký byl strýček Ho po tragické americké zkušenosti, pořád by ale zůstal vlastencem jako je Kim, maďarský Orbán či polská premiérka Beata Szydlová, která jedinečně vygumovala prezidenta Francie slovy: …“Radím prezidentu Macronovi, aby se staral o záležitosti své země. Snad tak bude schopen zajistit jí takový hospodářský výkon i takový stupeň bezpečnosti, jaké garantuje Polsko,“ rozlítila se; žádný z těch tří výše jmenovaných nechce válku, jen spravedlnost pro svoji zemi, za jejíž blaho odpovídají…

A Severní Koreji, která je přece jen v jiné bezpečnostní pozici než Polsko nebo Maďarsko, jde převážně o to, aby vyrovnala vojenské kapacity Spojených států a zajistila si vlastní bezpečnost… Jak můžu vypustit takový nesmysl? I kdyby prý byl Kim psychopat, určitě ví, že se stávajícími prostředky se nikdy s vojenskou kapacitou USA nevyrovná. Ani kvantitativně, ani kvalitativně. Ovšem ouha, což tak atomová bomba, co rázem jako děsivá výstraha stírá všechny vyzbrojovací kvality či nekvality; kdo dokáže tuto zbraň vyrobit, ten je schopný všeho, Kima nevyjímaje…

Jak je na tom tedy Severní Korea, aby se mohla vyrovnat USA; ať rozhodne HDP – nedávno to bylo něco málo přes 12 miliard USD. To zní vcelku hodně, ale když např. přidáme hrubý domácí produkt České republiky, který je 208 miliard USD, tak to zní až neuvěřitelně. Navíc ta Kimova Korea má více jak dvojnásobek obyvatelstva.

Související obrázek

S Jihokorejci se nemůžeme měřit ani my, ti mají 1,308 biliónu USD za rok. Severní ekonomika by se tak teoreticky vešla do té jihokorejské 109 000krát! Je pravda, že má Jižní Korea skoro 50 miliónů obyvatel, ale ten rozdíl je opravdu šokující. Chudoba však postihuje i Jižní Koreu (skoro sedmina obyvatel), zejména starší důchodkyně, které si často dopomáhají k penězům prodáváním svého těla.

Ale to jsou podružné věci, když jde Kimovi o přežití; tady už to začíná být zajímavé srovnání. Severní Korea investuje celou čtvrtinu svého (ale i tak malého) HDP do zbrojení. Její armáda čítá 1,1 milionů mužů a žen a proto patří mezi největší na světě. Navíc má přes 4000 tanků. Jižní Korea naproti tomu má zhruba poloviční počet tanků (2700) i vojáků (600 tisíc). Jižní Korejci navíc prohrávají také v počtu bojových letadel a lodí. Dávají však do armády dvakrát více než jejich rivalové ze severu, navíc s nimi cvičí i armáda USA a mají výrazně modernější techniku, než komunistický soused. Největší strach budí severokorejský jaderný program, který dokáže Soul srovnat se zemí.

Mladý Kim je sice divočák, ale není sebevrah a Trump to ví, v OSN jen ukazoval své povadlé bicepsy nebezpečného psychopata… Minulé válečné ztráty bojů proti komunismu dle Dullasovy doktríny z 50. let i bez atomové zbraně k ničemu nevedly, protože sever Koreje zůstal komunistický a její jih zase z nouze ctnost proamerický. Co si budeme namlouvat, dlouhodobým zájmem severokorejského vůdce je získat použitelnou jadernou zbraň, ovšem pouze jako argument záruky svého přežití. Znovu je to samé: Severní Koreji jde o to, aby si zajistila vlastní bezpečnost a mohla tak v klidu dál existovat…

Oba státy byly ještě do včerejška naštěstí pro svět ochotny k jednání, nicméně za jiných podmínek. Severní Korea byla ochotná jednat bez předchozích podmínek. Naproti tomu Spojené státy jsou nyní ochotné jednat až poté, co se Severní Korea vzdá svého jaderného programu. Pořád stejná písnička jako o červené punčošce, Severokorejský lídr však rozhodně není fanatik. Rád vládne ve své zemi železnou rukou a užívá si chudých, nicméně vydřených úspěchů z toho plynoucích, velmi dobře však ví, že pokud KLDR zaútočí na USA či na některého z jejích spojenců, čeká jeho zemi útok, který nebude moci odvrátit.

Pak by přišel nejen o své skromné výdobytky, ale také o zemi a nejspíše i o život. Jsme očitými svědky zatím jen nastupující studené války, v 50. letech v Koreji přezdívané „válkou červených knoflíků“, což bylo odvozeno od spouštěčů balistických raket s atomovými hlavicemi?

Výsledek obrázku pro foto olser kim čong us army 

Nastala opět doba očekávání a nejistoty, co přinesou další týdny…? Svět se zmítá v nebývale velkém množství válečných ohnisek a NATO už spekuluje, jak na to v Severní Koreji. A Kimovi je jasné, že on už nemá u sebe ruské a čínské základny, zatímco kousek od něho je na jihu poloostrova pořád více než 28.000 amerických vojáků přítomných na 85 základnách, kde jsou od roku 1957…

Přes šedesát roků jsou USA na straně Jižní Koreje, se kterou uzavírají společnou obrannou dohodu. Během následujících let americká vláda u svých spojenců udržuje k nelibosti KLDR vojenské posádky, pravidelně zde pořádá společná vojenská cvičení, umisťuje jaderné zbraně a posílá své námořní a letecké síly do oblastí, které si nárokuje sever poloostrova. Američané dávají jasně najevo, že jsou připraveni pro všechny možnosti včetně vojenské akce.

Navíc američtí představitelé neúnavně vykreslují KLDR jako svého druhu nový Sovětský svaz, co se týče nebezpečnosti. Ministr obrany Jim Mattis řekl, že KLDR je „nejnaléhavější a nebezpečnější hrozbou” světového míru a bezpečnosti. V podobném duchu se vyjádřil i generál Joseph Dunford. Aamerická veřejnost se zdá být jejich slovy přesvědčena. Podle nedávného průzkumu CNN bylo 37 procent Američanů přesvědčeno, že KLDR představuje „okamžité” vojenské ohrožení Spojených států a 67 procent z nich by poslalo americké vojáky na obranu Jižní Koreje.

Analogie s válkou ve Vietnamu. Ve své knize “Chickenhawk” popsal svoji účast vojáka ve Vietnamu pilot vrtulníku Robert Mason, který prozradil i vyvraždění vesnice My-Lai, kde bylo Američany zastřeleno a spáleno přes pět set civilistů, mezi nimi i sto dětí, včetně nemluvňat.

“Kromě milionů mrtvých Vietnamců padlo ve Vietnamu i přes 58 tisíc Američanů, na dva tisíce je jich dodnes nezvěstných. Ti, kteří se vrátili, trpí těžkými neduhy, vždyť jsme tam vypustili do ovzduší 72 milióny litrů jedovatých defoliantů. Přes 42 000 vojáků US Army trpí poruchami zraku, téměř tři tisíce jich zcela osleplo, 4 662 vojáci z Vietnamu měli amputovány obě nohy, 20 965 jich přišlo o nohu nebo ruku, další asi tři tisíce živoří do dnešních dnů v psychiatrických ústavech…”

Sotva kniha v 60. letech vyšla, v mžiku bylo v USA pozdvižení z nevídaného rozhořčení veřejnosti; každý normální občan by řekl, že lidé byli z té hrůzy perplex. Omyl; to neznáte amerického Hadimržku: Podle Harrisova průzkumu veřejného mínění bylo 70 procent rozhořčeno obsahem článku o vyvraždění vesnice My-Lai a trpících farmářských chlapcích ve vietnamské džungli, byť je tam nikdo nezval.

Protesty však nebyly pro tento zrůdný čin a nesmyslnou válku, ale proto, že si vůbec novináři dovolili psát tak hrozné věci o statečných vojácích US Army bojujících pro zrůdnému komunismu. Jako bych slyšel Donalda Trumpa, když se někdo naváží do jeho řečí, jak jsou občané USA na prvním místě a že každý vojenská akce v jejich zájmu je dobrá…

Následně však při vánočním bombardování Hanoje nechal prezident Richard Nixon shodit větší množství bomb, než kolik bylo svrženo na Drážďany během druhé světové války; nejbrutálnější nálet v lidské historii, a to se už i otrlí Američané chytli za nosy; novináři už měli dovoleno označit válku za taktiku doby kamenné a Nixona za nepříčetného tyrana.

A když během deseti let toho krvavého běsnění shodily B-52 při tisících kobercových náletech přes 12 milionů tun bomb, mezi nimi i ty tříštivé, zakázané Ženevskou konvencí, napalm a život jihovietnamských obyvatel se přestěhoval do podzemních tunelů s nemocnicemi i operačními sály, začaly postupně po Spojených státech bouřit demonstrace proti vietnamské válce.

Vietnamský bojovník… Snímek: Břetislav Olšer

Proto se stalo, že Vatikán uzavřel dohodu s komunisty na severu, zatímco USA šly do boje. Papež Jan XXIII uskutečnil tajnou dohodu Vatikán-Severní Vietnam zasvěcením celého Vietnamu – tj. severního i  jižního, Panně Marii. Bylo to pár let před tím, než válka skončila.
Podrobnosti o tajné dohodě mezi Vatikánem a komunisty je možno posoudit v knize Avro Manhattana „Vietnam, Why Did We Go? Proč jsi tam kráčel, Vietname? Zasvěcení spojeného komunistického Vietnamu provedl papež Jan XXIII. Náboženský tah, který ukazuje, na které straně byl Vatikán, když USA začaly prohrávat válku…

Tran Thi Le Huyen, 23, na invalidním vozíku u rodinného domu v Da-nang, Vietnam v roce 2007. Její rodina kdysi bydlela nedaleko vysoce kontaminované americké letecké základny v  Da-nangu. Její otec byl během války řidičem proamerické vlády Jižního Vietnamu. (Foto a  popisek David Guttenfelder / AP)

V té době povinná vojenská služba v USA trvala jeden rok, po tom se každý branec mohl rozhodnout, zda si chce prodloužit čest bojovat za svoji vlast o další rok, nebo se vrátí domů. Nedostatkem zkušených vojáků trpěly hlavně bojové jednotky, nováčkům většinou nikdo nepomáhal a ti si museli pomoci sami. Rozmazlení farmářští chlapci v letech plnoletosti, a černoši, co dočasně nebyli negry… všem bylo slíbeno, že ve Vietnamu jde pouze o maximálně čtyřtýdenní policejní akci…

Britský časopis o vietnamsko-americké válce „War“ v jednom ze svých vydání

Daň však byla nečekaně krutá, avšak též nadějná – ne pár měsíců policejní akce, ale za deset let psychopatické války US Army tři miliony mrtvých, dvanáct milionů tun bomb a 70 milionů litrů herbicidů Agent Orange, ale nyní ta potěšující okolnost; místo původně komunistického severu země byl komunistický celý Vietnam… Ani za půl tisíciletí své existence neměli Rusové šanci učinit tolik anexí, invazí a válek jako USA za dvě stě let

Co předcházelo touto šílenství? Válka v Koreji. Po konsolidaci vztahů s Japonci po 2. světové válce si USA uvědomily, že pokud chtějí být i nadále světová velmoc, musí zastavit pronikání komunismu a postavit se mu čelem. Východní Asie se tak stala rozhodujícím místem střetu dvou světových ideologií. Tzv. Dullesova pyramidová teze pravila, že padne-li za oběť komunistického tažení další země, vyvolá to lavinovou reakci, jejíž konec by měl pro světovou stabilitu nedozírné následky, se paradoxně naplnila.

To jistě netušil ani jeden z vysoce postavených státníků v USA, natož ten, co ji ve své patologii moci nastínil. To schizofrenní prohlášení se týkalo ochrany jihu Koreje, který se tak stal akutním ohniskem boje proti komunismu. Hranicemi nově vzniklých území měla být 38. rovnoběžka, která dělila Severní Koreu, výspu stalinistického režimu, a Jižní Koreu, vychovávanou západně orientovanými státy.

(John Foster Dulles byl americký diplomat a politik, v letech 1953–1959 za vlády presidenta Eisenhowera ministr zahraničí Spojených států. Byl rozhodným odpůrcem komunismu a jedním z hlavních architektů Studené války…)

Důvod rozdělení byl prostý; zatímco jižní část Koreje byla zbavena fašistických armád spojeneckými jednotkami, jejich severní soused byl osvobozen Rudou armádou a čínskými polovojenskými jednotkami. Smyslem války bylo sjednocení Koreje, v nekomunistický poloostrov. Z iniciativy Sovětských vůdců ale došlo po třech letech krvavých bojů naštěstí k několika mírovým schůzkám znepřátelených stran – komunistické Severní a imperialistické Jižní Koreje…

(A to ještě pan Dulles ani ve svém nejhorším snu netušil, co za malér za pár let stihne Spojené státy ve Vietnamu, malér výše pečlivě popsaný… Trump, Korea, Japonsko, Německo…)

 

Z toho všeho hrozného nakonec vzešla 27. června 1953 dohoda o příměří, byl z toho však jen smír, nikoliv mír. A tento patový vojenský stav mezi Severní a Jižní Koreou tak trvá už více než 60 let…

A z těchto důvodů vznikla v těchto dnech Rezoluce 2371 o dalších sankcích vůči zemi Kim Čong una odhlasována Radou bezpečnosti OSN (UNSC), tím OSN, jehož hlavním sponzorem jsou právě USA, které jsou zároveň zodpovědné za miliony válečných úmrtí a vražd, co mají na svědomí nezákonné a hegemonické války, vedené v zastoupení nebo prostřednictvím vlastních smrtících strojů, po celé planetě, k nimž došlo za posledních 200 let terorismu Spojených států na stovky.

Dneska už umí jaderně odstrašovat kdekdo kdekoho, Teheránem počínaje a USA konče. A Trump, co už se smířil s tím, že je pouze miliardami napakovaný kačer Donald, kterému stejně plivání „ohnivé zloby“ na Pchjongjang nic nepřinese, marně včera v OSN vztekle prskal. Má totiž nepřijemné povědomí, že si musí dát něco pro uklidnění, pokud se nechce zaplést do děsivé války a trpět korejským syndromem, jako jeho předchůdci tím vietnamským.

Je mu jasné, že svými vyhrůžkami jen dělá ramena a blafuje, což Kim ví, a proto si dělá, co se mi zlíbí. To on má v rukách všecka esa, hlavně Čínu a Rusko, proto dráždí USA svojí ochotou jednat bomby nebomby… O těch atomových ani nemluvě… Přesto to zkusil včera v OSN s urážkami jako rakeťák Kim okořeněnou vyhrůžkou po “totálním zničení”. Tomu se v USA říká “dobrotivá americká srdce…” A přitom tomu není ani pár měsíců, co Trump aĺias Ferdyš Pištora prohlásil, že by se klidně mohl setkat s vůdcem KLDR Kim Čong-unem:

“Pokud by to pro mě bylo vhodné, rozhodně bych se s ním setkal. Byla by to pro mě čest. Pokud to bude za správných podmínek,” uvedl a vysekl mu poklonu, když ho označil za lišáka a mladého lídra, jelikož se navzdory svému mládí dokázal udržet u moci. Trump je prostě americký Ferdyš Pištora; před několika týdny Kimovi vyhrožoval i možnou vojenskou akcí, teď ho ale nazývá “smart cookie” – v doslovném překladu chytrou sušenkou, jinak toto slovní spojení znamená “tvrďák” a někdo, kdo se umí orientovat v těžkých situacích…

Možná se dívá na televizi a připomene si jedno z posledních hlášení rozhlasu v závěrečném dílu proslulého seriálu M.A.S.H 4077 z noci 27. června 1953, kdy byla uzavřena dohoda o příměří, byl z toho však jen smír, nikoliv mír… Tvůrci seriálu byly ne černé listině, jelikož odmítli povinného cenzora z Pentagonu…

Výsledek obrázku pro foto herci seriálu M.A.S.H 4077

„Teď jsou dvě hodiny, přesně za osm hodin korejská válka oficiálně skončí. Je čas na pohled zpátky a tohle jsou nejčerstvější informace, jaké máme. Náklady války pro Spojené státy byly spočteny na 22 miliard dolarů. Co se týče lidí, stálo nás to mnohem víc. Jednotky OSN utrpěli následující ztráty: zabito v boji 71.500, zajatých a pohřešovaných 83.263, zraněných 250.000, dohromady tedy 404.763 zabitých, zraněných a zajatých. Z komunistické strany bylo zraněno a zabito 1.347.000, ve válce taky zahynulo 400.000 korejských civilistů. Pokud to všechno sečteme, vyjde vám, že celkem padlo přes dva miliony lidí. SSSR rovněž přiznal ztrátu 120 pilotů. Navíc jedna čtvrtina všech Korejců zůstala bez domova a je tu více než 100.000 sirotků…“

Inu, potěšmě se na závěr libozvučnou utopií; co když si fakt vezme severokorejský Kim Čong-un za vzor vietnamského strýčka Ho Či Mina, který politicko-křesťanským jednáním vyhnal z Vietnamu přes dva miliony amerických vojáků a udělat z něho komunistický celý poloostrov, byť neměl atomovou bombu; dnes už se 70 roků ví, jak dopadly Hirošima a Nagasaki…? Proč by ten husarský kousek nemohl lišák Kim dnes na poloostrově korejském zopakovat i bez bomb „Little Boy“ a „Fat man“ …?http://www.rukojmi.cz/clanky/2538-aniz-by-nekdy-byla-svolana-rb-osn-kdyz-padlo-z-pricin-spojenymi-staty-vyprovokovanych-valek-v-koreji-2-5-milionu-lidi-ve-vietnamu-tri-miliony-stovky-pri-humanitarnim-bombardovani-v-srbsku-dalsi-milion-v-iraku-afghanistanu-a-libyi

http://www.rukojmi.cz/clanky/773-vanocni-bombardovani-vietnamu-usa-s-taktikou-doby-kamenne-nixon-jako-nepricetny-tyran

http://www.rukojmi.cz/clanky/493-spisovatel-olser-nejde-o-uprchliky-ale-o-vetrelce-agent-cia-bin-ladin-usa-vyvazeji-jen-valky-a-pritom-lzou-halik-ma-dusi-plnou-zloby

http://svobodnenoviny.eu/uloupene-kosovo-zakazany-dokument-ct/

Bruselské bojové plemeno bulteriér zvané NATO, slyšící na aport: “Ber ho, trhej a přines!”

Když NATO krylo v Kosovu narkomany, kuplíře a kšefty s lidskými orgány…

Bože, děkujeme, že Mařenka ze Smíchova nechce jít na pražský Hrad…

Izraelské osudy – Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi jako eKniha v elektronickém vydání na eReading.cz: (http://www.ereaddetail-knihy/izraelske