Drzé (Sobotkovo) čelo lepší poplužního dvora

Avatar
Původní autoři

Jiří B a ť a
30. 10. 2017
Při pohledu na tuto svým způsobem slavnostní fotografii, ale především při pohledu na člověka a při vědomí všech jeho dosavadních nedostatků, kauz, chyb, omylů, po zkušenostech, jak vědomě, prospěchářsky a zrádně jedná s představiteli EU, západními politiky včetně představitelů NATO, jak namyšleně mluví o úspěšné vládě pod vedením ČSSD, ve které jako předseda strany shořel jak papírový čert (a potažmo ve volbách celá ČSSD). 

Jak veškerá jeho činnost a jednání jako premiéra vlády rafinovaně, pokrytecky a vlastizrádně konal v neprospěch České republiky a jejich občanů, se nemohu zbavit dojmu, neřku-li přesvědčení, že pan Bohuslav Sobotka, ještě pořád coby premiér České vlády, do tohoto významného prostředí tradičního ceremoniálu státního svátku k 99. výročí vzniku Československa nepatří a svou účastí všechny poctivé české občany, vlastence a bojovníky za samostatnost a svobodu hrubě uráží.

Lze sice pochopit, že jako vrcholný politik, resp. jako představitel vlády má jisté protokolární povinnosti, ale i ty je možné diplomaticky obejít, je-li k tomu vážný důvod. A v případě B. Sobotky těch důvodů je víc než dost, neboť (ne)jen v poslední době jeho osoba hraje významnou roli v několika velmi závažných trestuhodných případech či kauzách, ve které jen díky zákulisním hrám a poslanecké imunitě byly, resp. jsou dlouhodbě protekčně a korupčně tutlány a tento člověk uniká zaslouženému trestnímu stíhání a trestu.

Rovněž účast, resp. sama přítomnost osob, jako jsou B. Sobotka, ministr obrany Martin Stropnický, ale hlavně proradný ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL) lze ve smyslu a odkazu 28. října 1918 považovat za provokaci když zvážíme, že ministr Stropnický zastává a podporuje prozápadní expanzivní militaristickou politiku a tím upírá právo na samostatnost České republiky a ministr Herman, který stejně provokativně a hanebně „utužuje“ spolupráci s „milými krajany“ a utužuje přátelské vztahy s německým Landsmančaftem, což lze považovat za morální facku všem vlastencům, kteří spolu s T.G. Masarykem usilovali o vytvoření samostatného státu Československého, jehož 99. výročí je dnes vzpomínáno.Myslím, že nejsem v tomo pohledu na B. Sobotku osamocen.