Jak okres Harrold ve státě Texas povolil učitelům nosit do školy zbraně, aneb Je to jen tragická náhoda, nebo krutá pravda, že svědci masakru v Las Vegas záhadně umírají…?

Břetislav Olšer

30.10. 2017 Rukojmí
Je to tak, okres Harrold v americkém státě Texas jako první v USA nedávno povolil učitelům nosit do školy zbraně aneb Je to jen tragická náhoda nebo krutá pravda, že již pátý svědek masakru v Las Vegas je mrtev…?

Zvažování o druhém dodatku ústavy USA, který povoluje všem Američanů vlastnit svoji zbraň, bylo pro mě před drahným časem dosti ožehavé téma; můj starší syn právě končil hudební akademii a nastoupil jako houslista do Janáčkovy filharmonie Ostrava, ale umínil si naivně, že chce na vandr do USA…

Jeho spolužák se totiž rozhodl studovat ve Spojených státech a můj syn, že to tam zkusí též. Řešil jsem to s valašskou mazaností; vzal jsem svého potomka do New Yorku s tím, že pokud se mu tam bude líbit, nebudu nic namítat k jeho stáži za Atlantikem. Byl jsem sice jako na jehlách, ale dal jsem slovo….

Už při letu Boeingem 747 mi přálo štěstí; na palubě dávali film s Chuckem Norrisem, alias s Walkerem – Texas rangerem, který srdnatě bez jediného škrábnutí kulkami bránil školáky před drogovými gangy na amerických školách. Bylo to fakt husté, syn se začal poprvé ošívat…

Pak jsem ho ještě zavedl na newyorskou ambasádu české mise při OSN, kde jsem se jen tak nezávazně a hloupě zeptal tenkrát velvyslance JUDr. Galušky, jestli je v USA bezpečně…?

Někdejší rada českého velvyslanectví mise při OSN ing. Šurman nás laskavě zavezl služebním Chryslerem až do podzemních garáží budovy společenství národů, odkud se dalo dostat výtahem až do sálu Rady bezpečnosti…… Snímek Břetislav Olšer

Odpověděl mi lišácky, že samozřejmě ano, ovšem je třeba si dávat pozor při cestě metrem třeba do Bronxu a neusnout na konečné, jinak by mě mohla parta místních adolescentů polít benzínem a jen tak z plezíru zapálit… Ale jinak je bezpečno; a syn si už těžce povzdechl a začal se potit… A definitivní tečku za jeho snahou absolvovat v USA uměleckou stáž učinil článek v The New York Times, v nichž se psalo:

„Osoby, kterým je více než 21 let, mohou do univerzitních kampusů v Texasu nosit zbraně. Povoluje to nový zákon, který začal platit počátkem srpna 2016. Má pomoci zabránit útokům střelců na bezbranné studenty. Pokud tedy student legálně vlastní zbraň, může s ní nově do univerzitního kampusu. Zbraň ale nesmí být na první pohled vidět. Pokud ji ale schová například pod tričko, bude s ní smět klidně vstoupit i do učeben. Zákon neplatí pro soukromé vysoké školy…”

V sále Rady bezpečnosti OSN…. Snímek Břetislav Olšer

Okres Harrold v americkém státě Texas, rozuměj tzv. školní okres, tedy v podstatě jedna venkovská škola se 113 studenty, rozhodl již v srpnu 2008 jako první v USA povolit učitelům nosit do školy zbraně. Toto průlomové rozhodnutí, kdy byla vytvořena tzv. gun free zone, tedy volná zóna zbraní, je důsledkem rostoucí kriminality na školách.

Americký Kongres totiž před časem zakázal učitelům nošení zbraní na školách po celých Spojených státech, ale Nejvyšší soud později toto nařízení zrušil poté, co jihokorejský mladík Čo Sung-hu vystřílel v učebnách na virginské polytechnice během devíti minut 170 ran a zabil dvaatřicet studentů a pedagogů…

A tak se můj prvorozený potomek pokorně vrátil do Česka, když dnes už má po mnoha letech za sebou bezpočet turné jako houslista předních českých symfonických orchestrů; mj. po již jmenovaných Spojených státech, poté po Japonsku, Číně, Indonésii a Singapuru, až po Španělsko, Argentinu, Omán, Jižní Koreu, Brunej, Hongkong a další země světa, aniž by k tomu potřeboval druhý dodatek ústavy USA…

Nelituje, zvláště když čte horory ze zaslíbené země snů a neomezených možností, třeba o tom, jak senior zodpovědný za nedávný masakr v Las Vegas Stephen Paddock (†64) zrovna na koncertě zabil 59 lidí a dalších 527 poranil, má tak na svědomí nejkrvavější střelecký útok v dějinách USA…

Úřad místního šerifa Josepha Lombarda informoval, že u Paddocka doma našli tisíce kusů munice a dokonce výbušniny. Střelcův motiv ale nadále zůstává de facto nejasný….

Masakr se odehrál v oblasti Strip, známé kasiny a zábavními podniky. Na festivalu country hudby 2. října 2017 se během vystoupení zpěváka Jasona Aldeana ozvala střelba z blízkého hotelu Mandalay Bay. Útočník z 32. podlaží budovy pálil automatickou zbraní na návštěvníky koncertu pod sebou; do davu více než 22 tisíc nic netušících lidí…

Podle šerifova zástupce Todda Fasula bylo v podlaží nalezeno 23 střelných zbraní. V domě v seniorské komunitě ve městě Mesquite, kde v posledních měsících žil, pak policisté objevili dalších 19 zbraní. Paddock měl rovněž dvě zařízení, která umožňují upravit poloautomatickou zbraň na plně automatickou, zajišťující rychlejší střelbu, uvedla agentura AP. Na rozdíl od poloautomatické zbraně s ní není nutné pro každý výstřel mačkat spoušť, kterou lze pouze držet a vystřelit i více než 400 nábojů za minutu.

„Ve Spojených státech je každý rok zakoupeno přes 4,5 milionu střelných zbraní a občané jich zde vlastní nejvíce na světě. Na každých sto Američanů jich připadá devadesát,“ uvedl New York Times… Snímek Břetislav Olšer

Útok v Las Vegas byl největší hromadnou střelbou v historii Spojených států. S takovými masakry, i když v menším měřítku, mají Spojené státy své zkušenosti. Jak informuje server The Independent, masakr v Las Vegas je neuvěřitelný a šokující tím, že byl rovněž 273. hromadnou střelbou v USA za posledních 275 dnů…. http://www.rukojmi.cz/clanky/4652-utok-v-las-vegas-byl-nejvetsi-hromadnou-strelbou-v-historii-spojenych-statu-jak-informuje-server-the-independent-tento-masakr-je-sokujici-tim-ze-je-273-hromadnou-strelbou-v-usa-za-poslednich-275-dnu

A jsou zde nová fakta, která vypadají jen zdánlivě na divoké konspirace; jak uvedl webový portál AC24. cz, očitý svědek, co přežil střelbu v Las Vegas, Danny Contreras, ten který tvrdil, že tohoto útoku se účastnilo několik střelců, nejen Stephen Paddock, byl nalezen v opuštěném domě v Las Vegas mrtev s mnohočetnými střelnými zraněními.

Jeho tělo našli v opuštěném domě v severovýchodním údolí poté, co sousedka slyšela, jak uvnitř této budovy sténá nějaký muž, a zavolala 911. Policie uvedla, že když dorazil k bloku 5800 v East Carey Avenue poblíž bulváru North Nellis Boulevard, byl tento muž již mrtev.

Žena, která na místo zavolala záchranné služby, sice tvrdí, že žádnou střelbu neslyšela, ale soudní lékař potvrdil, že 35 letý Contreras zemřel v důsledku „mnohočetných střelných zranění“ a vyloučil, že by jeho smrt byla neúmyslným zabitím.

Danny Contreras je jen posledním z přeživších Las Vegas, kteří v týdnech po této střelbě buď zemřeli, nebo zmizeli za podezřelých okolností. Je přitom znepokojivé, že všichni ti mrtví svědkové měli jednu věc společnou – poskytovali informace, které zpochybňovaly oficiální povídačku, a všechny je orgány zákona a média mainstreamu ignorovaly. ( výraz mainstream se používá často s negativním citovým zabarvením – k označení chování davu či tendencí v literatuře, umění, žurnalistice aj…)

Contreras den po útocích tweetoval sdělení přímo odporující oficiální povídačce o pouze jediném střelci, co pálil do davu na festivalu Route 91 Harvest, když říkal, že má „štěstí, že přežil“ i následnou štvanici, kdy ho „pronásledovali dva střelci.“ Se svými příspěvky na Tweetteru postavil solidárně za mnohé z přeživších a trval na tom, že útoku se zúčastnilo mnoho střelců. Jeho tweet byl re-tweetován mnohosetkrát.

„Cítím se z toho přežití divně. Nemohu uvěřit, že jsem z toho koncertu unikl živý! Dva chlapi s kvéry mě pronásledovali. Ne každý má takové štěstí.“

Mainstreamová média i tváří v tvář všem těmto důkazům a nesčetným svědectvím přeživších stále omílají pořád dokola své, kdy tvrdí, že tam byl jen jeden střelec. O smrti Dannyho Contrery referoval Las Vegas Review Journal a tvrdil, že poručík Dan McGrath z Metropolitního policejního útvaru jim řekl, že “pan Contrera asi bude mít nějaké vazby na gangy nebo bude zapojen do narkotik… “

Ač to třeba pravda nemusí být, je čím dál těžší ignorovat vršící se počet mrtvých následně po střelbě v Las Vegas. Jsou snad umlčováni, aby se zabránilo, že pravda vyjde na povrch? John Beilma, kterého po objevení komunikačního systému v hotelovém pokoji oficiálně identifikovaného střelce Stephena Paddocka kvůli tomu hledali federální agenti, při zjevné sebevraždě a zároveň i s vraždou, jelikož zabil jak sebe, tak i svou invalidní dceru.

Hotelový sluha z Mandalay Bay Chad Nishimura, který Stephenu Paddockovi parkoval auto, zmizel dny po střelbě, když poskytl havajskému mainstreamovému kanálu KITV4 interview, v němž odporoval oficiální povídačce a poukazoval, že Paddock „neměl moc zavazadel.“ Určitě ne dost, aby si přivezl 27 poloautomatických zbraní, tisíce nábojů a provedl celkovou přestavbu pokoje.

Jak to tedy je s panem Nishimurou, se ještě bude muset ukázat. Bohužel, ale osud další očité svědkyně je daleko jasnější. Kymberley Suchomelovou z Apple Valley v Kalifornii našli doma mrtvou pár hodin po odchodu jejího manžela do práce. Paní Suchomelová poskytla o dění v Las Vegas velice podrobnou výpověď, kdy tvrdila, že střelby se účastnilo několik střelců. Navíc plánovala vytvoření skupiny přeživších, která bude pokračovat ve snahách o dosažení pravdy a spravedlnosti.

Zda jsou tyto série znepokojivých úmrtí a zmizení čistou náhodou, nebo zda se za tím táhne něco hluboce temného, to se bude muset ještě zjistit, ale reakce orgánů zákona a médií mainstreamu – zvláště jejich odmítání odpovídat na otázky, které chce veřejnost zodpovědět, vede mnohé, aby dospěli ke stejnému závěru… Hromadné vraždy v USA…

Inu, můj syn dnes nelituje, že zamítl zemi splněných přání, zvláště když nyní po svých světových turné čte horory ze zaslíbené země snů a neomezených možností. Třeba o tom, jak senior zodpovědný za nedávný masakr v Las Vegas Stephen Paddock zrovna na koncertě zabil 59 lidí a dalších 527 poranil, čímž si připsal na svědomí nejkrvavější střelecký útok v novodobých dějinách USA; vlastně zhruba 250 let existence Spojených států se ani nenadají nazvat jinak než novodobými dějinami…

– – –