Katalánsko: Pokrytectví slouhů globální moci

Avatar
Původní autoři

Radim Valenčík
2.10.2017 blog autora

Současná moc a její slouhové dlouho balancovali na hraně takového demonstrativního použití dvojího metru k uplatňování doktríny (či spíše klacku) tzv. “lidských práv”, kterým ještě dokázali zastrašit, ale pro své slouhy nižší kategorie současně i zastřít své krajní pokrytectví (k jehož dovedení do současné podoby a globálnímu rozšíření významně přispěl Václav Havel). Nyní je šídlo z pytle venku. Každému slušnému člověku nyní už bezprecentní pokrytectví slouhů současné globální moci musí dojít. Kdo ho nechce vidět, není slušný člověk.
Všimněte si, jak ti, co měli vždy plnou hubu “lidských práv”, tito “bojovníci za práva a svobodu” nyní rozpačitě mlčí, v lepším případě vydávají polovičatá stanoviska, odvolávají se na nedostatek informací (moje poznámka – kterými jsou řízeni?).

Zajímalo mě, zda se aspoň Jirka Dienstbier (předseda mé organizace ČSSD), jindy tak čilý, pokud jde o tzv. “lidská práva”, vyjádřil. Dal jsem do Google slova ///”Dienstbier, Katalánsko, referendum”////. A výsledek? Zde je:

Katalánsko bude znovu usilovat o nezávislost, referendum má být v …
zpravy.e15.cz › Zprávy › Zahraniční › Politika
9. 6. 2017 – Premiér regionální vlády Katalánska Carles Puigdemont dnes oznámil, že Katalánci budou v novém referendu o ne*****závislosti hlasovat 1. října.

Chybí: dienstbier

Katalánsko se nevzdává: Bylo vyhlášeno referendum o nezávislosti …
zahranicni.eurozpravy.cz/…/192220-katalansko-se-nevzdava-bylo-vyhlaseno-referen…
9. 6. 2017 – Barcelona – 1. října by měli Katalánci v novém referendu ohlasovat o své nezávislosti. Termín dnes oznámil předseda regionální vlády …

Chybí: dienstbier

Zkusil jsem i další jména “bojovníků za lidská práva” či za “evropské hodnoty” – a zase nic.

Můj dlouholetý přítel H. B. napsal k tomuto použití dvojího metru, resp. bezprecedentnímu projevu pokrytectví tyto rozhořčení poznámky:

01.10.2017 se odehrála opět jedna Historická událost: Volba katalánského národa! Poselství tohoto referenda (přes jeho “zákaz”) je následující:

1. “referendum” o “samostatnosti” Kosova – dopadlo, jak Evropská unie pod nátlakem USA zavelela: Kosovo se stalo “nezávislým” a – vzápětí USA vybudovaly největší vojenskou základnu na tomto teritoriu…

2. REFERENDUM na Krymu: 90 + % obyvatel Krymu sdělilo světu, že NECHCE být součástí fašistické (pardon….. Ustašovské) U-krajiny…. Vyslovilo se pro sjednocení s Ruskou federací. Tak zvaná Evropská unie (pod diktátem USA) tuto volbu nejen že nepřijala, nýbrž se jí “vysmála” jako, že šlo o akt “anexe”.

To je “normální” dvojí přístup tzv. Evropské unie (či spíše Evropské “komise”, která o sobě mní být “evropskou tzv. v l á d o u” – při tom NIKÝM a NIKDY NEVOLENOU – to je “demo-kracie”…., to jsou “lidská práva”…… a to je “svoboda” v praxi…...

a nyní slyšte –

3. Referendum o samotnosti Katalunija! Kolik že je zraněných? A kolik že bylo zákazů uskutečnit ono referendum? (Mimochodem: referendum je jedním z tzv. “Lidských práv” v tzv. “demo-kratické společnosti, natož je skutečnou s v o b o do u vyjádřit “národu” své tužby). Tak toto referendum “vládou” Španělska (kdo že to skutečně “vládne” Španělsku? A co je to za “stát” toto dnešní (tj. po “svržení” Franka – tedy fašistického režimu v roce – až – 1974?) “Španělsko”?

Závěr: poselství je následující: “národ” NESMÍ vyjádřit své tužby, pokud to nevyhovuje “vládnoucí” třídě. Tedy: co je výhodné nadnárodnímu kapitálu, to je výhodné nadnárodnímu kapitálu. A nejde zde ani o “lidská práva”, ani o “svobodu”, ani o “demokracii”. Jde o ZISK! A to za každou cenu!

A tak: “Dějiny” dělají svoji úlohu dokonale. Jednou v dobově tragédie, po druhé v podobě frašky”. A mám za to, že se dnes pohybujeme ve fázi tragické frašky.

Ale bude Líp! (Jak Marx, tak Lenin byli praxí prověření, a pokud je teorie potvrzena praxí, je PRAVDIVÁ.)—-

Plně s výše uvedeným souhlasím, až na ten závěr, který bych upřesnil. Nejde o zisk, ale o projev degenerace, rozpadu a následné, v přímém přenosu probíhající transformace jádra současné globální moci. Čím lépe podstatu tohoto procesu pochopíme, tím lépe se dokážeme orientovat v turbulencích společenského vývoje, kterým se nevyhneme a které v té či oné míře zasáhnou i nás. K podstatě současné globální moci viz:

http://radimvalencik.pise.cz/4432-pred-jihlavou-o-degeneraci-soucasne-moci.html

V aktualizované, doplněné a patrně i srozumitelnější podobě zde:

http://radimvalencik.pise.cz/4876-globalni-prediktor-nebo-jadro-globalni-moci-2.html

Pokud si někdo chce udělat představu o rozsahu násilí na vlastní oči, tak zde je souhrn videí Katalánsko:

https://stredoevropan.cz/2017/10/01/videa-dnesnich-policejnich-nasilnosti-v-katalansku/