Blábol blogera jako mezinárodněpolitický problém

Avatar
Původní autoři

Ivan David
22. 11. 2017
Rok 1968. Vzpomínám si. Taky na to, že Břežněv na jednání s Dubčekem a dalšími tehdejšími představiteli tvrdil, že v ČSSR probíhá kontrarevoluce. Argumentoval články v československých novinách. Byla to záminka… V SSSR byli zvyklí na pořádek. “To je nedorozumění”, argumentovali předsrpnoví představitelé: “To jsou jen osobní názory pisatelů, v Československu nemáme cenzuru!”  A teď? Nějaký ruský bloger napíše svůj názor “do rubriky, která nepodléhá schvalování”, a současná česká politická garnitura zvyklá na pořádek řve. Je to záminka, všichni vědí, že nejde o oficiální stanovisko. U nás je mainstream přísně cenzurován – v intencích TOP09. Zatím jen mainstream, Ministerstvo vnitra se málo snaží…

Z dálky to vypadá, že pan prezident skočil na špek. Ale, řekl bych, je to jinak, měl zase jednou dobrý odhad. Uhodl, že blbečkové a darebáci se chopí příležitosti k útoku na prezidenta. Je to záminka. A tak jim vzal vítr z plachet. Vysocí představitelé musejí pracovat efektivně a nemají čas na blbosti. Jenže ona chvilka setkání českého prezidenta a ruského premiéra byla zčásti vyplýtvána na diskusi o názoru jakéhosi blogera. A mainstreamoví presstituti mají kauzu!

Někdo v Rusku si myslí, že bychom za srpen měli být vděčni. My si to velmi většinově nemyslíme. Ruští představitelé to velmi dobře vědí. Bloger zřejmě ani netušil, čemu poslouží.

Možná, že má Radim Valenčík pravdu ZDE a tentokrát jde o nikoli o teorii, ale o “praxi spiknutí”. Je to pikantní, když si v politické komedii dell´arte místopředseda Ženíšek z trpasličí TOP09 zahrál Brežněva. On by prý okamžitě z Ruska odjel. Jenže není a nebude důvod ho zvát.

Ano soudruzi, Rusové zanedbávají cenzuru. Musejí se více snažit! Nado učiťsja!