Končalovský odpověděl “prostým faktem” na provokativní otázku o Krymu

Avatar
Původní autoři

Sergej Žukov
3. 11. 2017        Newinform
Ruský filmový režisér dal jasnou odpověď na “kontrolní otázku” novináře provokatéra… Zahraniční média věnovala pozornost rozsáhlému rozhovoru, který slavný ruský režisér a veřejný činitel Andrej Končalovský poskytl novináři Sobesednika.ru. Na portálu vesti.lv se například objevil text tohoto zajímavého rozhovoru, v němž se diskutovalo o “minulosti, přítomnosti a budoucnosti Ruska”. 


Mimo jiné se hovořilo o tvorbě umělce, jeho vztahu k vedení Ruska a byla také zmíněna řada politických otázek. V průběhu komunikace zadal novinář a provokatér velmi nejednoznačný “kontrolní dotaz”: “Řekněte mi, muselo se nutně jít na Krym?”.

Končalovský však nebyl zaskočen a odpověděl velmi konkrétně a argumentovaně s použitím konkrétního faktu o tehdejší situaci Krymu: “Jednoduchý fakt – v sedmnáctém roce vyprší smlouva s Ukrajinou o umístění naší flotily v Sevastopolu a Ukrajinci se již s Američany dohodli na vojenské základně NATO”, konstatoval režisér a poukázal, že v případě jiného vývoje událostí na Krymu by už nyní byla na ruském poloostrově “americká základna se všemi nevyhnutelnými důsledky”.

A režisér zadal novináři na oplátku také otázku. “Dokážeš si to představit: americký Krym?”. Jeho protějšek však neočekával takový vývoj situace a nebyl s to najít odpověď na dotaz Končalovského. Místo toho se rozhodl v žertovné podobě poukázat na to, že daný scénář je čistá “konspirologie”….

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová