“Pátá kolona” George Sorose je zveřejněna jmenovitě

Avatar
Původní autoři

Viktorie Nikiforová
6. 11. 2017 zdroj
Díky dlouholetému nepříteli skandálního miliardáře, maďarskému premiérovi Viktoru Orbánovi, se “Sorosův seznam” konečně dostal na veřejnost. V tomto seznamu jsou poslanci Evropského parlamentu, kteří lobbují projekty finančníka a mění legislativu EU dle jeho pokynu. Zvláštním bodem v dokumentaci o nich jsou postoje k Rusku. Právě na nich záleží, zda jsou přátelé či nepřátelé Sorose.


Diskuse o tom, že miliardář a filantrop George Soros se aktivně vměšuje do světové politiky a snaží se řídit celé země, jsou obvykle považovány za konspirologii. Nyní však existuje konkrétní důkaz, že finančník skutečně ovlivňuje rozhodování v Evropské unii: hackeři DCLeaks zveřejnili metodiku Open Society – oblíbeného Sorosova děcka.

Jedná se o rozsáhlý dokument, který obsahuje informace o 226 poslancích Evropského parlamentu, kteří jsou ideovými spojenci Open Society. Mají být zapojováni do prosazování oblíbených myšlenek Sorose – osídlení Evropy migranty, zajištění “genderové rovnosti”, legalizace manželství osob stejného pohlaví, sbližování Ukrajiny s EU a, samozřejmě, opozice vůči Rusku .

Evropský parlament má celkem 751 poslance. Takže Sorosovi spojenci tam zaujímají více než třetinu míst. V Open Society je shromážděna dokumentace i o málo viditelných poslancích, i o takových těžkých vahách v evropské politice, jako jsou Martin Schulz (až do nedávné doby byl předsedou Evropského parlamentu) nebo bývalý belgický premiér Guy Verhofstadt.

Pozornost veřejnosti k tomuto dokumentu upoutal maďarský premiér Viktor Orbán. V posledních několika letech vyvíjí značné úsilí v boji proti svému krajanovi – skandální miliardář se narodil v Maďarsku. Jako protiklad genderové rovnosti a homosexuálních manželství Orbán prosadil změny v ústavě Maďarska o tom, že zemi “sjednocuje Bůh a křesťanství” a že “manželství je svazkem mezi mužem a ženou”.

Od března letošního roku se Orbán snaží uzavřít Středoevropskou univerzitu, která byla zřízena za Sorosovy peníze v Budapešti a která vychovala již nejednu generaci politické elity EU.

Ale hlavním bodem sporu dvou slavných Maďarů jsou migranti. V roce 2015 nařídil Orbán, aby byla postavena zeď na hranici se Srbskem, aby se do země nedostal tok běženců. Soros se na něj obořil s kritikou, označil jej za “diktátora” a okamžitě nabídl svůj vlastní plán pro organizaci přijímání migrantů v EU. V souladu s ním by měly země EU vpouštět na své území nejméně milion uprchlíků ročně, horní hranice však stanovena nebyla. Každý migrant by měl být zajištěn sociálním balíčkem v hodnotě 15 tisíc eur ročně a rozmísťováni do jednotlivých zemí měli být migranti v souladu s vypracovanými kvótami.

V současné době je právě tento plán projednáván v Bruselu. A země Visegrádské čtyřky , které doposud úspěšně ignorovaly všechna ustanovení, týkající se kvót, odvážně bojují proti nápadům Sorose.

Na konci října výbor Evropského parlamentu pro občanské svobody, práva a vnitřní záležitosti navrhuje změny legislativy EU v oblasti poskytování azylu, aby byly ukotveny nechvalně známé kvóty pro jednotlivé země. Ale horní mez pro tok migrantů stále není uvedena.

Tak se tedy vedení Maďarska rozhodlo otevřít oči Evropanům o tom, proč Evropský parlament přijímá pro Evropu tak sebevražedná rozhodnutí. Budapešť vlastně vystoupila v roli PR experta pro hackery z DCLeaks zveřejněný dokument s charakteristickým názvem “Naši spolehliví spojenci v Evropském parlamentu (2014-2019)”.

“Kdyby tento dokument ohrožoval pouze Maďarsko, nebyl by to problém. Maďarská vláda je zvyklá se vyrovnávat s rostoucím tokem falešných obvinění, která na ni dští ideologové Open Society, prohlásil státní tajemník (oficiální mluvčí vlády – pozn. VZGLJAD) Zoltán Kovács. Ale dnes se věc netýká pouze Maďarska. Tento dokument ohrožuje budoucnost celé Evropy”.

Kovács říká, že ve výboru Evropského parlamentu pro občanské svobody dnes působí minimálně “třicet zjevných příznivců Sorose”. Ne náhodou se miliardář (v podstatě obyčejná soukromá osoba) setkává s předsedou Evropské komise Jean-Claude Junckerem za zavřenými dveřmi a nikdo nemá ani tušení, o čem konkrétně diskutují.

S ohledem na 18 miliard dolarů, které právě Soros demonstrativně věnoval na “boj za demokracii”, se jeho Open Society stala jednou z největších nevládních organizací na světě. Ale co konkrétně tak vylekalo oficiální Budapešť v obyčejné metodice této nevládní organizace, která je určena pro vnitřní potřeby?

Dokumentace o již zmíněných 226 poslancích uvádí, že již spolupracovali s Open Society a “mohou být znovu zapojeni”. Je sestavena nejen z údajů z veřejných zdrojů, ale také s použitím “informací, shromážděných vlastními silami”. Styl dotyčných charakteristik velmi připomíná “osobních akta” ze “Sedmnácti zastavení jara”, jen formulace typu “pravý Árijec” a “nordický typ” jsou nahrazeny přídavným jménem “proevropský” a “progresivní”.

Přesněji řečeno, “spolehliví spojenci” Sorose se dělí na “progresivní”, “středně progresivní”, “velmi progresivní” nebo “progresivní srdcem” … a také na “proevropské”, “aktivně proevropské” a “mimořádně proevropské”.

“Mimořádně progresivní, bezvýhradní obhájkyně hodnot Open Society, která bez váhání vystupuje proti názoru své frakce”, tak je například popsána Monica Macovei, poslankyně Evropského parlamentu z Rumunska. “Progresivní, ale je příliš zaujatý svým vedením výboru pro dopravu a cestovní ruch”, to už jde o Michaela Kramera z německých Zelených.

Většina spojenců Open Society bojuje za práva migrantů, menšin a LGBT osob a za zlepšení reprodukčního zdraví národů. V překladu z globalistického žargonu vystupují za neomezenou migraci ze zemí třetího světa, legalizaci manželství osob stejného pohlaví a omezení porodnosti.

Zvlášť je registrován přínos do boje za změnu zákona o migraci. V tomto bodu patří prvenství Silvii Guillaumové (francouzští sociální demokraté) a Jean Lambertové (angličtí “zelení”). Tyto důstojné dámy lobbují za reformu legislativy EU v oblasti poskytování azylu právě v duchu, v němž to požaduje Soros.

Existuje také bod o podpoře Romů – tuto menšinu Soros všemožně prosazoval a bránil ještě před tím, než se dal unést organizací migračních toků z Afriky a Blízkého východu.

Mezi Sorosovými poslanci Evropského parlamentu jsou i zástupci pravicových stran. Avšak drtivá většina z nich jsou sociální demokraté, levičáci všeho druhu, ekologové a “zelení”. Jsou to především zástupci vědecké a tvůrčí inteligence, mnoho je učitelů. Často píší knihy, v nichž zaníceně kritizující současný kapitalismus. To jim však vůbec nebrání tomu, aby pracovali na jednoho z nejodpornějších kapitalistů současnosti.

Pochopitelně, v tomto “žlabu” přesvědčivě převládají vášniví zastánci celistvosti EU. Nicméně, jsou tam i jména “umírněných euroskeptiků”, kteří mají být použiti v otázkách, jako jsou “boj za práva menšin” a migrace.

Zvláště důležitým bodem dokumentace je vztah každého konkrétního poslance k Rusku.

Jak například vypadá charakteristika Jany Igorevny Toom (rozené Černogorové), bývalé zástupkyně primátora Tallinnu a první rusky mluvící poslankyně Evropského parlamentu za Estonsko: “Odmítla podpořit první rezoluci Evropského parlamentu ke konfliktu mezi Ukrajinou a Ruskem v červenci 2014. Může být proruská v neznámém rozsahu (v tom případě je její spolupráce s Open Society sporná)”.

Mnohá jména v metodice Open Society již známe dlouho a velmi dobře.

Rebecca Harms z německých Zelených pravidelně vystupuje v Evropském parlamentu a požaduje uvalení sankcí proti Rusku kvůli ukrajinské ATO na Donbasu.

Belgičan Guy Verhofstadt zveřejňuje naštvané články s titulky jako “Ukázat Putinovi jeho místo”, v nichž obviňuje vedení Moskvy z organizace málem všech krizí a problémů současné Evropy.

Bývalý ministr zahraničních věcí Chorvatska, Tonino Picula, který byl pozorovatelem při prezidentských volbách v Rusku v roce 2012, je zkritizoval paradoxní formulací: “Podle našeho posouzení volby nebyly spravedlivé, nehledě na všechny novinky a absenci omezování kandidátů v provádění kampaní”.

“Sorosův seznam” konečně dává odpověď na otázku, která pravidelně vzniká při sporech o politice EU: co nutí evropské orgány hrát proti svým vlastním občanům a jejich zájmům? Touto odpovědí je – korupce. Sorosem nasměrovaní politici úspěšně lobbují jeho projekty, a jakékoli pokusy vůdců zemí mu klást odpor narážejí na odpor vlastní elity.

A nyní představitelé národních států, jako je Viktor Orbán, ztrácejí při konfrontaci se síťovou strukturou Sorose. Evropský parlament, přesycený agenty Open Society, má vážně namířeno na přijetí plánu miliardáře ohledně pozvání do Evropy milionů migrantů.

Za fasádou západní demokracie se skrývá struktura, připomínající feudalismus. Leví politici vesměs přísahají věrnost baronu lotrovi a slouží jeho zájmům. Zájmy obyvatel Evropy při tom nejsou brány v úvahu. Přes všechny své svobody a práva, zůstávají téměř stejně nerovnoprávní, jako středověký lid.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová