VIDEO: Hnutí SPD se odkopalo 12 dní po volbách! Místopředseda Radim Fiala šokoval na ČT odmítnutím referenda o vystoupení z NATO, hnutí prý o tom nikdy ani neuvažovalo, aliance je prý v této chvíli nenahraditelná! Moderátor ČT nevěřil vlastním uším! Přijde omluva panu VK? (VIDEO)

Avatar
Původní autoři

3.11.2017 AE News

Hnutí SPD se odkopalo 12 dní po volbách! Místopředseda Radim Fiala šokoval na ČT odmítnutím referenda o vystoupení z NATO, hnutí prý o tom nikdy ani neuvažovalo, aliance je prý v této chvíli nenahraditelná! Moderátor ČT nevěřil vlastním uším! Přijde omluva panu VK?

Normálně se nevěnuji psaní článků, ale tentokrát jsem musel, nedalo mi to. Když pan VK krátce před volbami odvolal svoji podporu SPD s odkazem na to, že v hnutí je okolo Tomia a v místních buňkách mnoho “divných lidí”, kteří tu stranu rozvracejí zevnitř, netušil jsem, že ten rozvrat SPD začne už 12 dní po skončení voleb. Včera večer na České televizi v pořadu Události, komentáře provedl místopředseda SPD Radim Fiala něco, co bych nazval rituální politickou sebevraždou před voliči alternativy a co vyrazilo dech i zkušenému moderátorovi České televize. Radim Fiala v přímém přenosu ČT odmítl, že by SPD kdykoliv prosazovala referendum o vystoupení z NATO, dále uvedl, že SPD nebude v žádném případě vyvolávat referendum o vystoupení z NATO a pokud by referendum bylo přece jenom vypsáno, a to je největší šok, vedení SPD nedoporučí svým voličům, aby hlasovali pro vystoupení z NATO, protože NATO prý v současné době nemá relevantní alternativu a náhradu. Toto není hoax, viz. video v úvodu článku. Celý pořad na ČT v odkazu zde.

Radim Fiala, místopředseda SPD

Nedovedu si představit, že bychom jako AE News podpořili SPD před volbami a teď se dívali, jak se pan Fiala na ČT odkopává spolu s celým hnutím. Ty vole, to je bizár, řekl by klasik. Hnutí, které se definuje jako alternativní a pro-národní, podporuje setrvání v NATO, které ovládají US neoconi. To je opravdu síla, fiat jako vyšitý. Znovu mi to připomíná citát pana VK o tom, že Česko snese fšecko. Je mi opravdu líto všech alternativních voličů, kteří volili SPD v naději, že hnutí podpoří referendum o vystoupení z NATO. Nakonec to vypadá jen na referendum o setrvání v EU. Pokud druhý muž v SPD a místopředseda v živém přenosu na ČT řekne, že hnutí nikdy ani neuvažovalo o referendu k NATO, tak je to velmi vážné prohlášení. Je to jako třísknout kladivem do porcelánu a očekávat, že si toho nikdo nevšimne, hlavně ne voliči.

Útočné NATO podle Fialy prý nemá alternativu, pokud jde o obranu ČR… no comment!

Nechápu slova pana Fialy o tom, že NATO nemá alternativu. To si dělá z voličů SPD kozy? Jenže jakou alternativu k čemu? Myslel to pan Fiala jako alternativu k obraně ČR? Nějak jsem si nevšiml, že by NATO chránilo hranice EU nebo ČR, když se podívám na to, co se děje v Evropě od roku 2015 kvůli migrační krizi. NATO nechrání hranice EU a ani hranice ČR. Je to útočný pakt armád pro americká válečná dobrodružství ve světě. NATO realizuje mise v Iráku, v Afghánistánu, na hranicích doteku s Ruskem v Pobaltí, ale nikde jsem si nevšiml, že by NATO vyslalo mise na ochranu hranic Schengenu před migranty. NATO válčí v Afghánistánu, v Iráku, jednotky má v Pobaltí, poradce na Ukrajině, kde koordinují útoky proti domobraně v Doněcku. Co tohle všechno má sakra společného s obranou ČR? Pan Radim Fiala tak naprosto bezostyšně označuje agresorský expediční pakt za jedinou variantu obrany ČR? Dobro došli!

Jenže voliči, pokud si přečetli před volbami na webu SPD jejich volební program, tak se dozvěděli něco úplně jiného, než co tvrdil Radim Fiala ve čtvrtek na ČT. Hnutí SPD dalo slib voličům o referendu k NATO přímo ve svém volebním programu a minimálně dosud tento slib z programu [1] vymazán nebyl:

Prosazujeme také časově omezený mandát soudců a jejich hmotnou odpovědnost. Prosazujeme právo občanů rozhodovat o veřejných věcech v referendu. Budeme novelizovat zákon o místním referendu a prosazujeme zákon o obecném referendu. Občané mají právo se tímto způsobem vyjádřit ke všem zásadním otázkám budoucnosti českého státu, včetně členství v EU nebo v NATO.

Podle Fialy je prý NATO zatím nenahraditelné a hnutí SPD odmítne jakékoliv referendum o vystoupení z aliance

Teď už chápu, proč mi pan VK v pátek 20. října po odchodu ze SvR psal na Skype, že uvnitř SPD se zbavují pár dní před volbami lidí, kteří mají ostře negativní postoje k NATO, aby po volbách ty lidi nedělali SPD problémy a nevolali po referendu o vystoupení z NATO. Teď když slyším Fialu mluvit na ČT o nepostradatelnosti NATO, začíná to všechno do sebe zapadat jako mozaika a puzzle. No, tak teď je jasné, proč se zbavili lidí jako je Jan Kopal, který v minulosti vedl demonstrace proti NATO. To je tak průhledný a tak otřesný, že si nedovedu představit, jak na to zareagují voliči, kteří opravdu SPD volili. Zkusím si tipnout, že jedna skupina lidí se naštve. Druhá skupina lidí si řekne, že přece zbývá jeden z bodů programu, který SPD zatím nepopřela, odpor proti migraci. A zase bude spokojenost. Ale potom nechoďte řvát na AE News do diskuse, že po ČR jezdí americké tanky, dragounské jízdy, že brigáda z Žatce je pod velením Bundeswehru, že armáda ČR nakupuje americké vrtulníky a na ruské hranice v Pobaltí po Novém roce 2018 vyrazí české jednotky. NATO je přece podle pana Fialy z SPD nepostradatelné!

“Nenahraditelné NATO” a americké Strykery v ČR při Dunajské jízdě

Pan VK nezklamal, varoval před “divnými lidmi” v SPD už před volbami, lidé ho měli za zrádce. Teď by se mu měli omluvit, to očekávám od všech čtenářů AE News, kteří zde jakkoliv panu VK nadávali. Minimálně to bude slušnost za to, jak usilovně pan VK hledá pravdu, i za cenu toho, že upozorňuje na pravdu, která bolí a není příjemná. Facka voličům SPD přišla přesně 12 dní po skončení voleb. Netrvalo to ani dva týdny a je mi úplně jedno, jestli NATO je nebo není nahraditelné. NATO je totiž úderná pěst amerických neoconů! SPD se ústy svého místopředsedy tvrdě a ostře postavila proti referendu o vystoupení z NATO. A to je prostě šok a zrada národních tezí. Slova Radima Fialy o nenahraditelnosti NATO je slovník, který bych čekal od pornohvězdy Kubíka Jandy z Evropských hodnot a ne od místopředsedy SPD.


VIDEO: Názor Tomia Okamury na referendum o NATO v roce 2015. O dva roky později má jeho kolega Radim Fiala úplně jiné názory na NATO. Copak se asi změnilo? NATO už není agresivní proti Rusku?

 

Hnutí SPD se odkopalo

Existovaly základní parametry, proč jsme na AE News a hlavně s panem VK podporovali SPD a Tomia Okamuru. Bylo to referendum o vystoupení z NATO a EU. Najednou ale vidíme, že druhý muž v SPD říká o NATO, že nemá alternativu a pokud dojde na referendum, SPD bude proti vystoupení z NATO. Pro mně v tomto okamžiku SPD definitivně končí. Když teď vidím na ČT Radima Fialu, jak s klidem do očí moderátorovi říká, že SPD nikdy pro referendum o vystoupení z NATO ruku nezvedne, je mi z toho zle. Stejně jako to dělá pan VK, i já vás poprosím, abyste tento článek sdíleli na sociálních sítích, aby se voliči SPD dozvěděli, jak rychle po volbách se hnutí SPD odkopalo a jde na ruku NATO a americkým neoconům. Můžete se utěšovat tím, že odpor SPD proti migraci zatím “zmanažován” nebyl, ale když pan Fiala bez mrknutí oka a s výrazem hráče pokeru podpoří na ČT NATO a odmítne referendum o vystoupení z něho, potom si nechci ani představovat, co se Závěrem bych si dovolil pozvat čtenáře AE News k poslechu dnešního pořadu s panem VK a Vítkem na Svobodném vysílači CS od 19:00 hodin. Určitě tam budou mluvit i o těchto neuvěřitelných výrocích pana Fialy v ČT, kde se tak odmítavě vyjádřil k věci referenda o  vystoupení z NATO.stane za dalších pár týdnů s těmi dalšími sliby.

… … …

-Administrator-