Vyhrál snad Ortel všechny kategorie v Českém slavíkovi 2017?

Avatar
Původní autoři

Jaromír Petřík
26. 11. 2017              JaromirPetrik
Pořadatelé Českého slavíka 2017 se rozhodli anulovat veškeré hlasy, které obdržel Tomáš Ortel, ať již jeho skupina, nebo jako zpěvák a přidělili mu počet hlasů, které obdržel loni. Vzhledem k tomu, že i tak to vyšlo na 2. a 3. místo se dá předpokládat, že Ortel zvítězil, a to ve všech kategoriích.
ZDE jsou kompletní výsledky hlasování Českého slavíka z letošního roku, tedy 2017:
Co je však nejzajímavější, tak Prohlášení pořadatele zveřejněné pod těmito výsledky.
Dovolím si citovat:

Při analýze hlasování do ankety bylo zjištěno, že ze strany některých fanoušků skupiny Ortel došlo k porušení pravidel ankety. Jde zejména o  tu část pravidel, kde se v odstavci d) říká, že organizátor ankety má právo vyřadit hlasy, pokud dojde s využitím databází, adresářů či  sociálních sítí k organizovanému vyzývání (agitaci) k podpoře určitého subjektu a to nad rámec zásady fair play nebo pravidel. Toto porušení fair play spatřuje organizátor ankety především v obsahu široce sdíleného facebookového profilu Tomáš Ortel Českým slavíkem 2017 (aktivní od 19. 9. 2017).
Po důkladném zvážení a s ohledem na to, že k porušení pravidel ankety nedošlo ze strany skupiny Ortel, ale některých jejich fanoušků, rozhodl se pořadatel započíst letos skupině Ortel i Tomáši Ortelovi stejný počet bodů, který získali v  loňském roce, kdy podobné porušení pravidel nebylo zjištěno. Organizátor ankety prohlašuje, že z porušení pravidel v žádném případě neobviňuje skupinu Ortel, ani žádnou konkrétní osobu. Vzhledem k anonymitě sociálních sítí to mohl být prakticky kdokoli. Obdobné aktivity a výzvy byly zaznamenány i ve prospěch některých jiných subjektů.
Vzhledem k tomu, že šlo o subjekty, které se neumísťují na předních místech ankety a tyto výzvy měly jen minimální odezvu, rozhodl se pořadatel v těchto případech nezasahovat. Organizátor ankety současně prohlašuje, že v budoucnu bude k posuzování souladu hlasování s pravidly obecně přistupovat mnohem přísněji. V případě, že zjistí vážné porušení pravidel ze strany jakýchkoli interpretů, fanoušků nebo fanklubů, bude ve větší míře využívat možnosti daný subjekt z hlasování vyřadit.“
Konec citace.
Opravdu „vynikající“ zdůvodnění, proč soutěžící byl takto potrestaný. Zvláště po prohlášení, že pořadatelé do hlasování nebudou nijak zasahovat v  případech, kdy fanoušci jiných soutěžících porušili stejná pravidla. A  jako třešnička na dortu výhrůžka vyřazením ze soutěže.
Nevím, jestli se tomu mám jen zasmát a přejít to, kdyby ovšem tímto rozhodnutím pořadatelé nedávali na frak i komunistickým pořadatelům před rokem 1989. Ti, když si nevěděli rady s Martou Kubišovou v roce 1970, tak zrušili kategorii zpěvaček a udělali společnou kategorii zpěváků a  zpěvaček, z níž Martu Kubišovou vyřadili.
Nyní pořadatelé zaklínající se demokracií jako Písmem svatým sáhli k totalitním manýrám, které sami komunistům tolik vyčítají.
Když vyhraje zpěvák, který ideologicky nezapadá do jejich současné politické propagandy, tak jeho výsledek jednoduše anulují.
Vzhledem k tomu, že pořadatelé Ortelovi DOVOLILI obsadit druhé a třetí místo, tak pokud by takto dopadl ve skutečném hlasování, neměli by důvod k  tomuto zásahu. Dá se tedy předpokládat, že Ortel vyhrál nejen jako zpěvák a jako skupina, ale zřejmě získal i více hlasů než Lucie Bílá a  stal se i celkovým vítězem soutěže Český slavík 2017.
Celá tato záležitost klade samozřejmě daleko více otázek, než anulace výsledků Ortela.
Například hlavní otázku, jak je možné, že Ortel takto drtivě vítězí i přes naprostou ignoraci a agresivní napadání ze strany všech mainstreamových médií.
A jak je možné, že jejich kandidát, přes všechnu protekci, protěžování v médiích a navíc vyznamenaný „Cenou Františka Kriegela od Nadace Charty 77“ Radek Banga se umístil až na 75. místě!!!
Poznámka: Radek Banga obdržel Cenu Františka Kriegela od Nadace Charty 77 právě za bojkot skupiny Ortel, který projevil pískotem v sále při přebírání ocenění Tomáše Ortela.
Maistream o tom velmi obsáhle informoval – viz odkazy:
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/kultura/2137308-radek-banga-prevzal-cenu-nadace-charty-77-za-bojkot-skupiny-ortel
https://www.novinky.cz/kultura/434720-cenu-nadace-charty-77-dostane-banga-za-postoj-k-ortelovi.html
https://www.frekvence1.cz/clanky/nadace-charty-77-oceni-odvazne-radek-banga-prevezme-cenu-za-svuj-odpor-proti-rasismu.shtml
Není v naší společnosti něco hodně, ale opravdu hodně špatně, když naši občané hlasují pro toho, kterého odsuzuje veškerý náš mainstream a  odmítají hlasovat pro toho, koho náš mainstream chválí a vyznamenává dokonce za „statečnost“?
Nezdá se vám, vážení čtenáři, že je to stejné jako před rokem 1989?

Autor:  | neděle 26.11.2017 19:03 | karma článku: 27.01 | přečteno: 382x

Zdroj: