Babiš hodil solidární zdravotnictví přes palubu

Avatar
Původní autoři

Josef Mrázek
2. 12. 2017
Poslanec ANO Vojtěch, před kterým jsem opakovaně varoval, je Babišem navržen na ministra zdravotnictví. Je to 31 letý magistr práv, který o zdravotnictví ví asi jen to, že se tam točí 300 miliard korun sloužících ke hrazení solidárně poskytované zdravotní péče o všechny občany, a že by se jistě někomu hodilo se jich z co největší části zmocnit a donutit občany, aby tyto peníze znova zaplatili, a když by nemohli, tak budou mít smůlu. Přesně takové je kredo Hroboňovy školy, na které se Vojtěch rychle „dovzdělává“.


Takovou ránu veřejné zdravotnictví ještě nedostalo ani za nejasociálnějších vlád. Vojtěch je totiž i podle Babiše neobyčejně schopné individuum. Je to sice zelenáč, ale v roli ministra velmi nebezpečný a neuhne.

Závěr je jednoduchý. Spor o tom, zda přece jen nepřevažují u Babiše klady nového stylu, který přináší, je rozhodnut. Jestli totiž má způsobit, že přijdeme o tak zásadní životně důležitou věc, jako je solidární veřejné zdravotnictví, tak věru nevím, čím by se to mělo vyvážit. Zvláště, když ani jeho ostatní personální politika není národ zachraňující, a že je to potřeba.

Zastával jsem se řešení cestou menšinové vlády podporované těmi, kteří by Babiše od takových nápadů, jako je tento návrh ministra, nebo podněcování války s Ruskem, odvraceli. Tak to nevyšlo a je třeba se orientovat na předčasné volby. Současný stav je tak špatný, že sotva může být horší. Ale teď se více ví o tom, kdo je kdo, i piráti se odkopali.