Chytil jsem špiona v centru Prahy

Avatar
Původní autoři

Přemysl Votava
5.12.2017 ČeskéNárodníListy
Svět je plný špionů. Nedávno mne vystrašily obavy Jiřího Drahoše o špionech, kteří mu mají ukrást vítězství v prezidentských volbách. Tedy, že dojde k ruskému ovlivnění těchto voleb v ČR. Proto plný obav vydal jsem se do centra Prahy, na Staroměstské náměstí, k odhalení ruských špionů.


Již po prvním dnu hledání konstatuji, že jich je opravdu mnoho, využívají zejména vánočních svátků a Nového roku ke špionáži. Pronikají v této době do Prahy a ovlivňují naše obyvatelstvo svou velezrádnou činností. Dle mého zjištění je nutné přiznat, že české obyvatelsko naivně usedá na lep této propagandě. Jak jsem vypozoroval, tak mnozí tito ruští špioni mají fotoaparáty a fotografují, jak vánoční stromečky, stánky s perníkem, ale i Staroměstskou radnici, Pražský hrad a dokonce také vlaková nádraží. Kontakty s českým obyvatelstvem navazují zejména v restauracích, barech a u krámků s trdlem. Při svém zjištění konstatuji, že obyvatelstvo přes řadu vyhlášek, varování a mnohá mediální upozornění, je k této propagandě neobyčejně vstřícné ! V restauracích s těmito rusky mluvícími mnozí Češi pijí čaj, mnozí rum a vodku…

Situace není rozhodně dobrá, zejména nyní před Vánocemi a Novým rokem, kdy špionů přibývá. Obavy prezidentského kandidáta, se tak naplňují….

Již v minulosti jsme zažili hon na špiony. S těmi ruskými máme své zkušenosti když otvíráme Haškův román o „dobrém vojákovi Švejkovi“. Se špiony a velezrádci už tehdy marně bojoval, snaživý policejní komisař Bretschneider a také úslužný putimský strážmistr Flanderka. Špionů bylo tehdy v Čechách hodně a Rakousko – Uhersko, mlelo už z posledního.

Přes tato má zjištění o přítomnosti ruských špionů, kteří chtějí zabránit Jiřímu Drahošovi v cestě na Hrad, jsem velmi obezřetný. My zde v Česku totiž máme své letité, velmi smutné zkušenosti se špiony. Honili jsme je i před 65 lety.

Právě v těchto dnech je tomu již 65 let (3.12.1952), co domácí média informovala o popravě 11 členů tzv. protistátního spikleneckého centra, vedených generálním tajemníkem KSČ Rudolfem Slánským. Tento proces odstartoval následně stovky dalších procesů. Tehdy začal hon na západní špiony…. Následovaly další procesy, stovky poprav, desetitisíce uvězněných, statisíce nešťastných, … Mezi nimi byl za špionáž odsouzen i můj otec.

I když se doba změnila, přesto jsme se nezbavili těch snaživých Bretschneiderů, Flanderků, byli za Rakouska, byli za Protektorátu, jsou i dnes…. Jsou snaživí, vtíraví, podlézaví, podle větru se dokáží správně nasměrovat, přihrbit, přizpůsobit se… Vycítí vždy svou novou šanci.

Přemysl Votava
(Národní socialisté)