Putin je překvapený, že Ukrajinci a Gruzínci stále ještě trpí “plivance do tváře” od Saakašviliho

Avatar
Původní autoři

Klára Minaková

15. 12. 2017       ZDROJ
Nedávné kroky bývalého prezidenta Gruzie a exgubernátora Oděské oblasti Michaila Saakašviliho jsou plivnutím do tváře gruzínského a ukrajinského národa. Toto prohlášení učinil Vladimír Putin během velké tiskové konference. Saakašvili i nadále organizuje v Kyjevě provokace. Podle informací internetové stránky Utro.ru excentrický politik navrhl Ukrajincům, aby se složili na uspořádání rozsáhlého státního převratu, protože nemá dost peněz. Jedná se o částku 210 tisíc dolarů (12,3 milionu rublů).


O opozičním politikovi, který vyzývá Ukrajince, aby svrhli současnou vládu, se začalo mluvit po zadání otázky z této země.

“To, co dělá Saakašvili, je plivnutí do tváře gruzínského národa a plivnutí do tváře ukrajinského národa. Jak to doposud trpíte?”, řekl Vladimír Putin.

Putin argumentoval svůj názor a zdůraznil, že Saakašvili, který kdysi vedl nezávislý gruzínský stát, nyní světu říká, že je Ukrajinec.

Že nejsou na Ukrajině žádní skuteční Ukrajinci? A Ukrajina to všechno trpí! Tak líto je se na to dívat. Srdce mi krvácí, řekl prezident Ruské federace.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová