Volodin navrhl, aby se diskutovalo o reakci na svrhávání legitimních vlád

26. 12. 2017      zdroj
Předseda Státní dumy RF nastolil otázku, jak čelit “barevným revolucím”. Předseda Státní dumy je přesvědčen, že důkladné parlamentní vyhodnocení a odezvu vyžaduje praxe svržení legitimní moci v řadě zemí, a to jak s použitím vojenských sil zvenčí, tak s vyprovokováním “barevných revolucí”.


“Na parlamentní úrovni by bylo správné, aby se prodiskutovala problematika boje proti takzvaným “barevným revolucím”. Často začínají vměšováním se do vnitřních záležitostí států”, prohlásil Volodin v průběhu regionální konference o boji proti terorismu v Islámábádu.

Předseda Státní dumy je přesvědčen, že důkladné parlamentní vyhodnocení a odezvu vyžaduje praxe svržení legitimní moci v řadě zemí, a to jak s použitím vojenských sil zvenčí, tak s vyprovokováním “barevných revolucí.

Tyto aktivity vedou k rozšíření zón, nekontrolovaných jednotlivými státy, ničení státních institucí, řekl Volodin, a poukázal na skutečnost, že tato území jsou základem pro šíření terorismu, mezietnických a mezináboženských konfliktů.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová