Volodin navrhl, aby se diskutovalo o reakci na svrhávání legitimních vlád

Avatar
Původní autoři

26. 12. 2017      zdroj
Předseda Státní dumy RF nastolil otázku, jak čelit “barevným revolucím”. Předseda Státní dumy je přesvědčen, že důkladné parlamentní vyhodnocení a odezvu vyžaduje praxe svržení legitimní moci v řadě zemí, a to jak s použitím vojenských sil zvenčí, tak s vyprovokováním “barevných revolucí”.


“Na parlamentní úrovni by bylo správné, aby se prodiskutovala problematika boje proti takzvaným “barevným revolucím”. Často začínají vměšováním se do vnitřních záležitostí států”, prohlásil Volodin v průběhu regionální konference o boji proti terorismu v Islámábádu.

Předseda Státní dumy je přesvědčen, že důkladné parlamentní vyhodnocení a odezvu vyžaduje praxe svržení legitimní moci v řadě zemí, a to jak s použitím vojenských sil zvenčí, tak s vyprovokováním “barevných revolucí.

Tyto aktivity vedou k rozšíření zón, nekontrolovaných jednotlivými státy, ničení státních institucí, řekl Volodin, a poukázal na skutečnost, že tato území jsou základem pro šíření terorismu, mezietnických a mezináboženských konfliktů.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová