Babišova vláda je prý naprosto špatná, nekoaliční, proto nedůvěryhodná a odkázaná tak na jednoho vůdce, čímž je proti ústavě také tím, když chce makat i přes nedůvěru PS

Břetislav Olšer
15.1. 2018 Rukojmí
Navíc má hnutí ANO tu velkou drzost zatracovat přeběhlíky, zrádce a skutečné podvodníky, které v žádném případě nechce pustit k lizu…
Co si budeme namlouvat; Sněmovna ČR byla a je moloch mnoha politických vyčůránků…Začneme třeba důležitou záležitostí, která byla hlavně náporem pro kapsy daňových poplatníků;majstrštykem byly „přílepky“, což bylo neoficiální označení pro pozměňovací návrh, jímž se k zákonu připojí právní úprava týkající se zcela jiné legislativní záležitosti.


Bylo třeba zvýšit platy poslancům, ale jak, co s tím udělat? Na popud poslance ODS Jana Čechlovského vznikla před několika lety rafinovaná varianta – využít už hotový zákon o platech státních zástupců, k němuž poslanci tradičně připojili “přílepek”, resp. pozměňovací návrh, který by zvýšil mzdy i jim…

Další přílepek – Zákon o zřízení ministerstev, spojený s tématem státních maturit z června 2009. V tomto případě poslanec Ivan Ohlídal (ČSSD) připojil odložení státních maturit do zákona o kompetencích jednotlivých resortů.

A pak zákon o spotřebních daních, spojený s tématem emisních povolenek pro ČEZ z června 2009. Poslanci a stínoví ministři za ODS a ČSSD Martin Říman a Milan Urban připojili do běžné novely zákona o spotřebních daních paragrafy, podle nichž získá elektrárenská společnost ČEZ emisní povolenky ve výši nejméně 68 miliard Kč. To vše se tak mělo obejít bez veřejné diskuze, navíc bylo vše domluveno v Itálii na jachtě šéfa ČEZ Romana.

Tak si zopakujme korytové hrátky některých předcházejících českých vlád, když jim nastalo zlaté období politických pěšáků v rolích přeběhlíků; podíleli se programově na všech předcházejících vládách.

Začněme nejvíc kontroverzními vládami Mirka Topolánka; ta jeho první vláda ČR vykonávala svoji funkci od 4. září 2006 do 9. ledna 2007 (od 11. října v demisi byla podle čl. 62 písm. d) Ústavy České republikydočasně pověřena vykonáváním funkce.). Byla jednobarevná, složená z členů ODS a nestraníků. (Jako dnes vláda Babišova).

Topolánkova první vláda vznikla po volbách do sněmovny 2006 jako první pokus o její složení. Nezískala však důvěru poslanecké sněmovny. (pro hlasovalo pouze 96 poslanců, 99 proti).

Druhá Topolánkova vláda byla 9. vláda samostatné České republiky; byla jmenována 9. ledna 2007, důvěru jí Sněmovna odhlasovala 19. ledna 2007, 24. března 2009 jí byla však vyslovena nedůvěra a vládla tak v demisi až do jmenování vlády Jana Fischera 8. května 2009.

Tato vláda Topolánka byla tehdy tvořena koalicí ODS (9 zástupců), KDU-ČSL (5 zástupců) a Strany zelených (4 zástupci). Celkem měla 18 členů, o 3 víc než první Topolánkova vláda (v důsledku přidání dvou ministrů bez portfeje a místopředsedy bez konkrétního rezortu). Všichni ministři za ODS byli i v ní (Vondra jako ministr zahraničí, Gandalovič pro místní rozvoj), naopak ji opustil kromě nestraníků jen ministr financí Vlastimil Tlustý…

Výsledek obrázku pro olser topolánek foto
Této sněmovní šlamastice předcházel též 20. červen 2007, kdy ještě Topolgate odolala hlasování o nedůvěře. Pro její vyslovení hlasovalo 97 sociálních demokratů a komunistů. Proti byli koaliční poslanci ODS, KDU-ČSL a Strany zelených a bývalí sociální demokraté Miloš Melčák a Michal Pohanka – dohromady 101 poslanců. Následoval 5. prosinec 2007, kdy Topolánkova vláda odolala i druhému opozičnímu návrhu na vyslovení nedůvěry.

Proti hlasovalo 101 poslanců a Melčák s Pohankou. Hlasování se nezúčastnili Petr Wolf (ČSSD) a Petr Nečas (ODS). Wolf svojí neúčast zdůvodňoval infarktem pobytem v nemocnici, přičemž v hodinách hlasování byl v Ostravě na VŠB-TU, kde ale i s „infarktem“ neúspěšně zápolil o docenturu. Ani třetí pokus 30. dubna 2008 o vyslovení nedůvěry Topolánkovu kabinetu nebyl úspěšný. Pro nedůvěru bylo 98 poslanců. Za vládu se postavili všichni přítomní koaliční zákonodárci plus klasika – Melčák s Pohankou.Výsledek obrázku pro melčák foto

Další střelbu slepými náboji přežili Topolánkovci 22. října 2008, přestože pro nedůvěru vládě se vyslovilo 96 poslanců ČSSD a KSČM. Poslanci ODS Vlastimil Tlustý, Jan Schwippel a Juraj Raninec se hlasování zdrželi, Olga Zubová a Věra Jakubková ze Strany zelených se hlasování nezúčastnily. Teprve až na popáté se defenestrace povedla 24. března 2009, kdy sněmovna vyslovila vládě Mirka Topolánka nedůvěru.

Proti kabinetu hlasovali Schwippel a Tlustý z ODS a bývalé členky Strany zelených Zubová a Jakubková. Jejich zásluhou opozice získala potřebných 101 hlasů, ale k ničemu jim to stejně nebylo. Vanitas vanitatum et omnia vanitas – Marnost nad marnost, všechno je marnost…

Přestože totiž ČSSD vyhrála v roce 2010 parlamentní volby, nebyla schopna sestavit vládu. Jiří Paroubek se po rozhodl odstoupit z funkce předsedy ČSSD a do čela strany se postavil místopředseda Sobotka. Na scéně se tehdy objevil Petr Nečas, věrný člen ODS už od roku 1991; v roce 2010 narychlo nahradil na pozici volebního lídra Mirka Topolánka a podařilo se mu usednout do křesla premiéra.Výsledek obrázku pro melčák foto

Nyní rekapitulace prasat u plných koryt: Kdo byli Melčák, Pohanka a Wolf, tvořící vrchol ledovce zvaného přeběhlictví? Přibližme si profily těchto politických zběhů. V roce 2006 byl zlínský poslanec Melčák po své skoro desetileté komunistické minulosti zvolen do Poslanecké sněmovny za ČSSD, ze které však byl v únoru 2007 vyloučen, po něm Snítilý.

Přestože je oba vozila do práce a z práce policie, pořád jako každý jiný poslanec dostávali měsíčně desetitisíce korun na dopravu. V případě Snítilého to bylo 22 900 korun čistého za měsíc, u Melčáka pak 34 300 korun. Částky se řídily vzdáleností jejich bydliště do Sněmovny. Suma sumárum stál jejich rok pod dozorem bodyguardů daňové poplatníky bratru milion Kč.Výsledek obrázku pro evžen snítilý foto

O co šlo? O signifikantní případ Evžena Snítilého, potřetí ženatého otce, tuším sedmi dětí, který je podezřelý, že spolupracoval s vojenskou kontrarozvědkou a jeho lustrační osvědčení není právě grossovsky průzračně čisté. Ve straně se řešilo, že Evžen na vojně něco podepsal. Věděli, že bude vydíratelný, ale na kandidátku se vždy dostal. Mirek Šlouf a Miloš Zeman to věděli. A Zeman z Vysočiny mu říkal, ať se “nedere do vedoucích funkcí, jinak bude manipulovatelný”. Evžen ale neposlechl moudrého důchodce a teď to má; výhrůžky, kulka v dopise i bodyguardi před jeho domem.

Raději to se socialisty zabalil. Asi jinak nemohl. Kdo jiný by živil početnou rodinu, vyklouzl za něj z lustračních lapálií a střádal hlasy pro koalici? Za co? Že by něco slíbil…? Něco přece kdysi “něco přeřízl” každý… Třeba i docent Wolf, co raději “ochořel” a neudělal profesuru na VŠB-TU, než aby podpořil svoji stranu. Za kolik…?Výsledek obrázku pro petr wolf foto

Poprvé na sebe Petr Wolf výrazněji upozornil, když se následně z naprosto nevolitelného místa kandidátky ČSSD prosadil v roce 2006 do Parlamentu, čímž byly nabourány ambiciózní plány Jiřího Paroubka s jinými a mnohem výše postavenými oranžovými moravskoslezskými kandidáty. Pak došlo na první vážné lámání chleba; hlasovalo se o výše vzpomenutém vyslovení nedůvěry Topolánkově vládě a o státním rozpočtu.

Petr Wolf se ale svým stranickým kolegům omluvil, že je v nemocnici, jelikož prodělal vážnou srdeční příhodu a nemůže se hlasování zúčastnit. Vyšlo ale najevo, že poslanec ČSSD Petr Wolf v době hlasování neúspěšně obhajoval na VŠB-TU profesuru. Děkanovi sdělil, že nemocnici opustil na vlastní žádost, když opravdu v ostravské fakultce byl kvůli nestabilní angině pectoris, jež však nebyla tak vážnou, nebo vůbec, jak sám prezentoval.

Svoji divnou “loajalitu” projevil následně tím, že napřed vystoupil z poslaneckého klubu ČSSD a vzápětí i ze strany socialistů. Prý proto, že byl vystaven vydírání a vyhrožování. “Hrozí mi smrtí a tvrdí, že na mě mají složku…” chabě se hájil. A krátce poté, co na podzim 2008 Wolf při hlasování o nedůvěře vládě podpořil Topolánkovu koalici, dohodlo se s ním v lednu 2009 ministerstvo vedené tehdy Martinem Bursíkem ze Strany zelených na tom, že se úřad vzdá vrácení peněz ze zneužité dotace pro Wolfovu firmu UT 2002.Výsledek obrázku pro petr wolf foto

Zběhnutí Wolfa se ale nakonec Topolánkově vládě nevyplatilo. Když vyšlo najevo, že chtěl blízký spolupracovník tehdejšího premiéra Marek Dalík v České televizi zařídit, aby nevysílala reportáž o Wolfovi a jím zneužité státní dotaci, vyvolal Paroubek (ČSSD) další hlasování o nedůvěře vládě. A tentokrát uspěl, když se na jeho stranu přidali dvě poslankyně zvolené původně za zelené a dva poslanci zvolení za ODS. Vědí hoši z mokré čtvrti, kde se před Interpolem skrývá ing. Wolf?

A proč asi vzal do zaječích další vzpomínaný přeběhlík MUDr. Michal Pohanka, když dal před časem vale své rodné ČSSD. Byl to utajený přeběhlík – filantrop, jemuž se asi příčilo, že pro nic za nic tahá peníze z kapes daňových poplatníků. Asi nemohl unést, že ač sociální demokrat, vykořisťuje své zaměstnavatele, tedy právě ony daňové poplatníky. A to prosím je ten samý lékař, jenž byl náměstkem Rathova ministerstva zdravotnictví a 1. července 2002 byl jmenován ředitelem Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně.Výsledek obrázku pro mudr. pohanka foto

Možná se rozvzpomněl, jak v té době ve svém daňovém přiznání uvedl, že si za rok nevydělal ani korunu v rámci svých vedlejších příjmů. Držel se snad hesla: Zatloukat, zatloukat, zatloukat…? Nebo že by své vedlejší kšefty dělal zadarmo. Novodobý filantrop, pracující jistě rovněž bezplatně také v osmi poslaneckých výborech a podvýborech, motivovaný snad svým sociálním svědomím, když si navíc půjčil formou hypotéky přes dva miliony Kč…? Snad je splatí, ovšem teď, když přijde o svůj poslanecký cca stotisícový plat, to půjde ztuha.

Přednášel sice na pražské i brněnské lékařské fakultě, ale čekala ho i 50tisícová pokuta, jelikož nevybíral poplatky od svých pacientů ze své soukromé lékařské praxe. Přitom paradoxně patřil k těm, kdo zvedli ruku pro poplatky ve zdravotnictví, které tvrdě dopadají zejména na důchodce a mladé rodiny s dětmi. Tím zcela jednoznačně popřel principy programu, za který byl zvolen.

Až nadešla vláda Nečasova a první hlasování o nedůvěře v jejím vládnutí, když ji 21. prosince 2010 poslanci všech tří koaličních stran podle očekávání podrželi. Pak přišel druhý pokus 26. dubna 2011 a Nečasova vláda opět vydržela i přesto, že byli pro nedůvěru vládě tři poslanci zvolení za Věci veřejné – Stanislav Huml, Kristýna Kočí a Jaroslav Škárka, jež byli krátce předtím vyloučeni z klubu.

Následně přišlo na fatální slova tehdejšího předsedy vlády: Prostě prý běžný obchodní „deal“ a ejhle; policisté pro něho začali stíhat bývalého premiéra Petra Nečase, že nabídkou postů uplácel tři bývalé poslance ODS. Hrozilo mu až šestileté vězení. Jistě si při vyslovení těchto svých slov, komentujícími odchod poslanců Úlehly a Floriána nejdříve ze Sněmovny, poté i z ODS, vzpomene, jak reagoval na obdobný trik jiných členů občanských demokratů Tluchoře, Šnajdra a Fuksy, kteří se mandátu vzdali raději sami.Výsledek obrázku pro olser nečas foto

V listopadu 2012 díky tomu vyhrál premiér Nečas boj s rebely v ODS a vláda tak prosadila vyšší daně. S vládou podle doporučení stranického kongresu hlasovali poslanci Tomáš Úlehla a Jan Florián, zatímco trojice Petr Tluchoř, Ivan Fuksa a Marek Šnajdr se sice nepodřídila, ale opustila Sněmovnu a umožnila, aby tak vládě pomohli jejich náhradníci. Způsob, kterým poslanci svůj střet s vedením strany vyřešili, označil Nečas za “politicky poctivý a lidsky důstojný”. Neřekl, že za cenu vydírání a ekonomického nátlaku…

Odmítavě na toto v první chvíli však reagovali Miroslava Němcová, předsedkyně Poslanecké sněmovny, i šéf TOP 09 Karel Schwarzenberg. Němcová uvedla, že sice strany během volebního období sahají k řadě personálních i programových kompromisů, ale že tento už šel přes čáru. Je prý součástí vedení ODS, takže se nemůže postavit stranou a umýt si nad tím vším ruce. “Bylo to prachsprosté vydírání, co si budeme povídat. Ale v politice člověk někdy podléhá vydírání,” řekl Schwarzenberg pro LN.Výsledek obrázku pro olser schwarzenberg foto

Dodnes o těchto svých vyjádřeních mlčí jako ryby. Kde je pravda? Kdyby si ti naši tři kulichové čestně a bez spekulací řekli, že s vládou nesouhlasí a chtějí chlapsky od válu, bez jakýchkoli požadavků, bylo by vše OK. Ovšem pouze do momentu, než začali vydírat a za sebe si sehnali náhrady, aby s nimi nakonec prošel „balíček“, bez něhož by nebyly schváleny ani církevní restituce, ani nižší sazba daní právnických osob, a padla by Nečasova vláda. Jednalo se proto o zcela amorální a pokrytecký trestný čin.

Buď jsem zásadový a nechci zmíněný zákon za žádných, ale fakt za žádných okolností schválit, nebo jsem jen vyčůraný gauner, co mu jde jen o trafiky. Balíček nebalíček… Trojici odcházejících rebelů Petr Tluchoř, Ivan Fuksa a Marek Šnajdr ve Sněmovně nahradili bývalý poslanec Pavel Bohatec, náměstek kladenského primátora Miroslav Bernášek a bývalý kolínský místostarosta Roman Pekárek. Jenže ten byl v květnu nepravomocně na šest let odsouzen. Pekárek si měl podle obžaloby říct o milionový úplatek za výhodný odprodej městských pozemků. Po vzoru Ratha se odmítl vzdát poslaneckého mandátu, tedy i platu.Výsledek obrázku pro olser nečas foto

Tak dlouho se zkrátka chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne… V Usnesení Policie ČR z června 2013 znělo: Předseda vlády ČR Petr Nečas dal pokyn Nagyové, aby sdělila Tluchořovi, Šnajdrovi a Fuksovi, že mají zajištěna jako protislužbu odpovídající místa, aby provedli předem domluvenou rošádu. Něco za něco…

Na žádost Jany Nečasové (dříve Nagyové) nařídili sledování bývalé Nečasovy manželky Radky. Kovanda a Pohůnek byli později obviněni z porušení povinnosti při správě cizího majetku. Vojenské zpravodajství totiž platilo soukromou agenturu, která sledovala dva zaměstnance úřadu vlády, jež si opět objednala Jana Nečasová…. http://www.rukojmi.cz/clanky/domaci-politika/4843-stale-slysim-vyrok-marie-benesove-o-justicni-mafii-tez-za-to-musela-k-soudum-presto-jeji-slova-porad-plati-viz-uz-justicni-evergreen-kauza-nagyova-necasova-kterou-kociruje-justicni-mafianka-soudkyne-kralova

Předsedkyně Sněmovny Miroslava Němcová v úterý 16. července 2013 večer v České televizi ukázala listiny s podpisy 101 poslanců, kteří podpořili vznik vlády s Němcovou v čele. Zároveň uvedla, že tyto podpisy nabízeli Miloši Zemanovi mnohem dřív, než prezident oznámil, že premiérem jmenuje Jiřího Rusnoka. Mělo to být už na setkání v Lánech, Zeman prý tehdy ale podpisy 101 poslanců odmítl. Nakonec však 101 podpisů většiny neexistovalo, jak se kasala šéfka Parlamentu Miroslava Němcová.Šestice rebelů v ODS (nahoře zleva: Ivan Fuksa, Marek Šnajdr, Tomáš Úlehla, Jan

Úlehla (v horní řadě vpravo) a Florián (první vlevo v dolní řadě) byli již součástí šestice rebelů, která zatápěla vládě Petra Nečase…

Divné pořádky, ani se už nedivím, že chtěl tehdy prezident Zeman „101“ notářsky ověřenou. Škoda, že nedovolil ten trapas, aby mu ty podpisy poslanci trojkoalice předvedli přímo naživo při jeho návštěvě sněmovny… Všichni víme, že na poslední chvíli pár poslanců „vzalo dráhu“ a jejich postoj tak dal do rukou argument prezidentovi Miloši Zemanovi, že žádná pevná stojednička neexistuje. Němcová také ihned vyhlásila půl hodiny pauzu na schůzi Poslaneckého klubu ODS, aby napravila nenapravitelné…?

Vše ale napravil Kalousek, když si vzal slovo a prohlásil, že to říkali už před půl rokem, že pokud nebude dodržena 101, bude TOP 09 pro mimořádné volby. A tak to bude, pokud 101 nebude. A 101 nebyla, ale hlasoval proti. Slovo dělá chlapa…

A ve středu 7. srpna 2013 pro změnu nezískala důvěru PS Rusnokova vláda, když pro ni hlasovalo 93 poslanců, proti bylo 100 poslanců. Předseda vlády Rusnok předal demisi vlády do rukou prezidenta republiky v úterý 13. srpna, ten následně pověřil Rusnoka vedením vlády jako vlády v demisi až do vytvoření nové politické vlády po předčasných volbách…

Inu, čas vládní oponou trhnul a máme tady leden roku 2018 a Babišova vláda je prý špatná, jelikož je nekoaliční, tedy líná a odkázaná na jednoho vůdce; je proti ústavě, když chce makat i bez přes nedůvěru sněmovny. Ta drzost hnutí ANO, když si dovolí zatracovat roli výše vyjmenovaných přeběhlíků, zrádců a podvodníků… A tak zítra 16. ledna 2018 bude tato komedie a fraška za peníze daňových poplatníků pokračovat zběsile dál…