Moudra ze strany neochvějně slušného profesora, jeho ženy i dalších kandidátů (pěšáků) pokračují. Havlův poradce a obdivovatel spolužáka Macrona chce být stínovým prezidentem. Jaký bude jeho stínový tým? Co na to stínová 1. dáma?

Tomáš Vyoral
9. 2. 2018  Rukojmí
Povolební moudra ze strany neochvějně slušného prof. Drahoše (jeho ženy) a některých dalších kandidátů (pešáků) pokračují. Bývalý Havlův poradce a obdivovatel spolužáka Macrona chce být stínovým prezidentem.

Pavel Fischer si svým klidným a věcným vystupováním v debatách (mezi slepými jednooký králem) a podmanivě zabarveným hlasem získal řadu příznivců. Nicméně všimněte si, že podobně výrazně posazený hlas má třeba samolibost sama protkaná pýchou a arogancí páně Halík nebo loutkář nakumulované slušnosti zvané Drahoš Petr Kolář (že by v rámci školení od Američanů dostávali i lekce hlasové výchovy?).

Nicméně Pavel Fischer, aby snad nesešel z očí a z mysli, vyřkl včera krásnou formulaci: “Jestli něčím chci být, tak klidně stínovým prezidentem. Já mu do toho budu mluvit.” (iDnes) Považte, neměli bychom mu nechat postavit i stínový hrad? A kdo bude jeho stínový mluvčí a kancléř? Že by se nám na rozdíl od pana profesora “Nevím, uvidím 2018” pochlubil?

Jen pár věcí k tomuto před volbami vyhoplému “králíkovi z klobouku”. Bývalý Havlův poradce vystudoval kontroverzní/prestižní francouzskou nalejvárnu pro úředníky (páté kolony) celého světa, vysokou školu École Nationale d’Administration (E.N.A.), kde si doplnil vzdělání v oblasti veřejné správy. Že zastává ty správné postoje dokládají monacký Řád svatého Karla a francouzský Řád čestné legie. (Wiki)

„Mým politickým vzorem je francouzský prezident Emmanuel Macron. Ukazuje, že člověk nemusí být důchodce, aby byl dobrým prezidentem. Přináší obrovskou energii. A je to také můj spolužák,“ uvedl Fišer v prosincovém rozhovoru v Českém rozhlase.

Ve včerejším článku jsme se třeba ještě dozvěděli, že: “Zemanovo okolí podle něj za současného prezidenta bojovalo prostředky, které jsou v rozporu s duchem ústavy. ‘Tím nechci říct, že je potřeba volby anulovat. Ale zdá se mi, že to jsou příliš vážné věci, než abychom se tvářili, že se nic nestalo,’ zdůraznil.

Nicméně chováni Fischerova vlastního tábora, kdy třeba herec Oldřich Navrátil v kampani před prezidentskou volbou v klipu na jeho podporu uvedl, že od roku 1948 byly pouze s jednou výjimkou v čele státu „kreatury“, je evidentně zcela korektní. Jak jinak. Tohle ja ta správná pravda a láska.

Já si zase myslím, že bychom se neměli tvářit, jako že se nic nestalo, v souvislosti se zcela evidentním protěžováním pana profesora a ostatních nasazených kandidátských pěšáků, na nichž média nezkřivila vlásek, na rozdíl od zcela zjevné antizemanovské agitky.

– – –