New York Times pobouřilo vlastenectví sportovců z Ruska: “Neměli by na Olympijských hrách 2018 být”

Avatar
Původní autoři

15. 2. 2018     zdroj
Podle názoru amerického sdělovacího prostředku se “sportovci z Ruska” na Olympijských hrách v Jižní Koreji nechovají dostatečně tiše a pokorně. I tak tam neměli být, píše NYT, a nyní se ještě opovažují pravidelně demonstrovat “vlastenecký zápal”.


Americký list The New York Times publikoval článek o ruských sportovcích na Olympijských hrách 2018 v Pchjongčchangu. Článek má kritický titulek “Copak je to za zákaz?” a obviňuje Rusko z toho, že nedemonstruje dostatek “pokání” před MOV a sportovním světem za svůj údajný dopingový program.

Mezinárodní olympijský výbor, připomíná New York Times, uvalil na naši zemi sankce, zakázal demonstraci naší hymny a státní vlajky na jihokorejských Olympijských hrách 2018. Přes to všechno si Rusko dovoluje z pohledu médií v angličtině nemyslitelné a nepřijatelné – otevřeně ukazovat svůj “vlastenecký zápal” a hrdost za získané olympijské medaile.

“Rusko nemělo na těchto Olympijských hrách 2018 být. Přesto tady je, a přitom jak. Nechystá se chovat se tiše, když jej celý svět nadále odsuzuje za dopingový skandál. Jeho vlastenecký zápal na Olympijských hrách není v souladu s požadavky MOV”, běduje americký list.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová