Mají za úkol prokousnout Ficovi hrdlo, protože není sluníčkář a odmítá imigranty. Soros je zlo, které končí krveprolitím. Okamura, Klaus ml. či Keller promlouvají k dění na Slovensku

Avatar
Původní autoři

ANKETA 

14.3.2018 ParlamentníListy
Jak informovala ČTK, maďarský premiér Viktor Orbán řekl, že v současném dění na Slovensku spatřuje rukopis George Sorose a jeho organizací, které podle něj útočí na vlády zemí, jež se migraci brání – včetně Maďarska, Česka a Slovenska. Soros podle něj chce přeměnit Evropu v kontinent migrantů.

„Říše“ amerického miliardáře maďarského původu George Sorose podle Orbána usiluje o to, aby z Evropy učinila kontinent migrantů, a útočí na všechny, „kteří se jí v jejích snahách snaží zabránit; nejen na Maďarsko, ale i na Česko a Slovensko“.
Orbán spatřuje v současném dění na Slovensku „rukopis Sorose a jeho organizací“ a nepochybuje, že „Sorosova síť nevynechá jedinou příležitost, aby svrhla vládu, která je proti imigraci“.
Na vyhrocování slovenské vládní krize se dnes už aktivně podílejí lidé jak z Bruselu, tak lidé napojení například na Sorose
ParlamentníListy.cz se dotázaly politiků, co si o tom myslí. Ti politici, kteří odpověděli, velmi často souhlasí s názorem Viktora Orbána a varují, aby k Majdanu nedošlo i u nás. Motivem k převratu má být prý odpor visegrádských zemí k masové imigraci nařízené z Bruselu.

„Tento názor maďarského prezidenta jsme zaznamenali. Není žádným tajemstvím, že George Soros – a jím zřizovaná síť neziskovek a spřízněných médií – není spokojen s výsledky voleb a s vládami v zemích V4 a v Rakousku,“ odpověděl na dotaz ParlamentníchListů.cz mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček.

Premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš na dotaz nereagoval.

„Na vyhrocování slovenské vládní krize se dnes už aktivně podílejí lidé jak z Bruselu, tak lidé napojení například na Sorose – tím prvním je například prezident Kiska, který měl vloni v New Yorku jednání se Sorosem, a to solitérní bez zástupců ambasády a ministerstva zahraničí. Je jasné, že tam tedy neprojednával nic, co by měla vědět slovenská vláda. A na Slovensku se dnes hraje o hodně – o rozvrat Visegrádské skupiny, která je jediným blokem v EU, který Bruselu oponuje, a nejen v otázce přijímání imigrantů,“ řekl ParlamentnímListům.cz místopředseda Poslanecké sněmovny a předseda SPD Tomio Okamura.

„Ten rukopis v tom nevidí zdaleka jen Viktor Orbán. Silám, k nimž ta stopa vede, nejde jen o povolnost zemí V4 k reexportu migrační vlny, vyvolané politikou západních metropolí, kterým říká Evropská unie ‚pane‘. Cílem je decimovat vznikající vozovou hradbu proti jejich arogantní zvůli ve všech oblastech. Ve válkách, pustošících Střední východ i sever Afriky, je víc ‚privátních armád‘ než těch v erárních mundúrech. Také politický útok na legálně zvolené vlády se vede hlavně ‚hybridními‘ strukturami, naoko ‚nevládními‘, ba ‚dobročinnými‘. Viktor Orgán má určitě i šťavnaté doličné předměty. Neměl by si je nechávat pro sebe, ale nabídnout světové veřejnosti,“ uvedl místopředseda KSČM Josef Skála. Předseda komunistů Vojtěch Filip na dotaz nereagoval.

„Orbán má pravdu,“ reagoval stručně poslanec ODS Václav Klaus ml.
„To, co rozehrál na Slovensku prezident Kiska, má rukopis mimoústavního puče, jehož důsledky budou pro Slovensko tragické. Toto by nikdy nemohl Kiska spustit, kdyby za sebou neměl mocnou zahraniční politickou podporu. V opačném případě by dříve či později skončil před soudem. Z toho mně vychází, že Viktor Orbán a nakonec i Robert Fico míří přesně – souhlasím s nimi,“ uvedl předseda SPO Jan Veleba.

Na Slovensku mají korupci. Až padne Fico, budou mít korupci plus migranty „Myslím si, že na Slovensku mají korupci. Až padne Fico, budou mít korupci plus migranty,“ zhodnotil situaci lakonicky europoslanec Jan Keller.

„To nevím, zda Soros tlačí ČR někam… Jsem proti nelegální migraci, a když pomáhat, tak tam, odkud prchají,“ míní poslanec ANO Milan Brázdil.

„Já na Slovensku pozoruji hlavně rukopis Ficova Smeru, jejichž působení bylo značně destrukční, takže je jasné, že nyní hledají jasné terče, namísto aby řešili problémy, které způsobili,“ míní poslanec Pirátů František Kopřiva.

„Kalousek a Soros mohou za všechno,“ smál se europoslanec KDU-ČSL Tomáš Zdechovský. „Jinak osobně vždy bych méně říkal a více v podobných situacích mlčel. Mohu mít názor na Sorose jakýkoli, ale nedával bych mu psí hlavu za vše. On novináře Kuciaka určitě nezavraždil,“ dodal Zdechovský.

„Opravdu to vypadá, jak říká Viktor Orbán. A je to pro celou Evropu obrovsky nebezpečné. George Soros přes své neziskové organizace vytváří a vnucuje evropským státům politiku multikulturalismu, čemuž se musíme bránit. Proto také naše hnutí SPD již nějakou dobu prosazuje zákaz financování neziskových organizací s politickým a ideologickým programem, které jsou dnes úzce propojeny na činnost státní správy z prostředků státního rozpočtu. U neziskovek řízených a financovaných ze zahraničí je potřeba zajistit transparentnost v jejich počínání. Činnost těchto politických neziskovek považuji za zásadní ohrožení,“ upozorňuje místopředseda poslaneckého klubu SPD Radek Rozvoral.

„Pan Soros má svou vizi světa a dostatek peněz k jejímu prosazování. Činí tak již dlouho prostřednictvím svých příznivců a následovníků, kteří spojili svůj profesní život s organizacemi závislými na jeho financích. Tomu nelze zabránit. Fenoménem pana Sorose je, že tak činí se soukromým kapitálem na rozdíl od tvarování společnosti a názorů prostřednictvím peněz daňových poplatníků. Nikdo si dnes nedělá iluzi, že tak nečiní všechny státy, které si nárokují velmocenskou pozici. Sorosovým fenoménem ale je činnost prostřednictvím občanské společnosti a otázkou pro filozofy je, jak dalece je myšlenka občanské společnosti společná s myšlenkou společnosti stavěné na demokratických principech zastupitelské demokracie. Zde spatřuji největší a možná i ústavní rozpor a nedivil bych se budoucím reakcím spatřujícím v jeho činnosti ohrožení současných společenských principů. Ať Soros jasně řekne, že současná demokracie globálního kapitálu je v koncích, a můžeme se začít bavit, co dále. My komunisté v tom máme totiž dávno jasno!“ uvedl místopředseda KSČM Leo Luzar.

Podobné dění můžeme vidět také u nás u takzvaného Demokratického bloku

„Ztotožňuji se s názorem pana Orbána, protože na demonstraci, která byla původně vedena proti zavraždění dvou lidí, se najednou objevily transparenty proti vládě premiéra Fica, který se neztotožňuje s proimigrační politikou EU, a lidé byli de facto vmanipulováni do protivládní demonstrace. Když se podíváme na politické dění, vidíme, že EU hrozí rozpad a neziskové organizace financované Sorosem dělají, co se dá, aby tomu zabránily, a rozkol V4 by EU potřebovala. Podobné dění můžeme vidět také u nás u takzvaného Demokratického bloku, který hledá sebemenší záminku k vyvolání nepokojů a snaží se zvrátit demokratické volby počínaje prezidentskými až po volby v Poslanecké sněmovně, a tím se snaží destabilizovat Poslaneckou sněmovnu a vyjednávání o vládě. Tím popírají veškerou demokracii, které mají jen plnou pusu,“ podotkla poslankyně SPD Karla Maříková.

„Není bohužel dosud znám důvod vraždy pana Kuciaka a jeho snoubenky, který by dokonce ani nemusel souviset s jeho novinářskou profesí. To, co se rozpoutalo pak na Slovensku proti vládě, je opravdu zvláštní, takže bych i věřil tomu, že v pozadí může stát miliardář Soros,“ říká senátor ČSSD Vladimír Plaček.

„Po vítězství euroskeptických stran v Itálii je zde pro Brusel reálné nebezpečí, že státy V4 společně s Rakouskem a Itálií dají dohromady dostatečný počet hlasů, aby zablokovaly nekompetentní, byť ambiciózní návrhy Bruselu. Připadá mi proto možné, že celý ten lynč a davové akce na Slovensku, kdy pachatel vraždy je předem znám a mediálně odsouzen ještě předtím, než policie celý případ vyšetří anebo než bude alespoň s dostatečnou důvěryhodností znám motiv, je organizován. Zrovna tak chystané protesty v ČR ‚za záchranu ČT‘, kterou nikdo neohrožuje, mi přijdou svým modem operandi slovenskému vývoji podobné. My v SPD požadujeme, aby politické neziskové organizace nebyly placeny ze státního rozpočtu (k tomu si přece platíme stát). Rovněž požadujeme, aby tyto neziskovky jasně deklarovaly příjem financí ze zahraničí (i nepřímý, přes tuzemské fondy financované ze zahraničí). Role pana Sorose v tomto procesu je mi neznámá, ale přijde mi, že je to vývoj, který jsme již několikrát viděli například na Ukrajině nebo v Jugoslávii. Možná by stálo za to připomenout, že před 100 lety skončila první světová válka, která začala dvojitou vraždou a skončila 20 miliony mrtvých. To by si všichni aktivisté současných Majdanů měli uvědomit. Važme si míru, ať o něj nepřijdeme,“ upozorňuje poslanec SPD Jiří Kobza.

Další Majdan pod jakoukoli záminkou čekejme u nás…

„Také z dění na Slovensku nemám radost. Nicméně názor premiéra Orbána, který vidí aktivitu pana Sorose doslova za ‚každý rohem‘, nesdílím. Obdobné hony na jednotlivce jsou vždy průvodním jevem utužování režimu v dané zemi. Takovým příkladem může být i Turecko a jeho pronásledování duchovního Gülena. Myslím si, že místo hledání vnitřních nepřátel bychom se naopak měli snažit najít společnou řeč. Už příběh o Svatoplukovi a jeho prutech nás učí, že lépe se podrobují rozdělené společnosti. A právě v rozdělování společnosti vidím větší riziko pro naši současnost než v názorech jednotlivců typu Sorose, kteří se jen snaží změnit společenské postoje k obrazu svému. Jestliže chceme zabránit roztříštění, a tím i oslabení společnosti, snažme se nalézt společné národní postoje, respektujme vítěze i méně úspěšné z voleb a nestavme si ve společnosti názorové barikády, ze kterých jen křičíme, a přitom neposloucháme. Různé konspirační teorie a hony na vnitřní nepřátele nechme v totalitní minulosti,“ domnívá se poslanec ODS Karel Krejza.

„Nerada bych se pouštěla do spekulací, nedisponuji relevantním i materiály, které by objasnily celkové působení pana Sorose. To, že se snaží prostřednictvím peněz působit na politický vývoj a směřování v několika zemích, je asi zřejmé. Ostatně ty organizace, které dotuje, to ani nepopírají a lze lehce dohledat účel jejich činnosti,“ míní poslankyně SPD Lucie Šafránková.

„Mám stejné vidění jako pan premiér Orbán. Soros je zlo, které končí násilím a krveprolitím. Divím se, že náš premiér Babiš toto zlo veřejně nepojmenuje a nezaúkoluje naše tajné služby, aby mu k tomu zajistily dostatek důkazů. Zde platí, že kdo zlu nečelí, sám jej páchá. V konečném důsledku může jeho nečinnost svrhnout i jeho samého. Doporučil bych proto panu premiérovi vyhodit několik PR poradců, kteří mu tak ‚moudře‘ radí, a najmout si poradce na bezpečnost. Bude se mu to určitě hodit,“ říká poslanec KSČM Zdeněk Ondráček.

„Jde bezesporu o takzvaný model Reichstag, který po nacistech úspěšně praktikují USA a jejich neziskovky po celé planetě – to znamená umělé vytváření provokací, kdy často obětují vlastní lidi. Například oblíbená byla vražda či únos politika v Latinské Americe a následně z toho obvinili vládu. V Sýrii byly sarinové útoky na protivládní demonstranty a v Kyjevě opět střelba do protivládních demonstrantů. Dnes už víme, že za vším jsou ti, kdo si přejí krizi a likvidaci legitimní vlády. Nejde o konspirace, například sarin do Sýrie prošel z Iráku přes Turecko s vědomím CIA. Podobný osud čeká nejen Slovensko, ale i nás. Brusel a sorosovci nikdy nepřipustí rostoucí sílu protibruselské a protisluníčkářské opozice a její vládu, takže další Majdan pod jakoukoli záminkou čekejme u nás. Máme tu protivníky, kteří se neštítí vraždit vlastní lidi ve jménu svého dobra,“ varuje poslanec SPD Jiří Kohoutek.
 

V textu, který najdete celý ZDE dále vyslovují své názory: poslanec SPD Lubomír Volný, senátor ODS Jaroslav Zeman, senátor KSČM Václav Homolka, poslanec SPD Radovan Vích, poslanec KSČM Jiří Valenta, poslanec SPD Pavel Jelínek, senátor ODS Jiří Burian, poslankyně SPD Ivana Nevludová.
 

Nebezpečí, že se Budapešť příchodem migrantů změní na špinavé a nebezpečné město

Přijímání migrantů by podle Orbána Maďarsko finančně zruinovalo. „Buď peníze utratíme na rozvoj, nebo na vybudování útočiště pro migranty,“ řekl předseda vládní strany Fidesz, která je favoritem parlamentních voleb vypsaných na 8. dubna.

Maďarsko by podle Orbána finančně nezvládlo příchod deseti tisíc migrantů, které podle něj plánuje do země poslat Evropská unie. Upozornil na finanční problémy, které masová migrace přinesla bohatším zemím, jako jsou Rakousko a Německo. Peníze z maďarské státní pokladny je podle Orbána potřeba vynakládat „na Maďary, maďarskou mládež, důchodce a maďarské obce než na migranty z jiných zemí“.

On a jeho strana Fidesz jsou podle maďarského premiéra zárukou, že země nebude zaplavena migranty „a nezmění se, jako se změnila řada západoevropských měst“.

Před nebezpečím, že se Budapešť příchodem migrantů změní na špinavé a nebezpečné město, varoval ve videu zveřejněném na Facebooku také šéf úřadu premiéra János Lázár. Jako odstrašující příklad přitom použil Vídeň, což na rakouské politické scéně vyvolalo ostrou kritiku.

Orbán dlouhodobě obviňuje miliardáře Sorose z podpory masové imigrace do Evropy. V pátek dokonce uvedl, že jeho „rukopis“ vidí i za současnou napjatou situací na Slovensku. Podle něj vývoj v zemi po vraždě novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové souvisí se snahou Sorose svrhnout středoevropské vlády, které nesouhlasí s imigrací do svých zemí.

– – –

(Celý text ankety najdete zde)