Pentagon požádal o prostředky na boj proti hyperzvukovým zbraním. USA uvedly termín zkoušek hyperzvukových zbraní

Avatar
Původní autoři


4. 3. 2018      zdrojzdroj
Náčelník strategického velitelství Ozbrojených sil USA generál John Hyten oznámil, že je nutno rozmístit v kosmu systémy radarů k ochraně Spojených států před údery hyperzvukových zbraní. Pentagon připustil, že pozemní systémy detekce jsou pro tento účel nedostačující. Podle vysokého armádního činitele se na tento projekt nebude potřebovat příliš mnoho – jen pár miliard dolarů, uvedla internetová stránka Defense One.


Systém orbitálních radarů umožní zjišťovat vypouštění hyperzvukových zařízení a sledovat rakety ve střední části dráhy při oddělení hlavice v horních vrstvách atmosféry, píše list.

Generál si posteskl nad tím, že se doposud dává přednost boji proti hrozbě balistických raket. Potenciální protivník si to již uvědomil a připravuje jako odpověď hyperzvukové zbraně s možností manévrování. Přičemž všechny potřebné technologie k řešení daného problému USA mají, ale na vytvoření těchto kosmických zařízení se finance nepředpokládají.

USA uvedly termín zkoušek hyperzvukových zbraní

Ministerstvo obrany USA zveřejnilo termíny zkoušek hyperzvukových zbraní. Proběhne to v roce 2019, informují americká média.

“Chápeme, že soutěžíme s takovými zeměmi, jako jsou Rusko a Čína”, citují listy hlavu Správy perspektivních výzkumných projektů DARPA Stevena Walkera.

Představitel Pentagonu sdělil, že úřad požádal již na podzim o navýšení rozpočtu na výzkum hyperzvukových technologií.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová