Americká základna v Rakce byla vystavena raketovým útokům

Avatar
Původní autoři

16. 4. 2018        zdroj
Syrští partyzáni z Lidových sil odporu vydali nové video, v němž natočili raketový útok na americkou vojenskou základnu v Rakce. Jak tvrdí bojovníci Lidových sil odporu, vypustili raketu na americkou základnu v obci Ain Issa, která se nachází v provincii Rakka. Dříve tato základna patřila 93. brigádě syrské armády. V roce 2014 byla vojenská základna 93. brigády obsazena teroristy DAEŠ, ale brzy ji s podporou USA a spojenců získaly kurdské formace. Od té doby se Američané pevně usadili v oblasti a nemají v plánu odejít. 


Tento scénář kategoricky nevyhovuje partyzánům Lidových sil odporu, kteří oznámili, že budou na Američany útočit do té doby, dokud neopustí syrskou zemi. Samotná šíitská skupina Národních sil odporu je loajální vůči Damašku a sdílí názory Íránu a Ruska ohledně sýrské otázky. V důsledku toho jsou USA a všichni ti, kteří vystupují na straně Američanů, jejich nepřátelé.

Připomeňme si, že skupina Lidových sil odporu vznikla letos a od té doby je pro Američany noční můrou. Například 30. března na cestě Abyad-Khasaka partyzáni Lidových sil odporu zaútočili na kolonu amerických vojenských jeepů. Dva džípy Toyota Land Cruiser byly úplně zničeny, v důsledku čehož museli Američané přivolat posily ze základny v al-Shaddadi. Tentýž den byl na východním břehu Eufratu, nedaleko vesnice Hfis, proveden útok na vojenskou kolonou USA, která mířila z Manibidge do Rakky. Tehdy zahynuli dva američtí vojáci, osm bylo zraněno. Další útoky nenechaly na sebe dlouho čekat – po dvou dnech se partyzáni připlížily k vojenské základně Američanů v Rakce a vystřelili z podomácky vyrobeného raketometu Grad. To vše se stalo v noci, když Američané spali.

Tentokrát byly výstřely provedeny ve dne a bojovníci Lidových sil odporu neskrývali svou radost. Možná se tak pomstili za americké útoky na Damašek. Dejte palec nahoru, pokud souhlasíte s tím, že samotní Američané jsou si na vině, že jim syrští partyzáni vyhlásili válku. Vždyť nikdo nezval americké vojáky do syrské země …

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová