Malá krasobruslařka v Rusku žebrá přímo na ledu – tip sportovně – kulturního referenta NR

Avatar
Původní autoři
Liza Berestovska, 10 let

16. 4. 2018, Petr Ďoubalík, Doba ledová – Děti, krasobruslařská soutěž

Včera pokračovala dětská Doba ledová třetím dílem. Byla radost sledovat ty mladé šikulky! Když jsem viděl vystoupení desetileté Lizy Berestovské, jsa sám denně atakován manipulujícími titulky českých plátků, zrodil se i v mé hlavě jeden takový, viz tento příspěvek. Použil jsem ho zcela záměrně, abychom si na tak absurdním případu ukázali, kam až mohou “novináři” zajít. 

V roce 2016 měl jeden z dílů Doby ledové téma – zahraniční film. I stalo se, že Taťjana Navka a Andrej Burkovskij (a jejich patron Ilja Averbuch) si vybrali italský film Život je krásný (1997). Krásný je film a krásné bylo i jeho ztvárnění v krasobruslařském vystoupení této dvojice. Klidně se přiznám, že když toto vystoupení Doby ledové vidím, málem brečím, a štěstím to není, milý pane.

Andrej Burkovskij a Taťjana Navka, Doba ledová 2016 – Život je krásný

Jak jiné vidění musí mít zahraniční novináři! Mají úkol: plivnout na Rusko. Zvláště v takovém extra případu, když bruslí manželka tiskového sekretáře V. Putina (D. Peskov). A jak to měli zjednodušené ti, kteří současně nenávidí Rusko a ještě jsou natolik omezení, že film “Život je krásný” neznají. Jak by bylo krásné, kdyby platilo: neznám – mlčím. Někteří si ale zjevně nedali ani tu práci, aby zjistili, že vystoupení má za základ děj konkrétního filmu. Ach jo.

Film “Život je krásný”, krátký popis z ČSFD (Česko-Slovenská filmová databáze):
Píše se rok 1939. Italský číšník Guido Orefice, překypující energií a hýřící bláznivými nápady, přijíždí z venkova do velkého města. Na první pohled se tu zamiluje do půvabné učitelky Dory. Ta už sice nápadníka má, on však udělá vše, aby ji zachránil od sňatku s nemilovaným byrokratem. Získá její lásku a vezmou se. Narodí se jim syn Giosué. Po pěti letech šťastného manželství je Guido kvůli svému židovskému původu odvlečen spolu se synem do koncentračního tábora. Aby před malým chlapcem zatajil šokující okolnosti a uchránil ho před hrůzami nacismu, předstírá, že všechno kolem je pouhá hra, připravená k synovým narozeninám. Hra, na jejímž konci na oba čeká velká odměna…

Taťjana Navka a Andrej Burkovskij – Život je krásný (Lednikovyj period 2016):

A zde reakce na krasobruslařské vystoupení ze světa (všichni v první řadě hned upozornili, čí je T. Navka manželka…) a pak spustili:

-Holocaust na bruslích – neuvěřitelně nevkusné! (CNN)
-Jak se mohou pořád usmívat a ještě sklidit potlesk a od rozhodčích maximum bodů!? (The Times)
-6.0 (bodů) za téma holocaustu, no, co ještě možno očekávat od nacistického Ruska…

Reakce na reakci od Navky: Asi ti “experti” to kino neviděli. Je to jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Ukažte ho vašim dětem, ať si pamatují ten strašný čas, který, dej Bůh, se už nikdy nebude opakovat.

Reakce na reakci od Marii Zacharovové:
Vystoupení se jim nelíbilo! Obraz vězňů Osvětimi, hleďme, nebyl ztělesněn na ledu, jak by měl být. Obránci tolerance? Nic takového! Licoměrní a lháři. Přitom zbabělí licoměrní a prolhaní, pracující na politickou objednávku.

Zde naleznete potvrzení výše uvedeného, ale dávám pouze odkazy, protože si myslím, že není dobré si kazit vkus a náladu a lépe je podívat se na včerejší nádherně žebrající Lizu Berestovskou, viz video níže
https://www.youtube.com/watch?v=lTcSQeOIGfY
https://www.youtube.com/watch?v=A-2TDbmQiu8
https://www.youtube.com/watch?v=Wgs87Jcao-E

Liza Berestovskaja, Doba ledová – Děti, 15. 4. 2018

Video:

Taťjana Navka (1975), 3x mistryně Evropy, 2x mistryně světa, olympijská vítězka
(2006 s Romanem Kostomarovem v tanečních párech)

Navka

Rozšiřující učivo:
Pro zájemce třeba ještě jeden pěkný pár ze včerejška. Všimněte si, že na konci své parádní jízdy nejsou sami se sebou spokojeni. To je, myslím, potřebná vlastnost opravdových (budoucích) mistrů.
Ilja Makarov (12 let) a Evelina Pokrasneteva (9 let)

Ilja a Evelina u výslechu Jevgenie Medveděvové

a jako bonus třeba starší kousek:
Lednikovyj period 2012, Ilja Averbuch a Maria Petrova – kino devadesátých let: Večeře s blbcem (Ужин с придурком, Le Diner de Cons):

a “Oj da ně večer” v podání Taťjany Navky a Romana Kostomarova: