Česko volí komouše

Avatar
Původní autoři
podpis_cejka_180.jpg

Jaroslav Čejka
30.6.2018  NovéSlovoSk
V uplynulých dnech jsem si na jednom dosti populárním českém serveru přečetl, že Češi jsou dnes nejšťastnější ve své historii a že Moravané jsou ještě šťastnější než Češi. Tvrdí to alespoň průzkum Masarykovy univerzity v Brně. A proč jsem si zvolil dnešní titulek? To laskavý čtenář pochopí až u mé obligátní chvilky „poezie“. Pokud ovšem dočte až tam.

Ve zmíněném průzkumu mi sice citelně chyběly údaje o tom, jak šťastně se cítí Slezané a příslušníci některých českých minorit, ale i tak musím říct: Zlatá slova!

Tento týden mi trhali zub. Jeden a ten samý dva dny po sobě. Na první pokus se mému ošetřujícímu lékaři přetrhl, takže mi museli zbylý kořen z dásně o den později vyřezávat na stomatochirurgii. Ale protože se cítím šťastný – a dost možná, že ještě šťastnější než důchodci na Moravě – nijak zvlášť mě to nerozhodilo. Hlavně že u nás nejsou (jak onen průzkum potvrdil) žádné velké rozdíly mezi bohatými a chudými. Přesvědčivým důkazem toho je i to, že my chudí máme stolici v podstatě stejnou jako třeba miliardář Zdeněk Bakala. I když ten se asi v Česku moc šťastný necítil, když se odstěhoval do Švýcarska. Což fakt nechápu! Ledaže by ho rozladilo, že jeho peníze smrdí prezidentu republiky i rodinám bývalých havířů ostravsko-karvinského revíru, které připravil o byty. Ve Švýcarsku jeho prachy jistě nebudou smrdět nikomu.

Můj kamarád, se kterým jsem o tom mluvil podobně jako poručík Dub před válkou s panem okresním hejtmanem, se rozčiloval a tvrdil, že se jedná o trapný pokus manipulovat s veřejným míněním. Že kdyby u nás byli všichni tak šťastní, neodcházeli by nejen miliardáři, ale ani mladí inženýři, počítačoví odborníci, kvalifikovaní dělníci či doktoři mediciny a zdravotní sestry do zahraničí, a oháněl se přitom nějakou detektivkou z lékařského a novinářského prostředí s názvem Slepé okno, kterou zrovna četl a kterou napsal jistý Michal Fieber. (Tomu bych taky ukázal, kde nechal tesař díru!) A dokonce si dovolil přečíst mi nějaký trapný extremistický leták s rýmovačkou, kterou se tu pokusím citovat, i když za přesnost ručit nemůžu, to dá rozum. Deficit krátkodobé paměti způsobený věkem je prevít. Naštěstí dlouhodobou paměť mám pořád ještě obstojnou. Takže tady jsou ty primitivní propagandistické veršíky:

Příští pirátská vládo,Česko tě nemá rádo!Česko volí komouše.Komouš dávno nekouše!

A je po kamarádčoftu! Básnické střevo může být zrádnější než to slepé. Už nechci svého bývalého kamaráda ani vidět. Takhle fatálně nás někteří nezodpovědní jedinci rozdělují! Já věřím jen odborným průzkumům, podle kterých jsou KSČM a Okamurova SPD na sestupu, zatímco Fialova ODS a Piráti na vzestupu. Pravda, průzkum volebních preferencí pro podzimní komunální volby zatím napovídá něco jiného, ale ten bude určitě zmanipulovaný.

Takže pevně doufám, že voliči se nedají zblbnout jako slepé husy v Neveklově, které věří všemu, a že dají přednost nepopulistické politice těch pravých demokratických stran. Konečně patříme k nejšťastnějším lidem na světě, tak co?

Jen jedné věci je mi líto, a sice toho, že nezávislí erotici, kteří kandidovali v prvních polistopadových volbách, z české politické i erotické scény prakticky vymizeli. Ti kdyby kandidovali a uspěli v těch loňských, mohl Miloš Zeman ve výroční den popravy Milady Horákové jmenovat vládu ANO, která by se opírala o NEi, a ne jenom nějaký levicovo-pravicový slepenec, co musel vzít zavděk podporou komunistů.

Takhle bude muset Jan Hamáček, o kterém zlí jazykové tvrdí, že má jisté vazby na vzpomínaného Zdeňka Bakalu, zvládnout hned tři funkce najednou. Bude totiž nejen prvním místopředsedou Babišovy vlády, ale také ministrem vnitra, pověřeným navíc řízením ministerstva zahraničních věcí!

Mám o něj vážně strach. Staré české přísloví tvrdí, že stokrát nic umořilo osla. Byla by škoda mladého člověka…

– – –