Nevěřím, že vláda hájí zájmy lidu


Jiří Oberreiter
28. 8. 2018
Věřím, že premiér Andrej Babiš šel do politiky s úmyslem narovnat zřícený stav naší země. Věřím, že Andrej Babiš je skvělý podnikatel. Věřím, že je nejlepším naším ministrem financí po roce 1989. Věřím, že má obrovské zahraniční vyjednávací zkušenosti. Věřím, že má pevnou vůli a silné nervy. Věřím, že je pod všemožnými silnými tlaky doma i v zahraničí. Věřím, že většina obvinění proti němu je vykonstruovaných, nepravdivých a účelových.


Nevěřím, že premiér Andrej Babiš je dostatečně důrazný a odvážný. Nevěřím, že si Andrej Babiš neuvědomuje migrační nebezpečí, které nám hrozí. Nevěřím, že má kolem sebe rozhodné, schopné, kvalifikované, tvrdé a nekompromisní politiky. Nevěřím, že má prioritně na mysli zájmy České republiky. Nevěřím, že si neuvědomuje krach projektu EU a že je třeba hledat nová spojenectví. Nevěřím, že si neuvědomuje koloniální postavení země, které vládne.

Naše země s otevřenými hranicemi, bez odpovídající armády a jiných bezpečnostních sborů, bez potravinové soběstačnosti, bez kvalitního školství, infrastruktury, vlastního investičního i komerčního bankovnictví nezbytně nutně vyžaduje politiky typu maďarského premiéra V. Orbána, srbského prezidenta A. Vučiče, filipínského prezidenta R. Duterta, polského expremiéra J. Kaczynského atd. To jsou lidé, kterým na srdci leží osud svého národa, umí se veřejně postavit na jeho stranu a umí neohroženě sdělit své priority. Nikoho nenechávají na pochybách, že jim jde především o národ a jeho budoucnost. To vše a jasnou vizi budoucnosti postrádám u všech našich politických představitelů.

Ing. J. Oberreiter jen členem Aliance národních sil