Bruselští bohové musejí být šílení!

Avatar
Původní autoři

Jaroslav Čejka
3. 9. 2018   NovéSlovo
Pokud tedy opravdu trestají státy visegrádské čtyřky za jejich odmítání migračních kvót letošním suchem! Což se zdá být docela pravděpodobné, když skoro všechna voda z mraků, přicházejících k nám z Atlantiku či Severního moře, vyprší už nad Německem!

Tahle šeptanda se po českých zemích šíří stejně rychle jako zprávy o katastrofálních následcích onoho sucha, mezi něž bude patřit i zdražování!

Že by to byl zas nějaký fejk? Možná. Ale možná že ne. Poroučet větru i dešti jsme přece chtěli už v padesátých letech! A Číňané v době konání olympijských her v Pekingu prý dešťové mraky opravdu s úspěchem rozháněli. Že by Evropská unie v tomhle směru nějak výrazně zaostávala? To bych se dost divil.

Vyznavačí konspiračních teorií nás neustále zahrnují zprávami o chemtrails (rozprašování škodlivin ze supertajných letadel) i o jiných tajných zbraních schopných vyvolat ve zvoleném regionu zemětřesení a následné tsunami, tak proč ne sucho? Důkazy sice chybí, ale to v kauze údajného ruského útoku novičokem na bývalého dvojitého tajného agenta Skripala také – a přesto se to považuje za hotovou věc.

Co si tedy máme počít? Babo raď!

Jeden návrh bych měl. Možná že by stálo za pokus přece jen přijmout pár desítek vybraných imigrantů, nejlépe vysokoškolsky vzdělaných v oblasti geofyziky, meteorologie, chemie, aviatiky nebo informačních technologií (takových je mezi nimi jistě většina) a zařadit je do slavného chemického pluku České armády. Ten bych pak nasadil místo do Afghánistánu či Sýrie do našich pohraničních hor, nebo ještě lépe rovnou do Německa, aby si s tou bruselskou metlou poradil v souladu s našimi národními zájmy.

A pokud by to nešlo, mohli bychom je rozptýlit alespoň po republice, aby se modlili k Alláhovi za déšť. Pro jistotu by se k nim mohl připojit i český katolický klérus. Za více než velkorysé církevní restituce nám přece něco dluží. Když nic jiného, tak bruselské polobohy by to mohlo usmířit.

Obchodníkovi s deštěm ve známém americkém filmu se to přece nakonec také podařilo, tak proč ne jim?

Ostatně v situaci, ve které jsme, by se mělo zkusit všechno. Aby nám nakonec kromě přehradní nádrže Pařížov na Chrudimsku nevyschly i Slapy, Orlík a Lipno!

Dlouhým suchem hynou ryby, ba i netopýři,
nahoře však sucho není, nahoře se hýří!
Brzy už nám zdraží pivo, náš tekutý chleba.
Škoda že i v pivovarech je té vody třeba
.