S anglosasy se domluvit nelze

John Bolton – karikatura
Alexandr Rodžers
1.9.2018
Poradce prezidenta USA pro národní bezpečnost John Bolton se stal dalším důkazem toho, co už po léta neustále opakuji – my se nedomluvíme. Domluvit se s anglosasy není možné.

Pět hodin jeho jednání s Patruševem*), ale výsledek – nula. Kromě banálních slov o tom, že „jednání jsou důležitá“ nebylo dosaženo prakticky ničeho. Dokonce odmítli i podepsat závěrečné komuniké.
Američané jsou mimo sebe. A čím horší je situace v americkém hospodářství, tím víc tato pomatenost přesahuje míru.
Oni totiž nevyjednávají, nesmlouvají – oni požadují!
Na základě čeho? Že jsme prohráli studenou válku? Jistě, vedení SSSR zradilo a vzdalo se (obecně vzato – v situaci, kdy k tomu nebyly důvody). To ale bylo před 27 lety. Ale za svoji porážku jsme zaplatili velmi hořkou cenu.
Jak to píše Kipling? „Impérium dostalo lekci. Impérium děkuje“.
Ale to je pryč, následky té porážky došly. A  požadovat něco na základě minulého vítězství – to je stejné, jako bychom totéž dnes požadovali na Německu na základě vítězství v roce 1945. To je úplná pitomost.
Oni ale požadují…
Na základě čeho mohou USA cosi požadovat? Hospodářsky nás zardousit se jim nepovedlo, informačně rovněž ne, vyhrožovat silou zemi s polovinou světových zásob jaderných zbraní (a nejmodernějšími prostředky jejich dopravy ke …hmm … konečnému spotřebiteli) – jasný idiotizmus na hranici sebevraždy.
Komu se pokouší vyhrožovat? Dokonce ani soudruh Kim-Čong-un na jejich výhrůžky neskočil.
USA splaskly a zoufale se tváří, že nikoli.
Nabídnout nám Američané také nemají co. Doslova: – NIC.
Peníze nemají (v dluzích vězí po uši), technologie nemají, v Sýrii velmi propadli, na Ukrajině jakbysmet, v Afghánistánu uvázli a trpí, NATO se sype, Zumwalt neplave, F-35 nelétá, uvnitř Států samých probíhá „studená občanská válka“.
Ano, pokud se oni na nás křivě podívají, nebo hlasitě zakašlou – tak jim kdykoli můžeme říci: „Ano, my jsme pomohli Trumpovi k úřadu prezidenta.“ A je konec s dnešní administrativou – nikdo se ani nebude ptát na důkazy tohoto tvrzení.
Proto, pokud by měli aspoň kousek mozku, chodili by po žluté čáře a snažili se dýchat tiše.
A zároveň by potichu snižovali množství svých vojenských základen na planetě, protože si nemohou dovolit tak nafouknutý vojenských rozpočet. Mají nejvyšší čas přestat si žít nad poměry.
Namísto toho, ale vidíme hysterii: „Jsme nejsilnější, všechny jsme porazili, všichni nám dluží“. To je chování tříleté holčičky, které na pískovišti vzali lopatičku…
Přejděte na zúčtování v národních měnách, zbavujte se zbytků treassures, pošlete do NASA trampolíny**) – jsou nevyléčitelní.
Pokud někdo nechápe, že v jejich balónu zeje ohromná díra a namísto pozvolného přistání se naopak snaží nabrat výšku – zažije velmi bolestivý pád.
Make America low again!
*) Nikolaj Patrušev (1951) – tajemník Bezpečnostní rady RF, armádní generál, Hrdina RF
**) Narážka na výrok někdejšího vicepremiéra RF Rogozina na pohrůžku USA, že ekonomicky zlomí ruský raketový průmysl – kdy jim v dubnu 2014 doporučil, aby tedy „…vysílali svoje kosmonauty do vesmíru trampolínami…“.

Zdroj: News Front

Překlad: st.hroch 180829