Pozorovatelé OBSE napočítali na Donbasu 12 ukrajinských Buků

Avatar
Původní autoři

Světlana Stěpanová
13. 10. 2018     360tv
Alexandr Lukaševič, stálý zástupce Ruska v OBSE, uvedl, že na Ukrajině v Konstantinovce bylo zaregistrováno 12 protiletadlových raketových systémů Buk. Sčítání provedli pozorovatelé Speciální monitorovací mise OBSE (SMM). Oznámila to agentura RIA Novosti.


Podle vyjádření stálého zástupce Ruské federace v OBSE se Kyjev stále chystá řešit konflikt na Donbasu silovými metodami, a proto sází na agresivní nacionalismus a propagandu. Lukaševič je přesvědčen, že ukrajinské ozbrojené síly “zvyšují svůj vojenský potenciál na linii dotyku”.

“SMM opět zaznamenala protiletadlové raketové systémy Buk – nyní 12 jednotek na železniční stanici v Konstantinovce (4. října) a také železniční přepravu deseti raketových systémů Uragan o kalibru 220 mm (8. října) přes zastávku v obci Rubežnoje”, řekl Alexandr Lukaševič během zasedání stálé rady Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě.

Stálý zástupce Ruska při OBSE také poznamenal, že Ozbrojené síly Ukrajiny využívají civilní a demilitarizované objekty pro vojenské účely.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová