Korotčenko: USA a Nizozemsko chtějí “ututlat” záležitost s ukrajinským Bukem ve věci MH17 …

Marie Krasiková
9. 11. 2018      politexpert
Spojené státy a Nizozemsko se rozhodly “ututlat” aféru ukrajinského Buku, který s největší pravděpodobností sestřelil Boeing 777, který letěl nad Donbasem. Ministerstvo obrany RF dříve odůvodněně uvedlo, že raketa, která zasáhla Boeing pro osobní dopravu malajských aerolinií, je ukrajinského původu. Po této zprávě americké ministerstvo obrany podezřele zmlklo a snaží se toto téma nezmiňovat, navíc neodtajnilo družicové údaje. Ve vysílání ruské televize o tom hovořil vojenský expert Igor Korotčenko.


Je zajímavé, že Holanďané, kteří dříve požadovali vysvětlení ruské strany ohledně raket, které byly předány Ukrajině, po prohlášení Ministerstva obrany Ruska náhle zmlkli. Vždyť podle číselného označení zbraně je možné určit, která raketa konkrétně sestřelila MH17.

Korotčenko poukázal na to, že v době katastrofy letělo nad Donbasem několik amerických družic, což znamená, že USA mají informace o tom, co se v okamžiku tragédie v této oblasti dálo. Ale tyto informace jsou dosud utajeny, řekl Korotčenko. Je přesvědčen, že kdyby tam byly ruské Buky, pak by byly tyto informace již dávno zveřejněny, ale protože je to utajeno, znamená to, že Američané a Holanďané jednoduše nechtějí šířit informace o Ukrajině ….

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová