Odhalení: Všichni Putinovi agenti. Trump, Zeman, Klaus – teď už i Nohavica. Lid versus bruselská centrála bolševismu. A co na to Kryl a Witowská? Sejdeme se na Žofíně. Naposled?

Avatar
Původní autoři

Petr Hájek
4. 11. 2018      ProtiProud
Petr Hájek oceňuje, jak už ne jen ČT a pražská kavárna, ale také bratři Poláci z Newsweeku pomáhají odhalovat ruské agenty a špióny v naší zemi – a zve všechny na jednu dobře utajenou „akci“.

Tenhleten Vladimír Putin je fakt neskutečný superman. Jeho země je prý slabá, zaostalá, napůl zkrachovalá – a přitom ovládá svět, jak se mu zlíbí: Prosadil svého agenta Trumpa do Bílého domu. Zařídil Brexit, kterým začal rozpad eurosojuzu. Posadil na Pražský hrad svého agenta Zemana, který tak pouze vystřídal agenta Klause. Způsobil pád skvělé vlády v Itálii (o Rakousku či Maďarsku nemluvě) a dosadil na její místo xenofoby, co ničí humanistický Kalergiho plán na nahrazení vyčpělých národů historických států svěží muslimskou euro-negroidní rasou. Jak on to stihne?

Vede kyberválky s desateronásobně silnějším paktem NATO. Popravuje své zrádce v Británii (Skripal). Zamete s Islámským státem hrdlořezů, který Západ s takovou péčí a náklady po léta budoval. Ubrání v Sýrii prezidenta Asada, posledního nemuslimského vůdce, jenž nepodlehl „Arabskému jaru“. A už vůbec nemluvě o tom, že si dovolil „anektovat“ Krym, své vlastní historické území, kde Rusům po pokrokovém fašistickém puči v Kyjevě hrozila zkáza, takže se v referendu téměř jednomyslně přihlásili ke své původní vlasti. Jenže nedosti na tom.

Zrádná Putinova píseň

On se nám ještě posmívá. Třeba uděluje metály – skoro stejně skandálně jako jeho agent na Pražském hradě. Medaile, o kterou jde, se jmenuje Puškinova (také jeden starý známý agent Kremlu) a uděluje ji „za zásluhy o upevnění přátelství a spolupráce mezi národy a sbližování a vzájemné obohacování národních kultur“. No fuj! To by nám tak ještě scházelo! Jaképak národní kultury, když tady budujeme kulturu nadnárodní, jednotnou, evropskou!

Že ji také dostal před lety agent Klaus, žádný div. Toho ptáčka, co nechtěl jako prezident podepsat ani báječnou bruselskou protektorátní (tzv. Lisabonskou) smlouvu, dobře známe. Ale že ji dostane teď i Jaromír Nohavica – no to už je moc! Jako by nestačilo, že tenhle zmanipulovaným českým lidem milovaný ostravský písničkář dostal vloni státní vyznamenání od agenta Zemana.

Podstatu zločinného spolčení však skvěle odhalil časopis našich severních sousedů s moc pěkným polským názvem Newsweek Polska. V článku s titulkem „Nohavica: Proč Český bard zbožňovaný´ v Polsku zpívá Putinovu píseň?” i nám konečně objasnil, že Puškinova medaile „není jen vyjádřením uznání za jeho umělecké výkony a činnost zaměřenou na mírovou koexistenci slovanských národů Čechů a Rusů, ale především důkazem síly ruské lobby v Česku“.

Špión kam se podíváš

Takhle on to tedy ten kremelský arciďábel dělá: Ruská lobby v Česku manipulacemi, trolly a dezinformacemi způsobí, že omámení občané zpitoměle naslouchají Nohavicovým bezduchým písním s takovou náruživostí, že mu umožní ocenit jej medailí. Ještěže máme ty (v tomto jediném směru našimi válečníky milované) bystré Poláky. Místní kavárenské politiky maskované za mainstreamové novináře, kteří léta tvrdí totéž, kvůli Putinovi a jeho zdejším kremelským webům už totiž většina normálních lidí nebere vážně. Je to přece jasné, jak jsme to mohli nevidět:

„Nohavicův příklad dosvědčuje,“ píše polský Newsweek, že ruští špióni jsou schopni „získat pro své cíle nejen čelní politiky, ale i mimořádně populárního umělce. Pokud Nohavica opravdu pojede pro medaili do Moskvy, pak ruští lobbisté v České republice dosáhnou dalšího významného úspěchu a Kreml získá nového užitečného idiota.“ Nohavica se tak prý ocitl ve spolku osvědčených přátel Moskvy, kteří jsou oporou Putinovy politiky, jímž je (většinou národa v přímé volbě nepochopitelně legitimovaný) prezident Zeman na čelném místě.

A co na to Jarek Nohavica? „Vážím si toho. Cenu převezmu.“ V podstatě obdobné plivnutí do tváře statečným novinářům, jako kdysi učinil podobný výtečník ze stejného regionu, jistý Karel Kryl, když v Písni neznámého vojína pravil k režimním koryfejům slova, která jinak než jako citaci v Protiproudu nenajdete (Kdo již zapomněl: „A co na to neznámý vojín? …. Nasrat, jó nasrat.“). Kremelský špión, kam oko pohlédne.

A co na to soudružka Witowská?

To je podstatná otázka. Světlana s příznačně polským příjmením Witowská je totiž nejen významným politrukem České televize, ale také, jako Nohavica, nositelkou vyznamenání. Ovšem toho správného. Vloni jí je udělila porota, v níž zasedají velcí duchové naší doby, například Lukáš Jelínek, Miroslav Konvalina, Jiří Pehe či Jaroslav Spurný. Trochu stínu na toto vyznamenání padá tím, že je dostala poté, co ji pochválil agent Zeman za vedení předvolebního rozhovoru s Kontejnerem Drahošem. Ale zase padesát tisíc, které je s cenou spojeno, to kompenzuje, takže ji přijala (za “Puškina” není nic).

Od té chvíle vyznamenaná soudružka neslezla z obrazovky ČT 24. Roztomile arogantním stylem pavlačové domovnice z pražské Kliniky ničí ruské špióny (obvykle Okamurovce, jako včera večer), ani nepředstírajíc, že je neutrální moderátorkou. Tak se to má dělat, soudruzi! Nic nepředstírat. Být hrdý, že jsem Agent bolševické Internacionály, jíž se po Moskvě stal Brusel. Od toho přece revolucionáři z TOP 09, od Pirátů a spol. mají na Kavčích horách svou pražskou pobočku, která vysílá, jako když Bakalovo mediální impérium tiskne. Jsou to velké duchovní zážitky. Ovšem je pro silné nervy. Proto asi diváků tolik ubývá.

Je nespravedlivé, že třeba takový skvělý pořad jako Události a komentáře má už nižší sledovanost než publicistika Kavárnou vysmívaného kremelského agenta Jaromíra Soukupa z nedávno ještě okrajové TV Barrandov. O zpravodajství na mainstreamu stále nezávislejší (tedy určitě také putinovské) TV Prima ani nemluvě. S tím se už musí něco dělat. Navrhuji pro začátek alespoň přejmenovat. ČT jde ostatně jako vždy příkladem. Má vynikající pořad s pěkným českým názvem Newsroom. Měla by zavést také český Newsweek (neplést s orwellovským newspeakem) – a opřít se do Nohavici tak jako Poláci.

Sejdeme se ve středu na Žofíně?

Jsou mezi námi však bohužel i tací, kteří ještě nepochopili rozsah a dosah Putinova vlivu. Výsledkem je, že Jarek Nohavica pořád ještě smí psát své „zhudebněné básně“ – a dokonce je veřejně zpívat. A co je zvláště skandální: nejen ve své Ostravě či blízkém Polsku, ale i v Praze, která podle volebních výsledků přece většinově patří agentům bruselské sovětské centrály. V tom aby se už vyznal snad jen – no ano, čert, Putin! A tak mám jednu kontrarevoluční zprávu:

S Jarkem Nohavicou je možné potkat se už ve středu (je to 7. listopad, ten Putin je fakt ďábel!) v Paláci Žofín při zcela výjimečném koncertu, jenž završuje oslavy výročí stoleté republiky. Moderuje jej Martin Dejdar a procházku písněmi, které rámovaly československou historii budou interpretovat největší hvězdy minulosti i současnosti. Tahle „naživo“ se už asi hned tak (možná nikdy) na jednom pódiu nesejdou. Mimochodem, Jarek tam (kromě svých a Hašlerových písní) zazpívá také jednu velmi výstižnou Krylovu.

A že jde zjevně o koncert „podzemní“ dokládá i fakt, že předprodej vstupenek probíhá pouze v pokladně Paláce Žofín (rezervace lze provést na: email pokladna@zofin.cz, nebo na tel. čísle +420 222 924 112). Zatím se podařilo tuto naprosto ojedinělou akci utajit natolik, že jsou prý ještě nějaké vstupenky k dispozici. Tak tam co nejdříve zavolejte či napište, nebo se podívejte na stránky Paláce Žofín.

Bude to stát za to. Ostatně, přijdete-li, potkáme se tam. Tohle si prostě nemohu nechat ujít. Ne jen proto, že mediálním partnerem koncertu Má vlast 2018 je také měsíčník MY, který mám tu čest řídit.

Ale také pro to, že v době naší dokonalé svobody a demokracie člověk nikdy neví, jestli NĚCO není naposled.