Pohrdání voličem

Vidlák
24. 11. 2018  blog autora
Tak nám vládu neshodili paní Mulerová… Poslanci opozičního demokratického bloku (a Okamury) sice hlasovali jednotně, ale víc jak 92 hlasů dohromady nedali a tak vládu nepoložili. Sice se kecalo celý den, ale výsledek se dal docela dobře předvídat dopředu. Ostatně Andraj Babiš (seděl za řečníky) hýřil dobrou náladou.

Celá schůze se proměnila v takovou poslaneckou tiskovku. Všechny strany, hlasy a proudy se pokoušely před kamerami sdělit co nejvíce o svém programu a ze všeho nejvíc jsem měl pocit, že brzy budou předčasné volby a kampaň právě začala.

Ale jinak to bylo, jako když stárnoucí manžel povídá své mladé ženě, co všechno s ní večer bude dělat, ale když pak dojde na věc, dopadne to jako obvykle.

Nakonec nejzajímavější byly tiskovky po ukončení schůze. Opozice dostala dostatek příležitostí se vyjádřit a v podstatě všichni různým způsobem okecávali ten průšvih, že Babiš dostal 78 mandátů a oni mají jen zlomek z toho a sice by moc chtěli, ale nemohou s tím nic dělat.

Mimochodem – vzpomněl jsem si na jedno staré vystoupení bývalého ministra životního prostředí za ODS Tomáše Chalupy. Cha cha, kdopak si dneska ještě pamatuje, že takový člověk existoval? Já na něj mám jedinou už hodně starou vzpomínku. To bylo v době, kdy ještě o migrantech nikdo nic neslyšel, vládl Paroubek a ODS si brousila zuby na vládu. Tehdy právě tento Chalupa jako pěkný urostlý pyknik vystoupil na konferenci ODS a povídal tam v přímém přenosu o tom, že věří v pravici, která je sice tvrdá, ale spravedlivá. Že věří ve volný trh, v Evropu, kde vládnou podnikatelé a ne zaměstnanci. A právě na slovo zaměstnanci položil důraz, aby nikoho nenechal na pochybách, jak to myslí. Na Youtube by se to možná ještě našlo.

Nebyl samozřejmě jediný. Hodně kamarádů ODSáků mluvilo podobně. Byli tvrdí. žádná lůza nebude vládnout, to ten kapitál, prachy a samozřejmě oni budou u vesla a kormidla a nepustí před sebe nikoho. Ostatně Topolánek měl v té době víc než má dneska Babiš.

Teď jsem poslouchal Fialu a jako sláma z bot z toho jeho projevu čišelo, jak pan profesor nedokáže pochopit, proč ho lidi neposlouchají a proč volí Babiše. Inu milý Fialo… poslechni si, jaký svět chtěli tvoji spolustraníci. Poslechni si, co je vlastně vaším ODSáckým programem a co si každý může najít na internetu. A samozřejmě co dávají k dobrému všichni vaši kritici. Nemysli si, lidi to možná neumějí vyjádřit, ale tu vaši aroganci si pamatují.

A tak to hodili Babišovi, i když věděli jaký je, co dělá a že to není žádný lidumil. Ale usoudili, že vám nesahá ani po kotníky.

Podobná videa jen v jiném gardu bychom našli i o Marxové (Leninové) Tominové. Sobotkovi, Pochem a dalších papaláších z ČSSD. Jakmile začali pohrdat lidmi, šli od válu. Jakmile začali na svých sjezdech probírat, jak ochcat voliče = jak mu vysvětlit, proč dělají to co dělají, když on to nechce, tak šli do kytiček. Není za tím žádný volič Kobliha. Zkrátka jen volič dal přednost oligarchovi, který jím nahlas nepohrdá a prezidentovi, který chce přízeň voliče a ne přízeň Merkelové.

Babiš má šanci to pochopit. Zatím je hájený. Ale jen jednou začne dělat něco proti svému voliči a poletí jak namydlený blesk.

Mimochodem… Babiše od Mírova dělí jen voličských 30%. Jinak ho zlikvidují. Ideální stav pro běžného člověka mít takového premiéra. Člověk, který se musí bát o své hlasy, protože jinak bude odejit, zprivatizován a možná i zabit. Ideální demokratický premiér.

– – –