Kurgiňan: Dekomunizace nevyhnutelně ospravedlní nacismus a zničí Rusko

Avatar
Původní autoři

31. 1. 2019      rossaprimavera
O nevyhnutelné přeměně dekomunizace v ospravedlňování nacismu (odsouzení komunismu k renacifikaci), v důsledku porovnávání těchto dvou diametrálně protichůdných ideologií, mluvil politolog, vůdce hnutí Podstata času Sergej Kurgiňan 28. ledna ve vysílání pořadu Večer s Vladimírem Solovjovem na televizním kanálu Rossija 1. Politolog srovnal probíhající proces “masivní dekomunizace” se spojenými nádobami: čím ostřejší je proces dekomunizace, tím rychleji probíhá protikladný proces – ospravedlňování vůdce nacistického Německa Adolfa Hitlera, protože “bojoval s komunisty”.


“Bylo mi naprosto jasné, že od toho okamžiku, kdy začala tato masivní dekomunizace, se dříve nebo později změní na renacifikaci”, poznamenal analytik a zdůraznil, že v Německu se už říká, že nastal čas, aby se kálo i Rusko.

Současně dekomunizace podle politologa znamená nejen vštípení komplexu viny ruské společnosti, ale i nevyhnutelné důsledky v zahraniční a domácí politice.

“Jedná se o vnucený komplex viny: čiňte pokání a pokud budete muset činit pokání, pak musíte za všechno platit”, pokračoval Kurgiňan.

“Náš stát a naši lidé si uvědomují, že sotva začneme činit pokání za komunismus, tak tím to všechno neskončí. Bude řečeno, že jsme to snášeli více než 70 let”, poznamenal. “Jste neplnohodnotný národ, nyní budete pod vnější správou po dobu dalších 140 let a postupně se napravovat”.

Nezapomínejme, poukazuje Kurgiňan, že po pokání bude zapomenuto i na hrdinství sovětského národa během Velké vlastenecké války.

“A v rámci celé této záležitosti se dříve či později prostě nedá zapomenout na hrdinství sovětského lidu ve Velké vlastenecké válce,” upozorňuje politolog.

Kromě toho jsou tyto procesy specifické. Vždyť denacifikace, která se odehrávala ve Spolkové republice Německo po druhé světové válce, z nějakého důvodu zahrnovala nejen nacistické ideology, ale i představitele velké německé kultury, včetně Friedricha Schillera a Johanna Wolfganga von Goethe.

Když politolog poukazoval na absurditu pokusů přirovnávání “jedné z nejhumanističtějších ideologií (komunismu) k zuřivému antihumanismu (nacismu)”, upozornil, že způsob, jak toho dosáhnout, byl nalezen zejména v pracích filozofa Karla Poppera, který zformoval koncepci otevřené společnosti, která nemůže existovat bez nepřátel. A nepřáteli této společnosti byli podle vyjádření Kurgiňana prohlášeni nejen ideolog levicového hnutí Karel Marx, ale i starořecký filozof Platon, stejně jako nejvýznamnější představitel německé klasické filozofie Georg Wilhelm Friedrich Hegel.

Tato ideologie srovnala poprvé nacismus a komunismus a v tomto smyslu se od toho okamžiku začal děsivý proces, v němž samozřejmě bude dříve či později zapomenut holokaust”, upozornil politolog.

“Protože bude nutné ospravedlnit Hitlera a ten nemůže být ospravedlněný, aniž by se neřeklo, že Židé si jsou sami na vině”, uzavřel.

Připomeňme si, že od 21. do 28. ledna se v Rusku konal Týden památky, který byl věnován 74. výročí osvobození koncentračního tábora Osvětim sovětskými vojáky. V něm během Velké vlastenecké války nacisté zlikvidovali asi 2 miliony lidí. V rámci Týdne památky se uskutečnilo množství pamětních a vzdělávacích akcí, které osvětlují ten nejzrůdnější zločin v dějinách lidstva.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová