Anatomie dezinformace, fake news, konspirace a účelové difamace II

vlkp
8. 2. 2019 KosaZostra čili vlkovobloguje.wordpress.com

Motto:
Konspirační teorie (spiklenecká teorie, teorie spiknutí) je původně neutrální označení pro jakékoli tvrzení o kriminálním nebo politickém spiknutí. Termín ale časem nabyl pejorativního významu [zdroj?] a je používán téměř výlučně pro odkazování na okrajové teorie, které vysvětlují historické nebo současné události jako výsledek tajného spiknutí skupiny mocných činitelů. Zastánci konspiračních teorií obvykle tvrdí, že touto skupinou jsou vlády, tajné služby, mocné korporace nebo mezinárodní organizace, tajné spolky, představitelé určitých národů či náboženství nebo i mimozemské civilizace.


Samo použití pojmu „konspirační teorie“ je do jisté míry problematické, protože tento termín používají především skeptici a odpůrci teorií spiknutí v hanlivém smyslu a hodnocení naivního omylu. Označí-li mluvčí nějaké tvrzení jako „konspirační teorii“, pak tím obvykle dává najevo, že je považuje za smyšlené a nepodložené. Termín bývá tedy používán jako automatické zamítnutí tvrzení, které je považováno za směšné, nesprávné, paranoidní, neopodstatněné, bizarní či iracionální.[1]
Wikipedie

Taky jste si, po přečtení včerejšího totálního blábolu, který pro nový sloup té jedině správné žurnalistiky – Deník N, který zásadně všechno ověřuje, nikdy by se nesnížil k šíření nějakých fake news o konspiračních teoriích a dezinformacích nemluvě, splácala jistá Alexabdra Alvarová, že vám hrabe?

Já tedy rozhodně ano. Ale přetisknout jsem jej musel, abych měl podklad pro dnešní článek a vy jste si nemysleli, že je to celé jen nějaká vlkova fabulace. Nezastírám že si ho rozhodně užiji. Neboť takzvaná velká media neustále lepí alternativě na čelo nálepku šiřitelů lží, ruských trollů, dezinformátorů, vyfabulovaných a vylhaných konspiračních teorií. Za sebe říkám, že tohle jsem si nemohl nechat ujít, protože takhle flagrantně slaboduchou konspirační teorii a  v konci extrovní fake news a těžkou dezinformaci, aby člověk za mimořádně slunečného dne s  lucernou hledal. A  snad našel případně jen na těch opravdu nejhloupějších nejpokleslejších webech.

Jenže pro ty někdo jako Alvarová nepíše. Ta si přece zakládá jen na dobrých adresách! Uznávám, že po letmých zkušenostech se slovenským Deníkem N, bych ohledně tohoto „výkonu “ jeho českého, sotva narozeného klonu, neměl být zas až tak překvapen. Osobně jsem totiž slovenského vzora vší žurnalistické čistoty chytil na Kose při velké a snadno doložitelé lži – viz

Měli byste se bát svého souseda cizince? Deník N, říká, že nikoli. Tak jako to vlastně je?

Takže dneska si pro změnu dokážeme, že Deník N po česku se nestyděl vyfabrikovat a otisknout exemplárně vzorový konspirační hoax jako ze základního slabikáře pro začínající dezinformátory!

Předpokládám, že si pamatujete základní dějovou nit výtvoru Alexandry Alvarové. Zní takto:

Rusové jsou dokonalými mistry dezinformačně propagandisticko rozvratných operací, kterými se snaží, a to úspěšně, rozložit západní demokracie. Omlouvám se – správně je liberální demokracie.

V jejím konkrétním příběhu se to stalo takto:

Kdysi kdesi se sešla parta profesionálních státně ruských zloduchů, kteří nevěděli nic lepšího, než si sednout ke stolu s  mapou světa či  Evropy, aby se poradili, jak nejlépe a nejsnáze poškodit do té doby nerozborný blok západních demokracií. Dlouho sice nevěděli jak na to, ale pak si vzpomenuli, že jsou mistry účelové dezinformace a  manipulace s  využitím zákulisních operací, jemuž se souhrnně vědecky říká „reflexive control“. Abych Alexandru Alvarovou citoval přesně :

Reflexive control‘ je vojenská a zpravodajská metoda, jak přimět partnera nebo oponenta prostřednictvím speciálně připravených informací k přijetí takových rozhodnutí, která si přeje iniciátor akce.

V tom prý byli Sověti a dnes jsou Rusové, mistři. A  jak tak seděli u  stolu, kohosi z  přítomných zloduchů napadlo – oddělíme Británii od Evropské unie! Zařídíme, aby Britové vypsali referendum o  setrvání v  EU a  až k tomu dojde, tak se postaráme, aby vyhrál odchod! Způsobíme brexit!

A k tomu, jak nám Alvarová předestírá vymysleli plán, který se posléze ukázal být naprosto dokonalým:

1-Nejdříve vytvoříme nějakého Nigela Farage, který z toho udělá v Británii kardinální politickou otázku a zařídíme, aby odčerpával hlasy vládnoucím konzervativcům,

2-pak musíme přinutit britského premiera Camerona, aby se rozhodl zavázat se referendum o EU a tím sebral před volbami 2015 ruské loutce Farageovi hlasy a ty parlamentky a na konto slíbeného referenda vyhrál. Vlastně on ten Cameron byl prostě snadno zmáknutelný hlupák nebo rovnou taky ruská marioneta. Protože jinak jim nemohl tak naběhnout!

3-následně musíme najít nějakého vhodného a hodně drzého německého komika, který má v nějaké hodně sledované německé televizi pořad s vysokým počtem diváků. Aby v den D, okamžiku O svou drzou neomaleností způsobil zemětřesení, vedoucí k brexitu. Škoda, že Alvarová zamlčela, zda šlo o další Ruskem řízené pimprláko nebo prostě jen dalšího totálního lobotomika,

4-pak se musíme postarat, aby v Turecku opakovaně vyhrál prezidentské volby labilní narcisistický ješita Erdogan, kterého si budeme vodit na šňůrkách podle libosti, takže vyšumí na náš povel!

5- pak budeme muset někdy vyvolat velkou migrační vlnu z Blízkého a Středního východu přes Turecko do Evropy,

6- až se ta vlna bude novou, do té doby neužívanou balkánskou trasou, tak zařídíme, že žádný stát na trase v žádném případě neuzavře hranice a to včetně Rakouska a Německa, takže je migrační tsunami zahltí Evropu!

7- ba dokonce přinutíme Merkelovou, aby otevřela německé hranice a prohlásila Wir schaffen das!, aby ta tsunami byla sichr!

8- Merkelové po té podstrčíme nápad, že špinavou práci, tedy zadržení migrantů za ni provede silně labilní a náladový narcis Erdogan, aby

9-ho následně ten drzý a jistě za peníze všeho schopný komik, veřejně urazil ve svém mimořádně sledovaném pořadu v machospolečenství tureckých mužů neslýchanou, ale o to rafinovanější urážkou s využitím obskurního trestního paragrafu z dob císařského Německa a komik byl veřejně popotahován před německými soudy, protože

10- z toho bude mezinárodní aféra o omezování svobody slova, na které těžce zaexhibuje a naskočí další duševní prvok, tentokráte Boris Johnson, který v té době už nebude londýnským starostou nýbrž politikem bez zaměstnání a bude toužit vypíchnout Camerona z premierského křesla, takže v Británii odstartuje obrovskou a úspěšnou brexitovou kampaň typu – přeci nebudeme v jednom spolku s těmi věčně nepoučitelnými Germány, co neznají míru a utlačují svobodu slova! Což, doplněno o lži o penězích pro britské zdravotnictví, získané brexitem a jinými podobnými, nemůže skončit jinak, než odchodem Británie z EU a tudíž naším slavným vítězstvím!

Nechápu, že nám Alexandra Alvarová zamlčela body 1 a 2 toho odporně rafinovaného ruského plánu, který tak dokonale do puntíku vyšel a  začala svou story až od punktu č.3 . Ještě větší záhadou pro mne pak je, že ač se jedná o naprosto čerstvý článek Deníku N, je nám zamlčeno finále toho ďábelského plánu, které se právě odehrává – tedy

11- totální úspěch si pojistíme tím, že až v  tom referendu slavně zvítězí brexit, tak zařídíme, aby Johnson odmítl premiérství a  vzala to za něj duševně nedostatečná Tereza Mayová, která se v  tom bude plácat jako nudle v bandě a  to dokonce tak, že bude naprostá brnkačka jí vnutit představu vypsání předčasných voleb, které ona navíc, s  prostoduchostí sobě vlastní, totálně v předvolební kampani zmastí a  následně v podstatě prohraje, takže ona i parlament budou ochromeni přijímat racionální řešení. Zejména když EU a Irům podstrčíme, že by měli chtít nějakou irskou pojistku a  neústupně na ní trvat. K  tomu bude nutné, abychom na kandidátky všech parlamentních stran dostali masu našich poslušných kašpárků, kteří, ohledně jednání Británie s EU o režimu vystoupení a následného soužití, budou zásadně a důsledně říkat na všechno ne, obstruovat, takže dokonale rozvrátíme a zneschopníme nejenom Spojené království, nýbrž i celou Evropskou unii!!!

Dovolím si dát, vzhledem k  datu narození ve své občance, paní Alvarové kmetskou radu – odhoďte zbytečnou skromnost! Genius vašeho rozměru by neměl před svými čtenáři nic tajit!!! O nic je ochudit! Zejména ne když jste vymyslela něco takhle famózního! Falešná skromnost je k ničemu a  brzdí vás v tom pravém rozletu!

Nemám slov, co tahle dámička Ndeníkovské žurnalistiky vymyslela.

Jen se jaksi nemohu zbavit dojmu, že pravdu měl otec mého otce, když mi jako klukovi, při mém tehdejším úsilí objevit nějaké geniální historické souvislosti, když jsem ho zkonfrontoval s nějakou svou nejnovější klukovskou, no řekněme nadneseně analýzou, postavenou na dost nějakých základech (i taková se mi v klukovských létech sem tam přihodila) místo pochvaly mne většinou uzemnil suchým konstatováním – fajn, ale všechno už tady bylo a  následně, díky své obrovské encyklopedické sečtělosti a  vynikající paměti, vytáhl několik historických příkladů, kdy se odehrálo totéž, jen o mnoho roků či století dříve. S jinými aktéry, ale stejným výsledkem.

Doznávám, že nemám jeho rozhled ani paměť, jen nepatrné zbytky, ale mám na rozdíl od něj internet. Což složeno dohromady mi umožňuje informovat Alexandru Alvarovou, že dezinformační a klamné operace s cílem přimět partnera nebo oponenta prostřednictvím speciálně připravených informací k přijetí takových rozhodnutí, která si přeje iniciátor akce, svět znal dávno a  dávno před tím, než Sověti, a  následně Rusové zavedli onu metodu Reflexive control. V podstatě na vědecké bázi. A  tím spíše je používali a používají všichni hráči světové scény.

Třeba slyšela o tom, jaká zpravodajsko dezinformační kampaň předcházela operaci Overlord. Kdyby náhodou ne, doporučuji třeba Perraulta a jeho Tajemství dne D. Může být, že to pro ni je příliš složitá literatura a  nejsou tam Rusové… Takže něco jiného – co takhle historie Leninova přesunu ze Švýcarska do Ruska v  dubnu 1915 zorganizovaný a zaplacený německou tajnou službou? V tomhle novinovém článku je to krátce a hutně popsané. To by Alexandra Alvarová mohla dát.

Ale nějaký novinový štěk? Třeba je to zase pro ni zase málo. OK. Chápu. Takže půjdeme na půl cesty mezi novinami a  knihou – co takhle velmi dobře doložené heslo z  Wikipedie? Konkrétně heslo operace Mincemeat , kterou vymysleli a zorganizovali, světe div se – Britové, aby Němcům vtloukli do makovic představu, že příští vylodění bude nikoli na Sicílii, nýbrž na Sardinii a v Řecku?

Třeba pochopí,  že její hysterický pokřik – vyjádřený titulkem jejího blábolu:

Západ přenechal ruským tajným službám nástroj, jímž by ho mohly totálně rozklížit. Spěme klidně dál

je opravdu jen hysterie pro hlupáky! Kteří svou prostoduchostí těžce konkurují Pepovi Vyskočovi…

Kdyby náhodou ne, pak by mne zajímalo jak ti Rusové, mistři ovlivňování a  účelových dezinformací, mohli před 30-ti roky dopustit fake news s  mrtvým studentem Šmídem a  o pár dní předtím nechat v omylu tehdejší člena východoněmeckého politbyra Guenthra Schabowského vypustit klamnou informaci, že vláda NDR s okamžitou platností umožnila svým občanům vycestovat, což v několika málo hodinách skončilo nejen pádem Berlínské zdi, ale následně rozpadem jejich impéria a posléze i Sovětského svazu….

Kdyby zde byl otec mého otce, nepochybně z  rukávu vysype několik přesně doložených příkladů podobných úspěšných klamných operací už ze starověku – buď z Mezopotánie, Babylonu nebo Egypta. Určitě by se nesnížil k dřevěnému koni a Trojské válce, čehož jsem schopen na tomto místě já. Protože argumentovat středověkem by bylo pod jeho úroveň.

Ale vím, že nejsem takovýhle formát, takže mi paní Alvarová jistě promine několik následných poznámek:

  • takže Rusové jsou mistři klamu a  dezinformace. Způsobili brexit velmi složitou, dlouhodobou a filigránskou operací… Hm. Pak mi uniká, jak to že tak fatálně trapně pohořeli u Skripala a jeho dcery! Tam se spoléhali nikoli na desítky cizích státníků a  dalších velmi těžko řiditelných osob typu komik, ale jen a pouze na své lidi a přesto poslali jednoho většího packala a  zoufalce než druhého.
  • nejen to, jsou schopni dlouhodobou a mimořádně rafinovanou operací ke svému účelu zmanipulovat většinu britského voličstva, ale nejsou sto zařídit vítězství svých poslušných loutek v Pobaltí a  Gruzii, což by se jim hodilo mimořádně…

Uznávám ovšem, že podobné námitky mohou být pro Alexandru Alvarovou a  Deník N příliš. Zejména proto, že vůbec nejsou schopni se orientovat v  historických reáliích! Popisujících další nutné podmínky té šílenosti, co byl odprezentován Deníkem N.

Začnu pro ty veleduchy zřejmě objevnou informací! Totiž, že ti odporní a  rafinovaní ruští zloduchové museli nejprve vyvolat, nejdříve zřejmě minimálně spoluzorganizovat, 11. září, aby podnítili Spojené státy k  druhé válce v  Zálivu a  dobytí a rozvrácení Iráku s  odstraněním Saddáma včetně, k tomu zařídit jejich vojenské tažení do Afghanistánu a  ještě přidat povstání proti jedinému zústavšímu spojenci v oblasti – Assadovi a jeho Sýrii a  vytvoření fanatického Islámského státu. Aby byl naprosto rozvrácen celý Blízký východ a vytvořena nadkritická masa uprchlíků. Dále jim musela být vnuknuta idea migrační vlny do Německa a západní Evropy…. Samozřejmě s předchozím vytvořením tzv. Balkánské cesty, která nikdy dříve před tím neexistovala! A přinutit hlavy všech států na trase, aby jen přihlížely. Jen ten Orbán se jim nějak vymknul a  celé to zarazil. Kupodivu je veřejným tajemstvím, že právě on je s Moskvou jedna ruka… To jsou věci!

Rád dělám dobré skutky, zejména tehdy, když to nevyžaduje přílišnou námahu. Takže jeden takový se mi právě nabízí – rozšířit Deníku N a  speciálně Alexandře Alvarové obzory, co všechno museli ruští podvraťáci upiklit, aby vznikla!

Především infiltrovat masivně do Kosova a  tam v konci roku 2014 a  začátku toho dalšího 2015 zorganizovat masivní exodus obyvatelstva do Německa. Protože tak ona balkánská trasa přes Srbsko, resp. Bosnu , Chorvatsko, Maďarsko, Rakousko až do Německa, vznikla! Předpokládám, že v tomto okamžiku by Alvarová a  psáči z Deníku N pohrdlivě mávli rukou- nějakej proruskej troll vlk cosi fabuluje!

Mno, vlk ani tak ne. Kdysi, začátkem roku 2015 o tom přinesla německá veřejnoprávní stanice ARD velkou reportáž. Čerpám z toho, co si z ní pamatuji. Odkaz už bohužel nemám. Nevadí, ale mám link na velmi uctívaný německý Die Zeit!

2. března 2015 tam vyšel dvoustránkový článek popisující to, co jsem právě tvrdil:

Taxi Prishtinë-München str. 1  str. 2

velmi poučné čtení!

Balkánskou trasu prošlápli desítky tisíc kosovských Albánců. Za tupého přihlížení všech států, kterých se jejich pochod týkal. Čehož si nemohli nevšimnout běženci v tureckých táborech a následně převaděči a  pašeráci. Takže ti Rusové jsou sakra dobří a  rafinovaní – oni dokonce vytvořili nejspíš i to Kosovo! Přes humanitární bombardování. A před tím rozdělení Jugošky! Protože kdyby zůstala v původní formě, žádná balkánská cesta by neexistovala! Musíte se víc snažit pane správce, pardon – paní Alvarová a  redakce Deníku N!

A přidám pro jistotu ještě jeden graf, protože nemohu vyloučit, že pro lidi z  Deníku N to je příliš těžký materiál a  moc složitá úvaha. Ale kreslenému by rozumět měl každý

Národnostní složení migrantů v Německu v červnu 2015

zejména, když je nezpochybnitelný, protože zdrojem je vládní specializovaná agentura – Spolkový úřad pro migraci a uprchlíky. (Poznámka red. NR – ve statistikcé položce Serbien/Srbsko jsou zahrnuti opět Albánci, tentokrát srbští z oblasti Preševo, Bujanovac, Medvedža)

V polovině roku 2015 – před tím než Merkelová řekla ono šílené, že přijme všechny syrské uprchlíky (takže každý Afghánec, Kosovan  /Kosovan je uměle vytvořený název pro kosovské Albánce/, Albánec, Maročan, Iránec atd. se stal náhle Syřanem) byli právě kosovští Albánci a Albánci, jako takoví, v  těsném závěsu za Syřany, spíše bych měl napsat „Syřany“, ale s obrovským náskokem na další národnosti, na druhém a třetím místě v počtu do Německa vtrhnuvších migrantů!!! Prostě oni tu balkánskou trasu vynalezli!

Celý ten materiál Alexandry Alvarové je stupidní blábol. Jiné označení si nezaslouží, ale vnuk, který se mi právě dívá přes rameno, mi aktuálně položil jednoduchou otázku, dědo, pro mne je to příliš složité (nedivím se, je mu ještě 10), našel bys tam nějakou větu nebo odstavec, z kterého bych já, s  tím co znám pochopil, že máš pravdu ty a ne ta Alvarová, a  že je to opravdu blábol, jak tvrdíš?

Chytře si to Rampepurda vymyslel! Jen co je pravda!!!

Takže jsem povinen mu to vysvětlit – ostatně – no problem! Za exemplární pitomost pokládám třeba toto:

Tmavé tváře zubožených prchajících lidí děsily z obrazovek národnostně homogenní Čechy, Slováky, Maďary a jiné vnitrozemské národy střední a východní Evropy. Přes jejich území nikdy tak exotičtí lidé ve velkém necestovali. V Německu začala posilovat extremistická, Rusy podporovaná, extrémně pravicová strana AfD.

Byl bych rád, kdyby mi paní Alvarová laskavě doložila, kdy a jak zažily nevnitrozemské národy nestřední a nevýchodní Evropy takhle intenzivní a  masivní nápor tmavých tváří přes své území? Odpovídám Rampepurdovi, že co já vím, podobný nápor tmavých tváří  Evropa, jako celek, zažila v celé své historii jen čtyřikrát –

1- Řím byl konfrontován s  Attilou a  jeho Huny
2- raně středověká střední, východní a jižní Evropa pak nájezdy tatarských hord
3- raně západní Evropa, speciálně Iberský poloostrov čelil náporu Maurů
4- pozdně středověká a  renezační Evropa zažila opakovaný nápor Turků

Žádný jiný masový nápor o statisících a dokonce milionech osob jiného kulturního okruhu – vyjma stěhování národů v  cca  6. století našeho letopočtu, není zaznamenán! Ať si Alvarová kaceruje ty zaprděnce z  východní a  střední Evropy jak chce!

Rampepurda jen pokýval hlavou a procedil – jasná zpráva dědo! Neříkal to s  žádným nadšením, rád by mne nachytal na hruškách. Už dost dlouho. Ale uznává neprůstřelná fakta. Takže i desetiletému klukovi u nás doma je jasné, že ho nějaká Alvarová chce zmanipulovat, že mu valí klíny do hlavy (řečeno jeho slovníkem).

Což v  žargonu těch, co takové jako je vlk, věčně umravňují a nálepkují, zní takto:

Deník N a  speciálně jistá Alexandra Alvarová, se dopustili skutečně obskurní konspirace, která s  realitou nemá co společného, takže je to fake news a  účelová dezinformace! Non plus ultra! Která má za cíl vtlouci lidem do hlavy účelově smyšlený blábol. Za účelem jejich zmanipulování! Proto jsem pokládal za nutné rozebrat ji do posledního šroubku a  popsat její anatomii.

Doufám, že tenhle článek někdo pošle redakci Deníku N a  speciálně vědmě Alvarové. Pokud by chtěli přijít s protiargumentací, rád jim na Kose dám prostor!

– – –