V USA má pravda svázané ruce. Dočká se i svého knock-outu?

Avatar
Původní autoři

Paul Craig Roberts
18. 3. 2019
PaulCraigRoberts
Morrise Deese, zakladatele a ředitele Právního centra pro chudobu amerického jihu, které je součástí izraelské lobby v USA, a jehož úkolem je špinit a démonizovat vykladače pravdy, z úřadu vyhostili. Údajně pro jeho sexuální harašení, ale pravděpodobnější je, že se tak stalo poté, co mu soud nařídil zaplatit 60 milionů dolarů za pomluvu, kteroužto částku vybral Dees z celkového jmění své nadace, která v tu dobu představovala částku 500 milionů dolarů.


Jednoho při čtení takovýchto novinek okamžitě napadne: Zde je organizace s hotovostí 500 milionů dolarů, jejímž jediným smyslem je pomlouvat lidi, a Institut pro politickou ekonomii, poskytující lidem pravdivé informace, vzorově živoří.

Vysvětlení proč tomu tak je, je nasnadě: Peníze se poskytují organizacím, jejichž posláním je likvidovat vykladače pravdy. Ti totiž pro takovéto organizace představují lovnou zvěř.

Jestliže vykladači pravdy kritizují jednání Izraele s Palestinci, jsou označeni za „antisemity“.

Jestliže vykladači pravdy zpochybňují oficiální vládní vysvětlení, např. o 11. září 2001, jsou označeni za „konspirační teoretiky“

Jestliže vykladači pravdy popírají oficiální lži o Rusku jako nejpříšernější hrozbě Spojeným státům a o Putinovi jako o novém Hitlerovi, jsou označeni za „ruské agenty“ a „Putinovy slouhy“.

Nadace se jměním 500 milionů dolarů si na chudobu jistě naříkat nemůže a člověka okamžitě napadne, odkud se ty peníze asi tak sešly. A proč na rozdíl od ní organizace, snažící se prezentovat lidem fakta a racionální analýzy, spočívá nikoli na lanech, jako ty první, ale jen na šňůrkách od bot.

Filantropické nadace, které kdysi podporovaly informace na vládě a privátních agendách nezávislé, pohltil Matrix, a oslepil americké občany až až tak, že si vymizení svých svobod ani ani nevšimli. A tak každým dalším dnem jeden kus živé Ameriky uvadá a brzy z ní nezbude víc, než jen vzpomínka.

Nesmírnému počtu lidí na zeměkouli jsou pojmy morálky a mravní integrity dokonale cizí a lidé tohoto druhu baží jen po jediném: po penězích. Za které jsou ochotni učinit cokoli. Mnozí např.za to, že špiní a pomlouvají vykladače pravdy, jejichž jedinou tribunou se dnes stal internet. Ale i na něm se na vykladače pravdy lejí v současnosti potoky špíny. Např. web PropOrNot vytvořili naši nepřátelé jen a jen s cílem vykladače pravdy diskréditovat. Vládní agentury a speciální zájmové skupiny zaměstnávají agenty, aby v médiích šířily propagandu, snažící se získat veřejné mínění pro to, aby byly svrženy vlády těch zemí, které se momentálně nacházejí v hledáčku vlády americké. Dnes jsou to vlády Venezuele, Kuby, Libye, Iráku, Sýrie a Iránu.

Stává se pro jednotlivce stále obtížnějším prosazovat právo spoluobčanů na svobodné vyjadřování, které jedině může pravdu zachránit. Když však na pravdu útočíte, máte okamžitě k dispozici nadaci se jměním 500 milionů dolarů.

A tak naděje spočívá dnes už jen na peněženkách prostých lidí. Jestliže už ani oni nebudou alternativní a pravdu hájící weby podporovat, pravda společně s celou Amerikou uvadne.

Překlad: Lubomír Man