GRU: USA mají v úmyslu změnit moc ve Venezuele s pomocí Kolumbie. GRU našla džihádisty v Latinské Americe a dozvěděla se o nových “barevných revolucích” na objednávku USA

Avatar
Původní autoři

26. 4. 2019 russianlenta360tv
Spojené státy mají v úmyslu změnit moc ve Venezuele s pomocí Kolumbie a také uznat Caracas sponzorem mezinárodního terorismu. Řekl to náčelník Hlavní správy rozvědky Generálního štábu Ozbrojených sil Ruské federace (GRU), viceadmirál Igor Kosťukov.


“Podvratné aktivity USA proti Bolívarské republice pokračují. Jsou vyvíjeny různé varianty pro sesazení “chavistické” vlády – od vytváření podmínek pro růst protestních nálad s jejich následnou proměnou na “sociální explozi” po realizaci silových scénářů vůči Caracasu”, řekl během Moskevské konference o mezinárodní bezpečnosti. Jeho slova uvádí agentura RIA Novosti.

Podle vyjádření Kosťukova chce Washington, který “se obává použití národních ozbrojených sil”, zorganizovat invazi “rukama spojenců”, zejména Kolumbie.

Dříve šéf Služby vnější rozvědky Sergej Naryškin řekl, že Rusko vidí známky přípravy Spojených států na vojenskou operaci proti Bolívarské republice.

GRU našla džihádisty v Latinské Americe

V Latinské Americe se objevily úkryty a výcvikové tábory pro islámské teroristy. Jak informuje TASS, uvedl to náčelník GRU Igor Kosťukov na VIII. Moskevské konferenci o mezinárodní bezpečnosti.

“Mezi novými rizikovými faktory lze vyčlenit vznik výcvikových táborů a úkrytů džihádistů v regionu”, řekl Kosťukov.

Sdělil, že teroristé, působící v regionu, jsou spojeni se skupinami, mezi nimiž jsou Al-Káida a DAEŠ, které jsou v Rusku zakázány .

Podle vyjádření Kosťukova se teroristé v Latinské Americe zabývají verbováním lidí, aby doplnili své řady na Blízkém východě a v severní Africe, získávají peníze a “šíří extremistickou ideologii, zejména mezi šesti miliony muslimů v regionu”.

GRU se dozvěděla o nových “barevných revolucích” na objednávku USA

Ruští rozvědčíci se dozvěděli o plánech USA uspořádat “barevné revoluce” v Nikaragui a na Kubě. Podle názoru náčelníka GRU Igora Kosťukova lze výsledky obdobných aktivit Washingtonu vyhodnotit v Afghánistánu, Iráku, Sýrii a Libyi.

Jak řekl Kosťukov na Moskevské konferenci o mezinárodní bezpečnosti, technologie, které jsou nyní propracovávány ve Venezuele, mohou být brzy aplikovány v Nikaragui a na Kubě. Podle něj v Nikaragui opozice, sponzorovaná USA, maří vznikající dialog tím, že předkládá záměrně požadavky, které jsou pro vládu nepřijatelné.

“Kvůli demontáži socialistického zřízení na Kubě se Trumpova administrativa soustředí na ekonomická opatření. Konkrétně byl v březnu obnoven federální zákon USA Helms-Burtona, což Američanům umožnilo domáhat se náhrady za ztrátu vlastnictví v republice, která by mohla postihnout asi 200 kubánských podniků”, cituje Interfax Kosťukova.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová