Miluju Ortel

Petra Fialová
22. 5. 2019     Parlamentní listy
Pokud si pokrytečtí mocipáni myslí, že se kapela lidem odcizí, když ji nebudou hrát v televizích či rádiích, tak se mýlí. Pravě naopak. Odcizují se oni nám.


Skoro už před měsícem, dne 25. dubna, se konal na pražském Václavském náměstí koncert skupiny Ortel, který předcházel demonstraci svolané proti diktátu Evropské unie. Zazněl tam mimo jiné skvělý projev Ivana Davida, kandidáta na europoslance za SPD. S úplnou písemnou podobou Davidova krátkého, ale vše v kostce plně vystihujícího vystoupení jsem se náhodou seznámila až teď. Vyšlo pod názvem Dříve země dobývaly armády, dnes nařízení Evropské komise a je stále k přečtení ZDE.

Nepotřebuji jejich cenzuru

Chtěla bych vyjádřit poděkování organizátorům demonstrace za to, že moji oblíbenou kapelu pozvali. Poslouchám písničky Ortelu téměř denně a často chodím na jejich koncerty. Jejich melodie i texty mě oslovují a dovoluji si říct, že nemají v současné době konkurenci.

Pokud si pokrytečtí mocipáni myslí, že se kapela lidem odcizí, když ji úmyslně nebudou hrát v televizích či rádiích, tak se mýlí. Pravě naopak. Odcizují se oni sami nám. Kvůli tomuto jejich přístupu jsem přestala poslouchat rozhlas a dívat se na televizní zpravodajství. Nepotřebuji ani, aby mi někdo určoval, které informace se ke mně mají dostat a které ne. Nepotřebuji jejich cenzuru. Už pozítří se otevřou volební místnosti. Mám už dlouho jasno, které kandidáty na poslance do Evropského parlamentu podpořím. Můj hlas patří svobodě a přímé demokracii.