Tak zítra už to začne (i VIDEO)

Avatar
Původní autoři
Blogerka Janina z Londýna s vůdcem nové Brexit Party
Nigelem Faragem 

Janina z Londýna
23.5.2019 (ale psáno včera)
Zítra to začne! Britové startují volby do Evropského parlamentu. A hodlají rozpoutat peklo. Bez velkého přehánění se dá říct, že jde o konec Británie jak jsme ji znali. Ale i konec EU jak jsme ji znali (je jasné, že EU už se rozšiřovat nebude, naopak se začíná ztenčovat).

Vztek na Theresu May, která hraje jen na vlastním písečku a viditelně pracuje pro proevropské lobby, kterou je obklopena, rozčarování z komunistického lídra Jeremyho Corbyna, který nedokázal sjednotit Brexitem rozpolcenou stranu – to jsou jen jedny z faktorů naštvání voličů napříč politickým spektrem. Ti, co chtěli odejít se cítí zrazeni Labournisty i Konzervativci, Ti, co chtěli zůstat taktéž. Obecně se predikuje, že vítězem bude nová Brexit party (Strana Brexitu) Nigela Farage, který už dvacet let se snaží vyvést svou zemi z Evropské unie, a to se mu povedlo. Když ale viděl, že politici se snaží vycouvat, vrátil se do hry a okamžitě vedl v žebříčcích popularity – ano, mluvíme o muži, jemuž se v unii vysmívali a na domácí scéně ho nazývali extrémní pravicí. Tak tento ´extrémní pravičák´ teď přetahuje docela s úspěchem postupně i zklamaných pět milionů voličů z řad ultra levicových Labournistů, kteří se s ním spojují ve společném boji proti Therese May a Jerremymu Corbynovi. Nigel Farage je v tuto chvíli vnímán jako člověk, který by mohl Británii nejen ´vyvést z EU´, ale být novým ´Churchillem´, kterého Britové léta postrádají (Theresa May, ač se neustále snaží stylizovat do Margaret Thather, další silné lídryně Británie z minulosti, jí prostě nesahá ani po kotníky). 

Jak ukázaly výsledky nedávných komunálních voleb, které byly cca před třemi týdny, Remainisté, tedy ti, kteří nechtějí Brexit, volají po druhém referendu, už nevěří Konzervativcům ani Labournistům (právě zase ztrácí taktéž důvěru i k Jezzovi – J. Corbynovi), tak se vrací anebo nacházejí cestu k Liberálním Demokratům (obdoba ČSSD), kteří jsou ve vztahu k EU léta konzistentní.

To je to, co voliči chtějí. Ne alibismus, ne zkorumpovanou vládu, ne nejasné sliby, ne nejasné hlasování. Už je jedno, co zní z Čísla Deset (sídla premiérky) nebo z parlamentu. Po tom cirkuse a skoro směšném a trapném hlasování, které neustále z osady obklopující Big Bena zaznívá, už prostě nevěří těm, které zvolili. A tak se očekává velký vzestup obou stran. Ale především Brexit party. A poté převrat v britské politice. Britové už totiž možná nebudou chtít čekat do roku 2022 na další volby do parlamentu. Pokulhává jim i důvěra v Brexitáře v Konzervativcích (Boris Johnson, Domonic Raad) a tak panuje divné a divoké ´bezvládí´, kdy někdo sice Británii vládne, ale skoro nemá podporu lidí, což, a to si přiznejme, je v demokracii fakt průšvin.

“Naše vláda je zkorumpovaná, volili jsme odejít a ne odejít s nějakou prašivou dohodou,” stěžuje si Derek, který volil Brexit. “Většina voličů Labournistů a Konzervativců je z nich znechucená,” dodává Nicol, aktivní podporovatelka Brexit Party. Na konci videa malé upoutávky na zítřejší reportáže. Jaké nálady tu jsou – o tom vás budu informovat zítra. Více ve videu a držme Britům palce, protože teď dochází na lámání chleba a už nejde jen o EU, ani o britskou politiku, Britové chtějí ukázat nový politický model, založený na tak přímé demokracii, že i SPD Tomia Okamury bude kulit očka, abych tak kulantně a hovorově řekla. Více v mých dalších videích, zítra, pozítří a o víkendu vám budu vše prozrazovat. Držme si palce a i my v ČR volme hlavou a ne peněženkou naditou granty z EU.

Pro moje předchozí reportáže a analýzy mrkněte, prosím, na má další videa zLondyna.com:

Pěkný den JANINA zLondyna.com