Britové DNES volí a upozorňují: “Dohoda, kterou Theresa May prosazuje, není psaná britskou angličtinou, je plná chyb – od jejích přátel z Bruselu!” (VIDEA)

Janina z Londýna

Janina z Londýna

23.5.2019 (psáno dnes odpoledne)

“Dohodu o odchodu z EU, kterou nám Theresa May pořád vnucuje, ani nepsala ona,” rozčiluje se Nicol ze severu Anglie, která tráví mnoho času angažovaností na podporu Brexitu a nové Strany Brexitu. 
“Našlo se v ní (dohodě) řada jazykových chyb. Bylo evidentní, že ani nebyla psaná britskou angličtinou, takže jí psali v Bruselu přátelé Theresy May. Jak jí pak můžeme věřit?” 
Dohodu nechce – stejně jako další dva muži, kteří také poslední týden před ´novým referendem o Brexitu´ (jak volbě do EP říkají pro změnu Remainisté, tedy ti, co chtějí v EU zůstat) také vyšli do ulic. 
“Doufejme, že vyhraje Brexit Party a Nigel Farage se dostane k moci a povede tuto zemi. Nejdříve ji vyvede z EU a pak ji dá do pořádku,” doufá Derek. 
“Mám rád Evropu a řadu evropských zemí, ale miluju unikátnost každé z nich, nechci a nemusíme se spojovat v žádný Evropský superstát, kde jedno centrum (v Bruselu) rozhoduje o 28 (brzy 27) zemích!” stěžuje si další. Více ve videu a dalších mých reportážích a článcích na webu: zLondyna.com
– – – – 

Ortodoxní Židé v Británii podporují a dnes volí Tommyho Robinsona do EP na protest, že nesouhlasí s tím, že je antisemita a rasista

Možná myslíte, že je to fake news, ale není. Svět zdá se býti jiným než jak je prezentován často novináři v mainstreamových médiích. Tato zpráva jen dokládá to, co pro vás již připravuji. I když, přiznám se, i mě tento extrém překvapil. Jednoduše – Britští ortodoxní Židé v Británii (převážně z řad Sefardských Židů a Chasidů) vyjádřili podporu Tommymu Robinsonovi. A to na protest, že je o něm v médiích informováno jako o rasistovi a xenofobovi proto, že se snaží uvádět na pravou míru informace o problematickém soužití (a především tolerování řady problémů a agresivity) ze strany některých muslimských skupin v Británii. A protože Tommy kandiduje do Evropského parlamentu, udělali též video na jeho podporu (viz níže – omlouvám se, nestíhám překládat, ale podrobněji vás o antisemitismu a jak a proč zdejší Židé raději kooperují s radikálnější pravicí než s Labournisty, o tom vám povím více později, je to vážné téma a už ho delší dobu připravuji, ale pak vám to všechno dá logiku a tuto zprávu nebudete považovat za tak zvláštní, jak vypadá na první pohled).
Revolta proti politikům, kteří jednoduše neplní to, co o čem lidé hlasují (znáte to – když jste naštvaní, jděte to vyjádřit k volbám, což před dvěma roky a 11 měsíci na den přesně Britové udělali v případě referenda o Brexitu – jenže najednou je demokracie zasažená ve svém základu – a to, co vždy platilo, najednou neplatí a Britové jsou pořád v Unii… a ještě musí dnes volit do ní své zástupce. Dovedete si představit, jaké to budí emoce, ale oni to naštěstí pojali jako boj – doslova – proti svým politikům, a tak zítra ráno uvidíme, jak to dopadne. Další, s kým jsou lidé nespokojeni, jsou novináři a média. To mě trošku mrzí, neb prostě i když už novinařinu nedělám, tak stále cítím ještě zbytky kolegiality, ale ta s upadající profesionalitou, která ustupuje osobním preferencím jednotlivců či šéfredaktorů, prostě postupně mizí.
Nezlobme se na novináře, z logiky věci je většina z nich levicová (ano, i já bývala – každý má právo na vývoj 🙂 ), a tak automaticky říkají, že někdo je pravicový, a to extrémně, užívají silná slova pro ty, kteří se jim nelíbí (viz Novinky.cz informovaly o Tommym Robinsonovi jako o ´zločinci a recidivistovi´, další ho neustále zvou pravicovým extremistou, vysoce a radikálně proti unijním… a vůbec, jak mohou najít nějaké zlé slovo, které přišpendlí ke slovu ´pravicový´, tak to udělají bez skrupulí). A to pak naštve, hlavně když pak nevidíte, že by to v reálu byla pravda…
A i to je důvod, proč se například řada zdejších ortodoxních Židů staví na stranu Tommyho – což asi po mediální masáži v ČR – jaký je to zlý rasista – může pro vás být překvapující.
Mnoho jeho příznivců doufá, že se Tommy dostane do Evropského parlamentu, někteří i žertují, že by mohl jednoho dne být pasován na rytíře, za svůj boj a své pronásledování:-). (viz foto nahoře 🙂 ).
Na druhou stranu… nic není nemožné. A uvidíme. Dnes Britové volí a vyjadřují své rozhořčení. Uvidíme, co bude dál! Toto rozhodně nejsou jen ´nudné volby do EP´- jde o mnoho.
Jak Muslimové ohrožují Tommyho Robinsona (ječí na něj Aláhu Akbar) během jeho kampaně do Evropského parlamentu a jaké jsou na to reakce atd. :

Video: Ortodoxní Židé v Británii podporují Tommyho Robinsona – jeden z nich Avi Yemini – vysvětluje ve videu, proč jsou jeho přátelé:

Více o tom, proč se očekává, že zítra bude muset Theresa May opustit číslo deset (své sídlo) a co se bude dít pak:

Hlas lidu – co říkají lidé v ulicích Británie (zklamaní Brexitáři) a k čemu se chystají, a co čekají, že se stane po volbách, tedy v řádu hodin: